Invalidny dochodok - doplatenie poistenia jeden deň

Príspevok v téme: Invalidny dochodok - doplatenie poistenia jeden deň
eurinvalidny

Dobry deň, invalidny mi uznali pred mojou 20-tkou. Vraj musím doplatiť aspoň jeden deň. Čim viac to bude, vraj tým sa zvýši výška môjho invalidného. Rád by som vedel aspoň orientačne, o akú sumu môže ísť?? Od koľko do koľko?? Je to len jeden deň, snáď to nebude veľa. Ináč mám prerušené štúdium.

Matias82

Dobrý, priateľke uznali dôchodok 55 percent a 4 roky dozadu. Kvôli chorobe nikdy nepracovala, bola pár rokov na úrade a doštudovala vysokú školu. Má 33 rokov. Chcem sa spýtať ako je to s doplatením poistného aby mala vyšší dôchodok. Je to ešte možné? Samozrejme rátam s tým že to nebude malý peniaz ako dakedy, ale keď sa to dá tak by som to chcel z maximálneho vymeriavacie základu.

snezka11

Chcela by som sa informovať ako je to dnes? Nevie niekto? Dá sa doplatiť? KeĎ bol niekto uznaný invalidom ked mal 20 rokov a ešte študoval?dakujem

Mato42

Ahoj Rawenn1. Prosím ťa o radu v roku 2012 som bol uznaný na 60% za invalida z mladosti. ID mi bol priznaný spätne od roku 2010 keď som mal 18 rokov. Dnes mám 23 rokov. Teraz chcem požiadať o zvýšenie ID. Predtým by som si chcel doplatiť poistenie. Stačí mi doplatiť iba deň ako to bolo v predchádzajúcom zákone??? Ako si to ty riešil? Ak smiem sa len spýtať trvá tvoja diagnóza od narodenia? Ďakujem moc vopred za odpovede.

mmmm778

Rawenn mám podobný problém ako ty. Ak smiem vedieť ako si dopadol? Bolo možné sa pripoistiť spätne?? Ďakujem za odpoveď.

Rawenn

mna by este zaujimalo, ked som k tomu 1.9.2009 invalidny tak doplacat rok spatne teda pouzit vtedy maximalny vymeriavaci 2008-2009 zaklad alebo je mozne resp potrebne z dnesneho maximalneho vymeriavacieho zakladu ? vdaka

Rawenn

to Doffa1548, musis doplatit jeden cely rok kedze po 20 rokoch, musis pocitat 24% z maximalneho vymeriavacieho zakladu pokial teda chces maximum ... 18% starobne + 6% invalidne

Doffa1548

zaujimava tema takisto som o tom nevedela, ked som mala priznany ID 2008 a mala som uz 21 rokov vtedy myslim platil este zakon, ze staci menej ako jeden rok poistenia, ktory je teraz zmeneni tak takisto tu plati to pravo zakazu spatneho posobenia teda staci mi doplatit len jeden den alebo minimalne jeden rok ako je to od roku 2010 ak sa nemylim ? Ak ano odporucate iba ten jeden den alebo radsej za dlhsiu dobu resp bolo by to asi zbytocne doplacat za dlhsie ked to nie je nutne. A je potrebne zaplatit 6% z toho najvyssieho vymeriavacieho zakladu alebo postacuje aj z trojnasobku priemernej mzdy pre OMB = 3