Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Metoprolol lieky

RNG

OK, mas pravdu, betablokatory priamo nerelaxuju svalstvco, ale maju velmi podobnu ucinok cez ako beta -adrenergic antagonist
Kedze pracuju vlasdtne proti adrenalinu, tak znizuju cinnost tela, tj celkove vyrobu energie, tj premenia ludi na pomalych zombies, ako to vidim na viacerych mojich priateloch.
Kto sa chce v tom uplne zamotat, moze si to pozriet napr v popularnej
en.wikipedia.org

Podstata mojho prispevku bola ale, ze miesto liekov s plno postrannymi skodlivymi ucinkami sa vysoky tlak da kontrolovat prirodnymi latkami a destresovanim.

Inac vobec sa nebranim proti tvrdeniu, ze som vo farmakologii diletant alebo prinajlepsom slaby zaciatocnik. To vsak z faktu, ze sa farmaceutika daju nahradit roznymi neskodnymi doplnkami alebo zmenou telesneho rezimu nic nemeni. A taku radu zialbohu nerdostanete od vasich vazenych diplomovanych odbornych lekarov, cest vynimkam od ktorych to mam aj ja.

:-DDDDD

Vazeny RNG, betablokatory nesposobuju v tele relaxaciu hladkeho svalstva ciev a ucinky inhibitorov ACE su vyrazne odlisne od ucinkov betablokatorov. Ked chces prispievat pseudoodborne o liekoch, mal by si si nastudovat aspon absolutne zaklady farmakologie, inak vyzeras ako diletant.

RNG

Nuz , aby som nebol obvineny , ze napadam lekarov uvediem tu na metoprolol len lekarske varovania na rozne mozne skodlive ucinky
www.nlm.nih.gov

Podla inych lekarov, alternativnych sa da vasorelaxacia dosiahnit napr mechanizmom ACE, co spravi aj ovocie hlohu v dostatocnych davkach, krv sa da zriedit enzymami a to znizi tlak, da sa rozne destresovat a to znizi krvny tlak a ziadne z tychto nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Dokonca znizenim cholesterolov a triglyceridov vyrabanych pecenov s prebytocnych cukrov napr Policosanolom alebo branim omega 3 olejov(rybacie krill, rastlinne) sa tiez znizi viskozita krvi a tym tlak a srdce sa musi menej namahat na pumpovanie.
Taktiez pomoze cisti steny ciev od nanosov tukovych tukovobielkovinnych(lecitin lipaza, proteazy) a mineralnycyh nanosov(chelacia), cim sa cievy otvoria viac a srdce sa nemusi natolko namahat na pretlacenie krvi cez nezanesene cievy.
Pri tom hra ulohu aj produkt travenia homocystein, ktory zdrsnuje vystelky ciev a tym zvysuje usadavanie roznych latok na ne..
To telo riesi metylaciou, kde su potrebne vitaminy B-6, B-9 a B-12. Znizenie nanosov stvrednutych tukov a tukovobielkovinnych latok(cholesteroly) sa da dosiahnut tiez branim antioxidantov, ktore zabranuju oxidacii a tvrdnutiu tychto latok.

marcon94

Ano, môžem aj ja potvrdiť predošlé info, že vasocardin, a vôbec metoprololy sú veľmi spolahlivé antihypertenzíva, môj otec bol kardiak a dlhé roky bral metoprolol, - i ked nie každý deň, - a nikdy sa mu cukor nezvýšil nad povolenú hranicu, bušenie, arytmie korigovalo do 1 hodiny a dlhodobo tlmilo. Strašenia tzv.lrkárov, že to môže poškodiť pankreas, obličky, a neviem čo všetko, berte s rezervou, p.Mudr.-ovia tiež chcú na Ibizu, a preto radšej odpisujú lieky za 18-20eur, už neplatí Hipokr.prísaha ale Rotschildova!

llek

Metoprolol ti neznici pankreas. Pri liecbe Metoprololom, tak ako pri inych liekoch tejto skupiny tzv betablokatorov sa odporuca pri kontrolach sledovat aj hladiny cukru. U niektorych pacientov moze dojst k vzostupu hlaidny cukru. Predpoklada sa, ze u niektorych pacientov moze tento liek pri dlhodobom uzivani sposobit znizenu tvorbu inzulinu. Tieto fakty vsak treba brat komplexne, nie vytrhnut z kontextu. Jednak, u casti pacientov, ktori z roznych dovodov tento liek dostavaju, by sa porucha gluk tolerancie ci cukrovka po case vyvinula tak ci tak a potom treba brat do uvahy priaznive ucinky a prinos tohto lieku, napriklad dokazane predlzene prezivanie po prekonanom infarkte myokardu. Tak ako pri kazdom inom lieku, musi byt jasny dovod, preco sa liek uziva a preco sa neuziva iny a musi byt jasny jeho prinos u daneho pacienta.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Metoprolol lieky - Fórum - ZDRAVIE.sk