Ako vysadit seroxat?

Príspevok v téme: Ako vysadit seroxat?
Henry

Ahojte, prosim Vas bral, alebo berie niekto tento liek...co sa tyka brania nebol problem, ale chcem ho vysadit,podarilo sa mi z 30 mg na 15 mg, ale zacala ma strasne boliet hlava, mam nekoordinovane pohyby a citim sa ako keby chory(chripku ako keby som mal)...Tak teraz neviem ci sa mam vratit na vyssiu davku...Ozvite sa ak ste to niekto brali, ako ste to vysadili...
Diky

andy64

Seroxat som brala 2,5 roka a bez problémov som ho vysadila.Užívala som 30mg a lekárka mi postupne znižovala dávku na polovicu,potom štvrtinku až som prestala úplne.Necítila som žiadne postranné škodlivé účinky a keby nebolo seroxatu,že som ho začala zavčasu užívať,bola by som dopadla oveľa horšie.Momentálne som 7 rokov bez liekov a chvalabohu ich zatial nepotrebujem.

ddana

Musíš sa riadiť podľa príznakov, ktoré máš, ak mám bolesti tak si tú tabletku dám. Ja som asi polroka vysadzovala 20mg, v minulosti som brala 40mg.

Henry

ddana, vies ako dlho to vysadzujem? Asi pol roka, a isiel som na to uplne pomaly, nie ze stvrtka dole, ale asi desatina dole aj dva tyzdne, potom druha desatina, az som sa dostal na polovicu 30mg tabletky. Dlho som teda bral tu polovicu, no a zrazu prisli strasne stavy, hlava ma strasne boli, aj svaly, som slaby, lezim ne posteli a nemozem sa ani hybat...

ddana

Henry musíš ho vysadzovať vééľmi pomaly, pretože stav, ktorý popisuješ, je z prudkého vysadenia. Buď trpezlivý. Prešla som si tým sama, takže viem o čom píšem. Znižuj po 1/4, ak budeš dva tri dni bez týchto príznakov, znova si môžeš dať 1/4 menej teda myslím max 2-3x za týždeň znížiť dennú dávku o 1/4.

Henry

RNB: Prepac ale toto moze napisat len uplny neznalec, alebo clovek , ktory s tym nema skusenost. Antidepresiva pomahaju ludom na celom svete zbavit sa utrpenia depresie...

RNG

Navykove drogy je velmi tazko vysadit, pricom antidepresiva su podla niektorych nazorov celkove velmi malo ucinne, pozri napr na
www.thedailybeast.com
kde tvrdia, ze ich ucinok nie je lepsi nez placebo, ale su navykove a ked ich zacnes brat nemozes ich lahko prestat. Pritom maju plno skodlivych postrannych ucinkov.
Takze sa jedna skor o zisky a obrat farmacie, nez pomoc pacientom.

joujee

Ahoj. Ja tento liek uzivam treti rok. Sedi mi a nechcem ho vysadit, citim sa s nim bezpecne. Hm, ale uz som sa nad tym zamyslala aj ja. Ked ho nevezmem dva-tri dni, mam pocity take, ako popisujes ty.. Vecer nemozem zaspat, lebo mam take ako keby utlmy mozgu.. Myslim si, ze by si mal vysadzat pomalicky pod dohladom lekara.