Štítna žľaza

Príspevok v téme: Štítna žľaza
Dobrý deň

Dobrý deň,

už niekoľko rokov mám diagnostikovaný chronický zápal štítnej žľazy a v súčasnosti užívam Euthyrox 75 mikrogramov. V poslednej dobe mám ťažkosti s hmotnosťou, menštruáciou, vodnatosťou, ťažko sa mi dýcha, mám problémy so spánkom, opuchy nôh a podobne. Nie je to však pravidlom. Tieto príznaky nemávam každý deň, no sú čoraz častejšie. Najhoršie je to však s vodnatosťou. Zatiaľ čo som donedávna vypila približne 4 litre vody denne, v súčasnosti vypijem sotva 1 liter. Normálne sa bojím vypiť viac. Po vypití väčšieho množstva vody mi opuchnú nohy a naleje sa mi brucho, boky a zadok. Následne sa mi ťažko dýcha a cítim pocit nepohody. Aj váha sa mi veľmi kolíše. V priebehu dňa sa mi zmení až o 2-3 kg. Posledná menštruácia mi trvala až 14 dní. Mám obavy, že ide o zmenu štítnej žľazy. Priberať som začala pred viac ako rokom. Dokopy som pribrala asi 6 kg. Vtedy som užívala Euthyrox 50 mikrogramov. Menštruácia mi trvala 7 dni a bola viacmenej pravidelná. Pri kontrole mi bola zvýšená dávka Euthyroxu na 75 mikrogramov, keďže som mala hraničné hodnoty hormónov v krvi. Má s tým niekto skúsenosti? Môžu moje problémy súvisieť s týmto ochorením? Mám vyhľadať pomoc endokrynológa alebo len gynekológa?