Odchádza mi na rok..

Príspevok v téme: Odchádza mi na rok..
Hmkn1234

Ahojte,
priateľka mi odchádza na rok do ameriky a som z toho veľmi hotový :( už v utorok odchádza a ja neviem ako to prežijem :'( doteraz sme to brali tak, že veď ešte je času :'( ale už nieje .. zajtra budem u nej posledný krát a je to všetko také čudné :'( čo mám robiť? Ja viem, že je internet atď.. ale mne bude proste tak veľmi chýbať :( sme spolu skoro rok ale to čo ku nej cítim a čo ona ku mne to sa nedá opísať. Neviem čo týmto chcem dosiahnuť ale musím sa asi len vyrozprávať :'( .. strašne sa bojím, že ma prestane milovať alebo tak.. je mojím všetkým..

vebe

Ste mladi ludia, k tomu patria aj taketo veci. Ide studovat do zahranicia, co je velmi dolezite. Kedy inokedy nez teraz, v tomto veku. Je dobre ak mlady clovek stravi urcity cas aj v zahranici, nauci sa jazyk a ziska skusenosti, ktore by inak naziskal. Nemyslim si, ze je spravne kvoli vztahu taketo prilezitosti zahodit. Iste, je to zatazkavacia skuska pre vas vztah, nie kazdy takuto skusku ustoji. Pre teba to bude horsie, lebo ty zostavas tu, v znamom prostredi, odkial ona odide, ona tu bude chybat. Ona ide do noveho prostredia, novi znami, novi priatelia, 24-hodin anglictina, nova skola, nova krajina, iny zivot. To vsetko bude musiet zvladat a bude jej to zaberat vela casu, kym si zvykne. Okrem toho, ak ma ten rok v USA na skole skutocne vyuzit, tak jedina cesta je, ze tam bude naplno zit "americky zivot". Ak bude kazdy den pisat maily v slovencine ci hodinu skypovat s tebou, tak to bude pre nu vlastne strata. Bude tam aj casovy posun. Z velkou pravdepodobnostou ti nebude skypovat kazdy den, mozno ani kazdy tyzden. Lebo tak to je.Nemusi to hned znamenat, ze ta nema rada, jednoducho jej to nebude casove vychadzat. Mam skusenosti s vlastnymi detmi a vo vztahu to nebude velmi odlisne. Viem, ze to co som napisala neznie povzbudivo, ale tak to je. Ty sa snaz naplno zit svoj slovensky zivot, sportuj, uc sa cudzi jazyk alebo co ja viem co, aby si nemal vela casu na lutovanie sa. Rok prejde ako voda.

odpovedam

Dlha doba to je, ale to neznamena, ze sa teraz vsetko musi prisposobovat partnerovi. Ja som to robila (ked sme mali vztah na dialku), robila som vsetko pre to, aby sme vydrzali a aj tak ma nechal, ze som daleko. Potom som lutovala, ze som si neplnila aj svoje sny.

Vztah na dialku nemusi byt tragedia. Zavisi od postoja, ktory zaujmes. Ak to par vezme tak, ze maju teraz prilezitost sa venovat viac sebe a svojim potrebam, moze to byt aj celkom dobry tmel. No mozno to chce aj istu vyzretost a nadhlad.

Nela41

Rok je dlhá doba. Sú ľudia, ktorí to zvládnu, ale nie je ich zas tak moc. Za ten rok si od seba úplne odvyknete a skype ani nejaké písmenká na počítači nie sú vzťah takže neviem neviem no.. ja by som určite nešla

miso99

nechcem byt zly ale rok je vela .. ja na tvojom mieste to ukoncim a ked sa vrati tak uvidis ze ako si(ste) na tom ...

odpovedam

Budes mat priestor na to, aby si sa venoval aj inym veciam, nie len jej. Mozes si urobit ciac casu na priatelov, venovat sa tomu, na co si nemal cas, byt viac s rodinou, ak studujes, zaber viac v skole, pripadne v praci...

Bola som v rovnakej situacii - vztah na dialku. Bohuzial to prave na tej dialke krachlo, ale ide o to, co obaja urobite pre to, aby ste spolu ostali. Hlavne sa nelutuj, stavaju sa horsie veci a bud rad, ze priatelka je ziva a zdrava ;-)