Odchádza mi na rok..

Príspevok v téme: Odchádza mi na rok..
Hmkn1234

Ahojte,
priateľka mi odchádza na rok do ameriky a som z toho veľmi hotový :( už v utorok odchádza a ja neviem ako to prežijem :'( doteraz sme to brali tak, že veď ešte je času :'( ale už nieje .. zajtra budem u nej posledný krát a je to všetko také čudné :'( čo mám robiť? Ja viem, že je internet atď.. ale mne bude proste tak veľmi chýbať :( sme spolu skoro rok ale to čo ku nej cítim a čo ona ku mne to sa nedá opísať. Neviem čo týmto chcem dosiahnuť ale musím sa asi len vyrozprávať :'( .. strašne sa bojím, že ma prestane milovať alebo tak.. je mojím všetkým..

Maoam

Ovecka, co tak pozeram tu tabulku, kamarat studoval uni a zil viac rokov vo Viedni a teraz, betar, isiel zit do Zürichu :DD. Tiez dobry vyber.

Maoam

anamarie: tvoj manzel je American? ak sa ta smiem opytat, aku pracu v USA robis, teda na akej pozicii? pytam sa preto, ze si tam vystudovala VS, dakujem ti :-)

anamarie

ShaulaThalit - staraj sa o seba, nemienim s tebou diskutovat, co ty vies, kolko mame penazi na ucte, neviem, co ta moj sukromny zivot tak vytaca. O akom stasti na Slovensku to hovoris, ved tam vela ludi nema co do ust.

ShaulaThalit

anamarie: To, že si Američanka, a nevieš na akom princípe funguje bankovníctvo - tým pádom ekonomika je už naozaj zlé, ale bohužiaľ, je to realita. Nebavíme sa o situácii na SK, pretože tá je podmienená predovšetkým situáciou v Spokojných štátoch amerických...
A na SK máme aspoň to šťastie, že keď sa to všetko prevalí a skolabuje na nulu, tak to pocítite ako prví vy... a potom ťa ani žiadne fórum nezachráni :-)

anamarie

ShaulaThalit- na rozdiel od teba som Americanka, za 10 rokov budem mat splateny dom, co ine by ma malo trapit? Trapi ma len to, co mozem sama ovplyvnit. Co ta trapi Amerika, skor by som sa zapodievala tym, ako je to na Slovensku.

Maoam

ako som uz pisala, ja mozem porovnat iba nemecke skolstvo, mne osobne sa velmi paci velmi uzke prepojenie praxe s teoriou + vychovavanie ludi priamo vo firmach, na VS velmi vela povinnych praxi (ktore trvaju mesiace) a pod.

je to super system, lebo clovek po skonceni odb. vzdelania hned moze nastupit do prace ako hotovy clovek

vebe

Myslimm si, ze mne sa vdaka pobytom mojich deti podarilo pochopit ciastocne tajomstvo uspechu Ameriky vo vede, vyskume, technologiach. Oni dokazu studentov pozitivne motivovat a na strednych skolach je system, ktory dokaze zachytit talenty, ktori ked sa chytia tak si idu za svojim a su vyborni, dostanu ponuky na navstevu univerzit a uz to ide. Kazdy moze byt dobry v niecom, len ho treba v tej mase vediet rozpoznat. Kto nema zaujem, nestuduje a je taky priemerny. Nase skoly v sucasnosti v zasade dobrych ci vybornych stiahnu do priemeru a slabych povytiahnu do priemeru a nie je sanca, aby sa identifikoval a podchytil nejaky talent.Az trestuhodne sa tu proste talenty utopia v mori perimernosti. Ak sa mylim, opravte ma. Tot moja skusenost.
Iste. aj v Amerike je velka masa nevzdelanych ludi, ale ti co chcu nieco dosiahnut, su pre nich tie kolajnice a tie su dobre a ked sportuju, tak ziskaju aj stipendia