Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Intolerancia kravskeho mlieka

kaťuša123

Tak bojim sa, že ked to nebudem dodrziavat moze mi to niejako uskodit...zistili mi ,ze mam plesne na hrubom creve..a neviem ci je to z toho ,alebo z casteho uzivania antibiotik...

xxy

ved intoleranciu ma dnes kade kto, pokial ti to nerobi nejake zavazne problemy, tak je to ok, neni to alergia ani choroba, co si z toho taka vyplasena :D

katuša123

ale ja mam zistenu intoleranciu na bielkovinu kravskeho mlieka a nie na laktozu..mala by som zrejme obmedzit vsetky mliecne vyrobky, ale mne nerobia problem vsetky..

RNG

Intolerancia znamena ze ti chyba nejaky enzym na travenie. Na mlieko hladaj enzymy pod menom Dairy Enzymes, a to je spravidla laktaza, tj enzym na spracovanie laktozy=mliecny cukor, rozne proteazy na spracovanie bielkovin v mlieku, najma kazeinu, a lipaza na stravenie tukov=masla.
S dostatkom enzymov sa da stravit mlieko bez problemov.
Kvasenim sa z mlieka laktoza zmeni na kyselinu mliecnu. Tj ked nemas so syrami problemy, tvoj problem je laktoza.Totiz syry obsahuju mliecnu bielkovinu aj tuky. Ale nie laktozu.
Alebo mas len okrajovy problem a prejavi sa ti len ked vypijes pre teba privela mlieka naraz.

katuša123

a su na intoleranciu kravskeho mlieka aj niejake lieky? ako napr, na intoleranciu laktozy laktazan? inac je to celozivotna zalezitost?

katuša123

a to cely zivot? aj ked mi to nerobi velke problemy? napr. mlieko nemozem, ale cokoladu,jogurty, syry v pohode...necitim zeby mi bolo zle..

miso99

nic nemozes ani syry ani jogurty nic co obsahuje mlieko mne dokonca zakazali aj chlieb alebo cokolvek kde sa mlieko pridava a ked to nedodrzim tak mam problemy ....

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Intolerancia kravskeho mlieka - Fórum - ZDRAVIE.sk