Občiansky preukaz s čipom

Príspevok v téme: Občiansky preukaz s čipom
Yersinia

Stratila som občiansky preukaz, myslíte že už teraz robia OP s čipom? Dočítala som sa že čipové OP sú v "platnosti" (asi schválené) od 1. júla 2012 ale do 30. novembra 2012 bude možné vydávať OP bez čipu. Celkom nerozumiem tej formulácii :) Ak s tým niekto máte skúsenosť prosím dajte vedieť. Dík :)

OP

ja sa do uradnych veci fakt nevyznam a som rada, ked s nimi neprichadzam do ziadneho kontaktu
dali mi k tomu aj brozurku, no ja to proste nechapem, tak snad mi to tam niekto vysvetli polopaticky, inak neviem co a jak

Mesačný princ

OP - ten čip si aktivuješ na daňovom úrade a najlepšie skoro ráno, vtedy tam nie je taký veľký nával.
Vďaka tomu čipu ťa štát monitorujú, dokonca ak o to požiadaš, tak ti aktivujú aj GPS mód, ktorý je tam tiež vložený.

Žiadny strach, treba len prísť ráno k daňovákom :)
A ak zmeškáš lehotu a nevyzdvihneš si ho, tak je možné, že ten čip ti voperujú rovno pod kožu. Takže dávaj velikánsky pozor :)

OP

Mate uz niekto ten obciansky s cipom? To sa aktivuje jak? A ked mi ho vydaju do 2 dni, nebude vadit, ak si prenho pridem az o 5 dni, nebudem za to platit nejaku pokutu?

0vecka

2 lost ee nebude :) .... akoze je to chujovina... a je to aj tak ze cim viac zasahuje stat tym viac to poserie... stat by mal riesit len to aby sa moc nevykorystovalo a aby ludia nezomierali od hladu... ale inak cim viac zasahuje tym viac to posiera...

lost

0vecka

netusim ale ide o princip :)

ako si mam kupit auto teraz? vystavi mi fakturu a musim ist do banky pesi a prevest money a ist naspat pre auto???? :D