Prve stretnutie

Príspevok v téme: Prve stretnutie
Anonym21

Toto bude dlhy vylev a kto nema zaujem ho citat cely, moze zacat 3. odstavcom, resp. druhy celkom vynechat. Poznam sa uz dlhu dobu s jednym dievcatom cez net, presne je to 3,5 roka. Byva velmi, velmi daleko a preto sme sa stale nestretli. Okolnosti su dost zvlastne - hned zo zaciatku, ako sme si pisali sme sa do seba "zalubili", posielali sme si sms a planovali sme stretnutie, lebo sa totiz vyskytla taka moznost. Bola akurat vo veku, ked sa dievcata uz zvyknu zaujimat o chalanov. Z velmi hlupej necakanej udalosti to napokon nevyslo, ja som bol sklamany, ona tiez a navyse z jej strany zacali ubudat sms aj spravy na chate, co ma este viac polozilo. Casto opakovala, ze na lasku cez net neveri a nechce nas vztah drzat v rovine naivnych predstav. S odstupom casu som jej dal za pravdu-

Takze po dlhych mesiacoch som sa zmieril s tym, ze ostaneme len internetovymi kamaratmi, ktori si budu vymienat pohlady tykajuce sa ich spolocnych zaujmov a tiez radosti aj strasti zo zivota. Ak mam ale byt celkom uprimny, to co som k nej citil ma tak uplne nepreslo. Vzdy som jej aspon mierne daval najavo, ze ja svoje city povazuje za viac nez len "internetove mat rad", ktore ona nepovazuje za skutocne. Urcite si teraz celkom opravnene kladiete otazku, preco som sa radsej nepohol dalej. Na to existuju dve vysvetlenia - 1. - len tazko sa mi dari najst niekoho, kto by mi vyhovoval, asi som jednoducho prilis narocny. A hoci sa tak aj obcas stalo, no z pochopitelnych dovodov tie dievcata uz mali priatela. Kamaratok mam teda relativne dost (no ako sa to vezme, som introvert, takze vseobecne s vela ludmi sa nestykam, ale medzi tymi ludmi su dievcata, ktorym asi vyhovuje moja zvlastna povaha), no nic, co by smerovalo niekam hlbsie. 2. - stale mi obcas da najavo, ze jej na mne zalezi a ze sa so mnou chce stretnut, cim moje city drzi nazive. A to hlavne v poslednom roku. Volame si asi tak raz za mesiac, no prevolame spolu tak najmenej jednu hodinu, obvykle tak 2. Totiz obaja mame ten isty blby problem - mame paranoidnych rodicov. Nepytajte sa preco, ale az doteraz nebolo mozne sa stretnut. Teraz som uz vsak dospely a nasi mi veria, takze mozem ist len tak sam prespat niekde o XY km mimo domu. Samozrejme, nie priamo ku nej.

Takze situacia je takato, mam 19 a ona skoro 17 a ideme sa stretnut vo vacsom meste. Stravime spolu asi tak 2,5-4,5 hodiny, to bude zalezat od okolnosti. Co od vas ocakavam su nejake rady, skusenosti atd. Ona totiz uz rad sa takto s jednym chalanom v tom istom meste stretla, je naozaj velmi, velmi pritazliva (no vobec nie je ten typ, co by vystavoval svoje telo, navyse je krasna aj zvnutra), a tak o zaujemcov nema nudzu. No ignoruje ich alebo si z nich aj robi srandu, lebo kazdy z nich ma nejaku vadu (napriklad jeden typek ju pozyval von uplne kazdy den a to niekolko mesiacov), viem si predstavit, ze bezni chalani nemaju tolko odvahy, aby ju niekam pozvali a ona sama od seba o vztah neusiluje. Takze viete si predstavit, ze chcem, aby sa so mnou citila naozaj dobre. Viem, ze treba byt prirodzeny, ale nechcem to ani tak celkom ponechat nahode. Rad by som pocul nejake rady. Myslite, ze je dobry napad ist do kina? Ked ja mam pocit, ze by som sa s nou dokazal rozpravat aj cely den, ale co ak znervozniem ak ju uvidim a nepojde to tak lahko. V tom pripade bude asi to kino aj dobry napad. Tiez neviem, ako sa vlastne s nou mam zvitat. Hodi sa objatie? Lebo ja si nie som uplne isty, co citi ku mne (v tom ako sa voci mne prejavuje su paradoxy, ako ste si iste vsimli), a tak neviem, ci by to nebolo na nu prilis. Kludne sa vyjadrite aj k tomu, co si myslite o tomto vztahu, lebo hoc sa snazim byt vo vacsine oblasti zivota racionalny, tak v tomto je mi jasne, ze je to uplne mimo mojho rozumu.

Cenim si kazdu osobu, co si to precita cele a skusi mi poradit. Urcite sa nemoze stazovat, ze som prezradil toho malo =).

bebee

ked budete mat malo casu, tak by som ho nezabijala kinom, ale isla by som niekam do kaviarne, parku, alebo do zoo... spravaj a k nej pekne, milo, davaj jej komplimenty, ze v reale je este krajsia a pod. po stretnuti sa jej vsak neozvi prvy. Ale pekne pockaj kym napise prva. Nebude si ista, ci "bola dost dobra" a ta neistota v nej vyvola pocity namotania...

ika211

Mozno, ked sa uvidite nazivo, ziadna iskra nepreskoci, alebo preskoci len z jednej strany, virtualny a realny svet je strasne rozdielny, nechaj to na osud.

iskierka

aa vieš čo, čudoval by si sa... ja som tiež kedysi nad týmito astrologickými vecami krútila hlavou a možno aj krútim, ale u nás rakov je fakt povedstné, že sme premenliví ako mesačné fázy..a ja to na sebe cítim, vopred viem kedy bude zle, kedy dobre :D

Anonym21

Iskierka, ona je znamenie vahy, ale ja na tieto astrologicke zalezitosti neverim, ja tu disciplinu chapem ako nevyhnutnost toho, ze ludia radi zjednodusuju a potrebuju si o sebe a o druhych vytvorit obraz podla jednoduchej teorie, ktora vlastne tvrdi, ze ludska povaha a osud su zahadnym sposobom ovplyvnene polohou hviezd voci Zemi. =)

iskierka

anonym, tvoja dievcina mi pripomina seba.nie je len tak nahodou Rak? :D
pretoze take stavy poznam, ked clovek aj vie co by chcel, aj nevie...a znovu vie a ked uz konecne vie, tak sa toho boji...

Anonym21

Pekne zhrnutie =).

Takze zoradim to od najpravdepodobnejsej po najmenej (samozrejme podla subjektivnej pravdepodobnosti) - 2, 4, 1, 3.

V pripade 2 sa spolu stretneme bud za velmi priaznivej konstelacie hviezd alebo az ako znudeni dochodcovia.

V pripade 4 potrebuje dievca vyzriet, urobit si jasno a tazko riect, ako dlho jej to bude trvat.

V pripade 1 nie je co riesit.

Pripadu 3 vobec neverim, lebo ona je dost spolocensky typ a urcite viac bezprostredny nez ja, rada chodi von, aj ked ju v tom rodicia dost obmedzuju a raz sa uz takto s niekym stretla. Ja som jej vela krat dal jasne najavo, ze moje ocakavania nie su vysoke, ze ocakavam len kamaratsky rozhovor a zaujimavu skusenost. Natolko ju hadam poznam, aby som spoznal, ci je z toho nervozna, dlho som prave o tomto s nou telefonoval a nic tomu neznacilo. Ani prehnane zatlkanie, hlas a ani nic ine.

milli11

Su take moznosti:

- ma ta niekde v pazi.

- chce ta len za kamosa.

- chce ta, ale zacne byt nervozna, ked sa ma s tebou stretnut a hanbi sa, preto stretnutia radsej vzdy zrusi.

- sama nevie, co chce, je nerozhodna.

Anonym21

Ona sama bud nevie alebo nechce presne pomenovat, co pre nu znamenam. Raz som pre nu internetovy kamarat, inokedy zase aj nieco viac. Raz ked som jej dal vediet, ze som stravil vecer s jednou slecnou, tak napisala, ze rada by bola na jej mieste, ale u nej si clovek nemoze byt isty, ci to nebola falosna naklonnost alebo proste len taka nalada. Uvidime, ake budu jej reakcie. Ja som jej dal este moznost sa stretnut cez niektory z dvoch vikendov po tomto nasledujucom, ale sama mi musi napisat, ci ano a kedy jej to vyhovuje. Nuz a ak si ona moze dotahovat mna, azda si mozem trochu aj ja ju. Moje dotahovanie je podstatne menej skodne.