očkovanie proti tetanu

Príspevok v téme: očkovanie proti tetanu
msaj

chcem sa spýtať ak niekto vie,
mám kamošku, ktorá premeškala očkovanie proti tetanu a chcela by teraz aj otehotnieť, očkovanie je na 3x, 1x,potom 2x po šiestich týždňoch a 3x po polroku, dá sa to skombinovať alebo radšej má počkať s tehotenstvom (to by nerada)alebo by mohla predlžiť to posledné očkovanie až po pôrode?
vďaka

iha

fiha, tak to ja ani neviem kedy som bola posledne ockovana, mozno ako decko pred 20 rokmi. to sa mam dat preockovat? preco mi to nik nepovedal, a k obvodacke xodievam

ccc

máš pravdu panika, očkuje sa to u malých detí v trojkombinácii-difteria, tetanus, čierny kašeľ a označuje sa ta vakcína ako DTP

panika

este k teme-ak sa nemylim,tak tetanus sa ockuje v trojkobinacii (DITEPER-difteria,tetanus,cierny kasel) a to je povinne ockovanie.My starsi mame tie krasne gulate jazvy na pleciach

msaj

dobrá diskusia sa tu rozpútala...
takže to vyzerá asi takto: ak niekto nebol očkovaný vôbec čaká ho trojočkovanie tak ako dieťa, ak bol tak napriek tomu, že prešvihol tých 10-15 rok stačí jedno, lebo veru spomínala, že v karte nenašli žiadnu zmienku o tetane, takže ak je to tak musí buď počkať s očkovaním alebo tehotenstvom,
diky baby

zrrzka

zz, uz sme ti to vyjasnili..

ALL: prosim, aby sa k nasej diskusii nikto neozyval a reagoval len na to, na co bola tato tema otvorena, dakujem.

zz

Ahojte baby.nevadte sa ohladne očkovania ja som viac ako 10rokov nebola očkovana proti tetanu aked som mala uraz dali mi len jednu davku,pokial bol už niekto v detstve zaočkovany tak sa očkovanie nerobi na tri krat to len keby niekto nebol a to u nas nehrozi lebo toto očkovanie je v detstve povinne.