Akné a holenie

dikey1

chcel by som radu asi pred rokom som mal akne mnoho , holil som sa ziletkou , prestal som pouzivat ziletku miernilo sa to len na oblast brady . Ked som bol zarasteny ako bernardin tak som skusil ocov holiaci strojcek(viem asi som nemal pouzit cudzi ale bal som sa ziletky - zhoršilo sa to nehorazne , z 2 jebakou som mal na brade 10 ale nikde inde . Teraz sa mi zahojili , mam iba cervene miestočka kde sa to hoji , som zarasteny strašne . Rozmyslal som ze si kupim novy elektricky strojcek , no zas sa bojim ze sa to zhorši :( prosim o radu

Prosim odpoved na skype buffalo523 alebo tu Dik

JahO_Odka

Holiť sa musí, keď zarastá :)
Ja by som ti trebars poradila zapustiť bradu a predísť tak holeniu (za predpokladu, že ti brada pasuje), alebo aspoň strinisko... strnisko je navyše sexi :)Alebo keď preferuješ holenie, tak radšej skús strojček. Žiletka je dosť invazívna a fakt ti môžu ostať jazvičky, keď si viackrát pobeháš čepielkami po jednom rozdráždenom mieste a nedovolíš tak pokožke zahojiť sa.

eva321

Ešte je taká možnosť, že žiletku vymeníš za holiaci strojček a nebudeš sa holiť do hladka, keď máš momentálne problémy s pupákmi a pokial si si nejaký pupák moc odškrabol, tak ti nejaká jazva môže zostať.

Akne111

no ved oholim si porast na tvari :D sa kedze tam mam tie pupaky tak oholim aj tie, cize samozrejme mi ide z nich krv atd, budem mat jazvy z toho? :/

Sed

Kvalitne mydlo Ti vydezinfikuje.Ale peroxid vodíka.Ja som tomu chápal tak,že vezmeš žiletku a celú tvár si zoškrábeš zo žiletkou.

Sed

TOTO UŽ NIKDY NEROB ! Zapália sa Ti,a potom rozšíria.Večer pred spaním si umy tvár mydlom a potom sa usuš a daj si na to detský zásip.Zmierni no.Ukludni to pokožku,

Akne111

nie, ja mam akne stale :( neviem ako sa toho zbavit.. a uz niekolko krat som si takto tie pupaky "oholil" no bojim sa tych jaziev