Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akné a holenie

dikey1

chcel by som radu asi pred rokom som mal akne mnoho , holil som sa ziletkou , prestal som pouzivat ziletku miernilo sa to len na oblast brady . Ked som bol zarasteny ako bernardin tak som skusil ocov holiaci strojcek(viem asi som nemal pouzit cudzi ale bal som sa ziletky - zhoršilo sa to nehorazne , z 2 jebakou som mal na brade 10 ale nikde inde . Teraz sa mi zahojili , mam iba cervene miestočka kde sa to hoji , som zarasteny strašne . Rozmyslal som ze si kupim novy elektricky strojcek , no zas sa bojim ze sa to zhorši :( prosim o radu

Prosim odpoved na skype buffalo523 alebo tu Dik

JahO_Odka

Holiť sa musí, keď zarastá :)
Ja by som ti trebars poradila zapustiť bradu a predísť tak holeniu (za predpokladu, že ti brada pasuje), alebo aspoň strinisko... strnisko je navyše sexi :)Alebo keď preferuješ holenie, tak radšej skús strojček. Žiletka je dosť invazívna a fakt ti môžu ostať jazvičky, keď si viackrát pobeháš čepielkami po jednom rozdráždenom mieste a nedovolíš tak pokožke zahojiť sa.

eva321

Ešte je taká možnosť, že žiletku vymeníš za holiaci strojček a nebudeš sa holiť do hladka, keď máš momentálne problémy s pupákmi a pokial si si nejaký pupák moc odškrabol, tak ti nejaká jazva môže zostať.

Akne111

no ved oholim si porast na tvari :D sa kedze tam mam tie pupaky tak oholim aj tie, cize samozrejme mi ide z nich krv atd, budem mat jazvy z toho? :/

Sed

Kvalitne mydlo Ti vydezinfikuje.Ale peroxid vodíka.Ja som tomu chápal tak,že vezmeš žiletku a celú tvár si zoškrábeš zo žiletkou.

Sed

TOTO UŽ NIKDY NEROB ! Zapália sa Ti,a potom rozšíria.Večer pred spaním si umy tvár mydlom a potom sa usuš a daj si na to detský zásip.Zmierni no.Ukludni to pokožku,

Akne111

nie, ja mam akne stale :( neviem ako sa toho zbavit.. a uz niekolko krat som si takto tie pupaky "oholil" no bojim sa tych jaziev

JahO_Odka

Toto sa ti stalo po prvý krát? Či normálne pri holení akné nemáš a len teraz si sa vyhádzal?
Ja by som ti len poradila si to poriadne vydezinfikovať, lebo sa ti to zapáli. Ja keď mám nejakú ranku, alebo sa podráždim pri holení (nie tváre samozrejme, som žena :D), tak použijem Tea Tree Oil, resp. olej čajovníka. Ale môžeš si tie ranky vydezinfikovať čímkoľvek iným, čo máš doma. Nechať zaschnúť, nebabrať a keď to už nie je otvorené, tak použiť trebars zinkovú mastičku :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akné a holenie - Fórum - ZDRAVIE.sk