Môžem umrieť?

:

Presne preto tak rozmýšľam ako rozmýšľam, že si uvedomujem, že ľudia majú väčšie problémy.Preto sa nenávidím, že neviem riešiť ani tie svoje.Neviem si nájsť ani prácu, vlastne bojím sa.Nemám čo ponúknuť, skrátka..bolo mi dané zdravie a ja myslím na samovraždu, lebo to neviem využiť. Neviem ako sa mám rozhodnúť.

Lulu2011

samozrejme, ze ano, nechcem byt uz sebec, urcite by som sa neskantrila a rodine sposobila šok, radsej sa budem snazit uzdravit a nebudem si davat limity, ja mam problemy uz 10 rokov nonstop

Lulu2011

a nikto sa neprisiel na tento svet radovat, mala by si vediet, ze vela smiechu je cez slzy a to je zmyslom zivota, tesit sa aj vtedy, ked je tazko, to znamena nebyt ovplyvnitelna okolnostami, ako je choroba, ale vediet to stastie najst v sebe aj tak, plus mas rodinu, priatela, ukoncenu skolu, ktoru si zvladla aj s chorobou a to ze mas obsedantnu poruchu a sosialnu fobiu? no a? chcela by si radsej rakovinu? ja nie, kazdy z nas ma nejaky problem je to PRIRODZENA sucast zivota

:

Neviem si predstaviť, kde berieš tú silu vstať, ak máš problémy. A predpokladám, že je to výsledok snahy niečo zmeniť.

Lulu2011

a co na to tvoja psychiatricka?

on v tých kartach bol a poviem ti jedno, ze neumries, nie je tvoj cas, (aj ked sa ta smrt obsmieta okolo teba v tvojich myslienkach) musis sa najst a zial cez bolest, ktoru mas kvoli tejto psychickej chorobe

:

:) Keď som bola malá mamke som tvrdila, že v živote určite budem šťastná.. :)Ale tak nejako to nejde. A áno mám priateľa a veľmi ma má rád, to nie je naivita, sme spolu už skoro desaťročie.Naozaj mám skoro všetko, ale nemám samú seba...a chuť ďalej bojovať.všetko to šťastie si vážim, preto ma to tak trápi. keď vidím tie lieky pred sebou..mám ešte väčšie výčitky, no chcela by som sa už nejako zmazať z tohto sveta

Lulu2011

ja len tolko, ze tiez mam psychicku diagnozu (okrem dalsich inych) a su dni, ked nemozem vstat z postele, ale urobim to s velkym sebazaprenim...a hladam co ma robi stastnou a robim to

Lulu2011

a to je ten problem? :)

neviem, co si mam mysliet, vylozila som ti narychlo karty a mas to tam nejako cele naopak :) som az prekvapena, ake dobre karty vysli cloveku, co uvazuje ako ty, vernost, nadej, stastie, necakane stastie, laska, muz mas priatela? dokonca dieta

a na konci su tvoje myslienky...smrt a nesplnene tuzby, beznadej, toto vsetko chces zmiast?