Depresia a úzkosť - prejavy pri liečbe

Príspevok v téme: Depresia a úzkosť - prejavy pri liečbe
levíča

Prosím vás, je tu niekto, kto si liečil alebo lieči úzkosť a depku u Albertovej? Potrebujem poradiť, lebo začínam mať strach. Teraz beriem už dva týždne tretiu kúru. Doteraz to bolo všelijaké, ale Albertová mi aj hovorila, že musím vydržať. Teraz už druhý týždeň sa cítim veľmi dobre, nemám žiadne problémy ani s depkami ani s úzkosťami, lenže priateľ ma začal strašiť, že je to len prechodné, že sa mi to všetko zase znova vráti. On ma veľmi nahováral na AD, ale ja som ich už v minulosti brala a aj tak mi nebolo bohvieako dobre. Momentálne mi je fajn, ale neviem, čo si mám o tom myslieť. Môj priateľ berie AD už tri roky, máva také rôzne stavy, raz mu je lepšie, raz horšie. Ale nikdy nie je celkom bez problémov, vždy sa niečo objaví aj keď to neni nejaké katastrofálne. Ja som mávala veľmi drsné stavy, počas tých prvých kúr to lietalo všelijako hore dole, teraz je to paráda ale neviem, či to nie je len prechodné.
Ak tu je niekto, kto sa tiež takto liečil napíšte mi prosím, či toto je už konečne to zlepšenie na ktoré som čakala, alebo mám ešte rátať s nejakým zhoršovaním. Chodím na VŠ a mala som prerušené štúdium, v septembri by som chcela pokračovať len neviem čo ma čaká. Potrebujem radu od človeka, ktorý má za sebou presne takúto liečbu. Tu je veľa ľudí, ktorí chodia k Albertovej, tak snáď sa niekto nájde kto mi poradí. Dík.

radostná

nestresuj uz dopredu a radsej sa tes, ze ti je uz dobre. a ver tomu, ze sa to bude stale zlepsovat. nepocuvaj priatela, on ma inu liecbu a jeho stav moze byt celkom iny. mala by si verit ze to vsetko dobre dopadne a nepripustat si pochybovacne myslienky.

weird_

no skus temu este ozivit priebezne zajtra, hadam sa nejaki ludia ozvu ;)

ved trvaju tie intervaly ked ti uz bolo dobre stale dlhsie a dlhsie? pozri sa trosku z odstupu na ten trend.

ked mas moznost, tak do skoly nastup, prerusit studium mozes znovu aj pocas roka.

levíča

Jedna kúra trvá dva mesiace. Najskôr som dostala prvú kúru, o dva dni mi začali reakcie. Tak sa mi striedali stavy keď bolo lepšie a keď bolo dosť zle. Ale ona ma na to upozornila. Ja som s ňou stále v kontakte cez mail, zo začiatku som jej stále písala, lebo mi nebolo ružovo. Teda v tie dni keď bolo dobre som nepísala. Keďže aj môj priateľ sa lieči depresiu, tak som sa dosť pozorovala a porovnávala s ním. On je čiastočne stabilizovaný, ale nejakú radosť zo života alebo plány, to nemá vôbec. Len tak nejako prežíva. Ale on sa lieči klasicky, nechcel skúšať alternatívu. Aj ma dosť odhováral.
Hlavne keď sa mi tie stavy stále striedali a boli také horšie dni, tak vtedy zúril aby som sa na to vykašľala. Keďže ale poznám jednu babu s podobným problémom a ona sa z toho dostala až u Albertovej, tak to chcem vydržať. Momentálne sa mám už dva týždne veľmi dobre, toto si ani nepamätám kedy mi takto bolo, asi keď som bola ešte malá. Len fakt mám strach, či to už vydrží. Tak ale zase si hovorím, že keď už môj mozog dokázal vyprodukovať takýto stav, tak je toho schopný aj natrvalo, len treba vydržať. Chcela som sa tu poradiť s niekým, kto toto tiež absolvuje ale ako sa zdá, cez víkend tu veľa ľudí nie je. Neviem, či to môžem risknúť a nastúpiť v septembri do školy.

weird_

1 kura = 1 mesiac?

tie vykyvy alebo zhorsenia stavu boli pocas liecby vyrazne horsie oproti obdobiu predtym, ked si nebrala nic?

a inak pocas liecby u nej k nej aj chodis osobne alebo vsetko riesis cez maily?

ja u nej este len zacnem s niecim podobnym, tak ma tato tema celkom zaujima. inak ti moc poradit neviem...