Facebook Vs. Realita

Príspevok v téme: Facebook Vs. Realita
Wanillka

Dnes už je na Facebooku asi každý druhý človek, ak nie každý...Registrujú sa tam už 9 ročné deti .. lebo vidia ako si tam ich sestra či brat.. denne chatujú so svojimi priateľmi... ale čo tak prežiť bez tejto závislosti... Niektorí sú závislí na drogách, cigaretách , alkohole a druhú skupinu tvoria tí ktorí sú ovládaní masmédiami... ale čo tak žiť realitou...? vypnúť Facebook, ukázať všetkým že zelená gulička nemusí znamenať že ste online.. strážiť si svoje súkromie . neinformovať ľudí na Facebooku o tom čo sa deje a čo je nové vo vašom živote.. tieto informácie sú často zneužívané... ved ak sa dáte do vzťahu, vidia to všetci a naopak ked sa rozídete ... a znovu to zveríte priateľom na Facebooku... dostanú to vaši "priatelia" ako informáciu na zlatom podnose.. Kedysi ľudia tieto veci k životu nepotrebovali a žilo sa im lepšie ...Čo keby sme sa po škole či práci stretali s priateľmi osobne ? a nie virtuálne ?... novinky sa dozvedali výhradne iba z ich úst ?...venovali viac času iným činnostiam a aktivitám ktorých je kopec a ktoré sa dajú robiť, naučia nás niečo nové . namiesto toho Facebooku ktorý nás oberá o drahocenný čas?...mna len zaujímajú veci
komu sa ho už podarilo zrušiť a žiť bez neho?
kto tam vôbec nenazrel ?
a kto ho naopak potrebuje, lebo by bol bez neho stratený ?

lost

tralalalla,

"ale kto tak žije, že si veci necháva len pre seba?"

funny fact, mnoho zlocincov zatkli prave vdaka tomu, ze im jazyk zaspieval :D napr pre chvastani sa prostitutke, alebo na socielnej sieti :D :D :D

proste blbost ludi nepozna hranic :)

netreba si vsetko nechavat pre seba, no to, co sa da zneuzit, to si treba nechat pre seba :)

napr urcite nebudem na FB davat video, ako jazdim 131km/h na dialnici :-) lebo je to nelegalne..

mnoho ludi ma napr fotky ako piju alkohol na verejnosti = nelegalne..

nemusi to byt zrovna "dnes som vykradol banku, dajte mi lajk" ale kedze sa tie fotky nemazu, ani informacie.. velmi lahko sa to zneuzije o 25 rokov napr..

priklad:

dnes mame poveczine 20-25-30.. o 20 rokov budeme mat uplne iny zivot a niekto na nas vytiahne fotku, ze co robil za mlaaadi.. moze to byt nieco nevinne, ale MNOHO ludi uz teraz priznava, ze by niektore veci radsej neboli povedali :)

mozu to byt drobnosti, ale kazdy to berie inak :) niekto to berie tak zlahka ze "ale to som bol mlady" a mavne rukou.. :)

napr ja uz len z principu nedavam na FB nic, lebo ho prakticky ani nemam :) vobec netuzim po lajkoch, napr pri fotke ako som na dovolenke..

neviem preco, ale rad sa tesim sam :P popripade s extremne malou skupinou ludi..

milli11

Mozno sa to da nastavit, ale co mam tu novu os, tak vobec nic tam neviem nastavit. :((( Dokonca som si tam nevedela ani dat titulnu fotku, vzdy mi tam skakala nejaka ina, ale nakoniec sa mi to podarilo, hoci neviem ako. Ja na nastenku vacsinou pisem iba blahozelania a vtipne narazky a doberam sa s "priatelmi", takze by bola sranda, keby niekto zobral vazne moje komentare. :DDD Podla mojich komentov by som uz bola zrela na psychiatrii. :DDD

tralalalla

milli11

to sa dá nastaviť v nastaveniach súkromia a nebudú ťa môcť označiť

a inak ja chápem, že sa to zneužíva, len si neviem predstaviť, ako by niekto zneužil moje informácie na nástenke. no vážne...

mne to pripadalo tak, že máme všetko tajiť, aby to niekto náhodou nezneužil. ale kto tak žije, že si veci necháva len pre seba? alebo niekomu dôverujeme, ale ako vieme, či môžeme, či to ten človek neposúva ďalej. nevieme...

milli11

lost, mas cas. :)

tralala, no hej, lubostne listy som tiez videla len v TV. Ale tak napriklad lubostne SMS je tiez sukromie.

Aj to sa mi nepaci, na FB, ze hocijaky "priatel" ma moze oznacit na dajakej fotke, hoci s tym nesuhlasim. Ako minule, dostala sa ku mne fotka, kde sme ako trieda skolkarov. To kde ju ten dotycny vyhrabal? OK, ked chce, nech si da seba ako dieta hoci aj v perinke na FB. Ale mna nech do toho netaha!

Ako ked niekto da fotku, kde som aj ja, ale je to moj sucasny vek a nie som tam oznacena, to mi nevadi.

S tymi fotkami. Uz sme sledovani.

dolezite.sk

tralalalla

lost

"ideme na dovolenku od do"

hej, toto poznám, ale tak to už je na každom z nás, čo zverejní... ja nemám pocit, že by mal kto čo ukradnúť. na nete sa dá toho zistiť strááášne veľa a to ani facebook netreba. :) neviem no... ja ako chudobný študent zatiaľ strach nemám :D

tralalalla

lost :D

"každý máme možnosť zverejniť, čo chceme,"

myslela som na facebooku,
prípadne si povinné údaje môžeme vymyslieť :) ak nás to nejak obmedzuje alebo je to nepríjemné :)

lost

"každý máme možnosť zverejniť, čo chceme,"

uz nie :)

mnoho veci musis zverejnit, bez ohladu na to ci chces alebo nie

foto na pase, adresu, tel cislo, atd atd atd.. a povinne a lahko ziskatelne cez internet, alebo cez znamosti..

"viac možno vidieť z aktivity - z komentárov..."

PRESNE TAK ! :) tomu to sa hovori social engineering ;)

"ale nikdy nevieš, kto všetko o tom vie"

presne tak, staci ak sa druha strana prekecne, a to iste plati o "ved to je len pre priatelov zverejnene" type argumente od 99% ludi.. nikdy nevie kto to moze posunut dalej :)

ale uz idem off, trochu ste ma zviedli na offtopic :P :P hadam sa zakaldatelka temy nehneva :)