Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ziadna kontrola nad jedlom!

Príspevok v téme: Ziadna kontrola nad jedlom!
henrietka

mate aj vy niekto takyto problem? som dost chuda, vazim 53 kg, a mma 173 cm, minuly rok som schudla cca 7 kg..cvicenim, normalnynm jedenim, len som trochu obmedzila sladkosti..ale teraz mam velky problem so sebakontrolou v jedeni.. neviem co je to za obdobie,ale teraz nemam moznost cvicit, a predtym som chodila do posilky a cvicila aj 2 3 krat do tyzdna..teraz nemozem a nahradou sa stava jedlo..proste ked zacnem jest tak sa neviem zastavit..a pol plechu kolaca, cipsy, cely balik keksov.. viem ze je to blbe a clovek si to asi musi ,,upratat" v hlave, ale ked ja mam z toho take strasne vycitky..nie som bulimicka ani nic podobne, nevraciam..len niekedy su proste chvile kedy sa neviem zastavit..a jedna sa hlavne o cukor a sladkosti..vela sladkosti.. tak ak mate niekto daku radu tak budem velmi rada..P.S: snazim sa zuvat mentolove zuvacky, aby som nemala chut na sladke, ale ani to nejde donekonecna..(za den niekedy vyzuvam aj 2 baliky :-D ) hena

henrietka

Nesudte ma ze mam tak malo kil na moju vysku..v 15-tich som sa zacala asi ako kazde normalne dievca zaoblovat, priberat, boky vsetko.. potom som nemala vela pohybu, a jedla som dost dost dost vela veci, fakt som si dopriala uplne hocico.. za posledny rok a pol som zacala nastevovat posilku..nic drasticke tak 2 3 krat do tyzdna a obmedzila som sladkosti, cipsy, inak som jedla uplne NORMALNE..(mozno jedine viac zdravo, viac vlakniny a tak) a neviem ani ako..podarilo sa mi schudnut z asi 60 kil na 53..citila som sa (a aj teraz sa citim uplne lepsie) a zdravsie, pritom som cely rok jedla VSETKO, naozaj vsetko, jedla som aj viac ako ostatni niekedy a ludia okolo mna to nechapali..proste sa mi totalne ZLEPSIL METABOLIZMUS, travenie vsetko..asi to bolo tym pohybom..jedine teraz som zacala mat problem(ale nie s mojou, podla vas ludi strasne nizkou vahou!) ale s tym ze nemam ziadnu formu pohybu, tak som zacala jest viac a viac a viac sladkosti..co je asi priama umera..ziadny pohyb, viac jedla ..len som chcela vediet ako tomu zabranit, co znizuje tu chut na tieto veci tak strasne moc.. inak sa citim uplne fajn:)fakt nie som jeden z tych ludi, ktorym staci na obed jeden platok syra hej :-D ja ranajkujem, obedujem, veceriam, olovrantujem ..takze tak.

Betka132

si velmi chuducka, pokojne sa napchavaj ked ti chuti. ak by si zacala moc priberat tak potom to ries, ale zatial si s tym hlavu nelam. tiez mam taku kamosku, zosrotuje vsetko ale vyzera jak anorekticka. chcela by 5kg pribrat aby vyzerala zenskejsie ale nech sa napchava cimkolvek, nepribere. a to ma 25 rokov.

Terka777

Aj ja to občas mávam. Ale už je to určite u mňa lepšie ako na začiatku. Ješ pravidelne?? Ja som nejedla pravidelne a mávala som to dosť často. Mne sa to podarilo prekonať takto: ráno jem len ovocie, aby som už vez deň nemala takú chuť dostať do seba nejaké sacharidy. Na desiatu tiež ovocie. Nemusíš že len jeden kúsok ja niekedy kľudne zjem aj 10 kusov ovocia doobeda :D obed si dám normálne. Na olovrant približne o tretej zjem veľmi veľa zeleniny aby som mala niečo v žalúdku, pretože neviem kedy teba, ale mňa to chytalo hlavne okolo piatej poobede. Zo zeleniny mám plný žalúdok dosť dlho a necítim chuť na sladké. Alebo si urob ovocný koktail. Alebo trebárs ovocie rozmixuj s jogurtom. Dobre, aj to sú sacharidy, ale nie také "hnusoby nezdravé" ako trebárs chipsy alebo pelendreky a podobné somariny. Večera normálne trebárs kuracie prsia s ryžou alebo varené mäso. A keď už dostaneš tú strašnú chuť na sladké tak maj po ruke ovocie alebo zeleninu. Snaž sa byť cez deň niekde preč nie doma, lebo keď sa budeš nudiť doma alebo pri telke tak je dosť pravdepodobné že neodoláš sladkostiam. Vybehni si niekam len tak s kamoškami. Alebo nemáš v poslednej dobe veľa stresu? Ak hej tak sa ho snaž nejako zbaviť napríklad si dva krát do týždňa daj relaxačný deň a proste si vypni mobil a pusti si nejakú príjemnú hudbu, relaxuj... choď na prechádzku do parku a nenechaj si ten deň pokaziť. Uvidíš akú budeš mať druhý deň náladu :)

- mira

Plynulé zásobenie sacharidmi z obilnín a B vitamíny z ich obalov ti vyliečia a zastabilizujú rozhádzanú psychilu.

- mira

Zvolila si nesprávnu formu sacharidov. jednoduché cukry sa príliš rýchlo dostanú do krvi a príliš rýchlo sa vylúči inzulín, ktorý cukor odstráni a navodí silnú hypoglykémiu - hlad. Ak zvolíš obilniny - polysacharidy a vlákninu v neobrusovaných obilninách, hypoglykémia nenastane a nebudeš mať hlad.

Maoam

moja byvala kolegyna toto mavala, vazila nejako 58kg na 178cm, cele dni sa udrzovala na mrkve, kalerabe a sem-tam nejaky chlebik a cista voda, pritom normalne plny uväzok v praci, nechapem ako mohla na tom prezit, ale postupne jej odchadzal mozog, potom sama placlivost, potom sa uz len clovek pozrel na nu a uz depka a casom sa nevedela ovladat, zozrala normalne pred ostatnymi kolegami bonbonieru na posedenie, hltala tie cukriky ako keby tyzden nebola jedla

bol to hrozny pohlad

ktovie, co robila doma :-/, ked sa uz na verejnosti neovladla

ak telu dlhodobo nedavas dost zivin + si vkuse v strese a panike ze priberies co len gram, tak je to normalna reakcia jednak vyhladovaneho tela, jednak tej nerovnovahy, ako v hladine glukozy, tak aj v istych latkach, ktore su v mozgu zodpovedne za to, ze sa citis fajn, vyrovnana a pokojna...

Dadula56

Je ti ista forma PPP-zachvatove prejedanie. Z vlastnej skusenosti suhlasim s predoslym komentarom. Ja som to mavala, ked som nasilu drzala vahu, ktora nebola prirodzena pre moje telo. Teraz ma to uz nechyta.
Jednoducho zapricinene stresom. Cize vsimaj si co ti to spusta a hlavne odstran z okolia chipsy, keksiky a podobne srandy. A mozno nie je zly napad pribrat. Ako hovorim, mna to chytalo len ked som bola prilis chuda.

to snad nie

Ak mas 173cm/53kg, tak sa necuduj, ze mas prisernu chut na sladke. Tvoje telo je nepomerne mudrejsie ako ty sama, tak si pyta kalorie na dosiahnutie normalnej hmotnosti. Ked mu budes upierat normalnu hmotnost, vypomsti sa ti to. Tak sa spamataj a priber.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ziadna kontrola nad jedlom! - Fórum - ZDRAVIE.sk