Zivot bez chleba

Príspevok v téme: Zivot bez chleba
Obed Morton

Uz dlhsiu dobu sa zamyslam nad tym co jem.Chcem len pripomenut ze vobec nedietujem mam 78kg,zjem vsetko, avsak tato zlozka potravy mi vrta hlavou.Ako iste viete, vacsina ludi konzumuje chlieb kazdy den.Ja si ale kladiem otazku preco?Aky ma vyznam jest take otupujuce a nevyzivne jedlo pre telo akym je chlieb?Ja osobne si myslim ze by ho clovek nemal jest vobec a ked uz, tak fakt minimum.Osobne si myslim ze mnoho chorob prameni prave z tohto typu stravovania.Takisto vznikaju rozne alergie ako napr.celiakia atd ma to svoje opodstatnenie.Co si o tom myslite Vy? Mylim sa alebo aspon trosku suhlasite?

Terka777

Ja som bola na chlebe doslova závislá. Ale zmenilo sa to potom čo som začala riešiť moju váhu. Nejako, už neviem ani ako sa mi podarilo ten chleba z bielej múky nejesť. Za pár týždňov som mala o 10 kg menej. A navyše som prestala byť taká "opuchnutá" na tvári. Takže podľa mňa chleba je potrebné jesť, ale kvalitný celozrnný, ktorý obsahuje aj niečo dobré. Ten biely je len cukor, biela múka a voda. Nič viac.

masla

Ja si tiež myslím, že bezlepkový chlebík je lepší, nakoľko neobsahuje lepok. Tak je zdravší. A mne strašne chutí. Opečený.. mňam. A čo hovoríte na konzumáciu bezkváskového chleba "Maces"? Miesto klasického pečiva? Teraz som si kúpila celú krabicu, ale..Je síce z bielej múky, ale píšu tam, že diétny. Ale tá biela múka. Máte skúsenosti?

Sejla

ja chlieb nejem vôbec, ak mám náhodou chuť na praženicu, tak si ju dám s indickým, alebo arabským chlebom, ale to je výnimočne. Zato jem skoro každý deň ryžu

Ve

známa sa venuje zdravej strave...a kupuje si bezlepkový chlebík...a to nemá celiakiu
skús ten, občas....

o grahamovom pečive sa hovorí že je zdravé, no podľa mňa tam je grahamu pramálo

i_likeJazz

4 krajce bieleho na raňajky, k obedu a na večeru je samozrejme blbosť ...

ale ráno, prípadne na desiatu, krajec kvalitného celozrného chlebíka, určite nespôsobí zdravému organizmu nič zlé, práve naopak dodá energiu, živiny ...

Jessi_1111

Nie, nesúhlasím ani náhodou. Chlieb je obilnina - čiže dôležitá súčasť nášej potravy. Môžeš si vybrať celozrnný, viaczrnný, ražný, biely, čierny, tmavý...
Najvhodnejšie je to striedať, ja jem osobne väčšinou len tmavý a celozrnno-viaczrnný. Prečo? No pretože pri zdravom stravovaní, je to vhodné. Denne by sme mali zjesť 6-11 porcii, podľa výživovej pyramídy pre deti a dospelých, obilnín v podobe ryže, zemiakov, chlebov, cereálii, rožkov, pečív a mueslí. O chvíľku pridaj temu, život bez mäsa, život bez vody, život bez jedla, život bez vody a bez jedla a tvoja posledná téma sa môže kľudne volať-zomieram, mali ste pravdu, mal som niečo zjesť, papa. :DDDD
Čaute.

krumpla

Si muž alebo žena? Ak žena a máš takú váhu, tak zacinas so zdravou stravou od zlého konca. Chlieb je uplne v pohode pokiaľ nie si celiatik. Ale jesť ho nemusíš, to je tvoja vec.

weird_

fajn, ze sa najde par jedincov co to vnimaju podobne. to ze niekomu vyjde negativny test na lepok, neznamena vobec, ze to nesposobuje problemy...

najlepsie aspon na par tyzdnov vylucit zo stravy a sledovat zlepsenie :D

len je to tazka vec aj z hladiska akejsi izolacie od spolocnosti, stravovanie v rodine a podobne, ale to uz je na dlho a prilis do detailov.

a to som zabudla spomenut ako lepok vplyva na psychiku.
napr. pre epileptikov casto krat staci ist gluten free a su zahadne vylieceni!

Joo

Blondul. .....taktiez som absolvovala mensiu "ochutnavku" cibulaku ...:-P
daj si kavove zrnko ,mlieko je dobre na cesnak :)