Kamarátka?

Príspevok v téme: Kamarátka?
Wanillka

Mám najlepšiu kamarátku s ktorou sme spolu už od 9 rokov volá sa V(nebudem písať celé meno) ... ked sme boli deviatačky na základnej vstúpila medzi nás dalšia kamarátka M ... Ja som išla na strednú školu inde a oni išli spolu.. Najprv to vyzeralo , že im to bude klapať ... ale stalo sa to, že V sa vždy dobre učila a M ju začala využívať.. V mala v škole aj ťaháky a M sa jej vyhrážala , že ak jej nedá opísať z ťaháku tak odovzdá prázdnu písomku, tak aj robila.. V mala kvôli tomu stresy . ked jej našli ťahák mierne jej preplo zo školy.. prišli však prázdniny , tie minuloročné a myslela som si ,že ju to prejde... Raz sme však išli z kina a M nás videla... V mi navrhla aby sme ju išli pozdraviť..Najprv som jej povedala aby sme ju neotravovali ale potom som pristúpila na jej nápad.. Išli sme ju pozdraviť a M jediné čo povedala bolo "Načo ste prišli?aby ste sa mi mohli vysmiať?môžte ísť!".. pritom sme k nej prišli v mieri... KEď mala o týžden narodeniny chceli sme sa s nou zmieriť... PRiniesli sme M darčeky ... ale neprijala nás.. namiesto toho aby si vážila že sme si na nu spomenuli, poslala nás kade ľahšie.. darčeky sme si našli na druhý den v schránke... V to vzalo z nás troch najviac.. trápila sa .. psychicky.. zo školy a znásobila to naša kamarátka M... najlepšia kamarátka V schudla pretože nejedla, nespala. nevnímala, mala depresie ... všetko ju to úplne položilo.. a najviac odmietnutie kamarátky M... prvé dva septembrové týždne išla na psychiatriu... neskôr jej zomrela mama ... takže dalšia rana ktorú schytala... po roku sa nám M chcela ospravedlniť pretože v júli spravila oslavu.. čo si myslíte ? je toto pravá kamarátka ?môže nejaká oslava po dlhom čase (po roku) odčiniť to ako nás trápila.. ? a netrápila iba V, ale aj mňa ... mna to tiež dosť mrzelo.bola som v najhorších chvílach pri najlepšej kamarátke a ked bola na psychiatrii musela som byť pri M...dnes sa M má potrebu hádať so mnou. pretože som napísala chalanovi ktorý sa do nej zalúbil, čo je zač.. a namiesto toho aby si spory vyriešila sama.. zastáva si ju jej kamarátka ktorá je rovnako falošná ako ona ...

Maoam

ja sa preto privatne obklopujem prevazne muzskymi kamosmi a zatial nesklamali

viacerych poznam od skolky alebo od SS :-)

Dadula56

Pri tomto sa mi vynorilo zopar spomienok :) Clovek je rad, ze uz ma taketo "uzasne" pubertalne kamaratstva za sebou. Z vlastnej skusenosti ti poradim sa na nu vykaslat. Dalej by si aj ty mohla sa v kamaratstvach spravat slusne a neintrigovat. V podstate si jedna druhu zasluzite, kazda mate toho pozehnane nalozeneho z toho podielu viny.

Sejla

wanilka podľa mňa ste falošné všetky tri:D Tvoja verzia je dosť slabá. Podľa mňa to bolo takto: Ty a V ste boli najlepšie kamošky a keď sa k vám pridala tretia M, tak si sa začala báť, že M ti preberie naj. kamošku. Možno aj V cítila voči nej to isté, ale ty si sa dostala do značnej nevýhody, keď si išla na inú školu, ako ony dve. Vtedy by sa ti veľmi hodilo ich dve rozdeliť. V ťa nechcela stratiť a preto ťa musela utvrdzovať v tom, že M nie je taká dokonalá, ako si myslíš, lebo videla, že čokoľvek zlé o nej ťa mimoriadne teší a upokojuje. Ty si sa s M prakticky nemusela zahadzovať a mala si istú svoju kamošku V. Lenže V to musela chvíľu hrať ne dve strany, lebo sa jej nevyplatí nezmyselne sa hádať so svojou spolužiačkou M, ktorú musí denne vídať. Chúďa M bola aj tak stále "tá tretia" a cítila zlú energiu z teba a možno zistila, čo o nej V rozpráva a smrtelne sa na ňu urazila. Tie báchorky o odpisovaní a môžu, ale nemusia byť pravda, ty vlastne nemáš šancu vedieť, čo sa medzi nimi dialo v škole. Cez prázdniny tvojej naj kamoške V začalo byť smutno za M a bolo jej ľúto, ako škaredo o nej hovorila, tak to chcela zapatlať tými darčekami na oslave, ale M vám dvom stále neodpustila. Tak ste ty a V odišli bez snahy pochopiť ju, lebo napokon, vždy vám bolo dobre aj bez nej a ako vaša nepriatelka je teraz vhodným objektom na ohováranie a tým pádom upevnenie vášho priatelstva. Inak to, čo jej robíš je fakt kruté a zákerné, hovoríš o nej v zlom pred chlapcom, ktorý sa jej páči a tváriš sa ako jej kamarátka. A ešte sa čuduješ, že sa jej to nepáči.
No záver: ste všetky také falošné, že aj sami uveríte svojim vlastným klamstvám, vaša osobnosť sa mení na vypočítavé zrúdy, vôbec nemáte poňatia o tom, čo je to priatelstvo a neviete, ako sa máte chovať v medziľudských vzťahoch.

xxy

na konci si napisala, ze je falosna, tak o com su cele tie litanie? tak sa s nou nebav, vyser sa na nu a mas klud. takych ludi stretnes este aj tak vela.