Cukrovka a tŕpnuce/pálacie nohy

Príspevok v téme: Cukrovka a tŕpnuce/pálacie nohy
Veronika_27

Ahojte,
moja starka má cukrovku a pravdepodobne to je všetko z toho. Vždy večer, ked ide spať, strašne ju pália nohy, pokúpila si na ne rôzne chladivé produkty od alpy po konskú masť, dokonca chodila na akupunktúru či infúzie. Nič nepomohlo a nemôže v noci kvôli tomu dlho zaspať. Viete mi poradiť, ako jej môžem pomôcť? Nejaké prípravky, ktoré by zmiernili jej problém? Ďakujem.

Veronika_27

RNG, ďakujem za super tip, len by som potrebovala ešte objasniť, čo je to GSE :) inak jej to posuniem ďalej ;)

RNG

Ja som tiez cukrovkar DM2 uz mnoho rokov. Na rany pouzivam zmes prasdkoveho cukru kokosoveho oleja a par kvapiek GSE(1. 5 lyzice jemneho praskoveho cukru , lyzicu kokosoveho oleja a 10 kvapiek GSE)
Tak sa mi rany zahoja bez hnisania za tyzden, inac by to bolo mesiace.

Veronika_27

Meretseger, trošku polopastickejšie? Ako riešiť tú kompenzáciu? Nie nemá nič také, neopúchajú jej, nič jej nemokvá, len sa jej horšie liečia rany.

Ivka 1, ona máva hladinu cukru v krvi v poriadku, teda nemá ho až tak vysoký ako píšeš ty, minule vravela, že má 7 alebo tak nejak, kedže sa do tej stupnice nevyznám, kedy je vysoký a kedy nízky, tak som sa pýtala, či to je vysoký a ona že nie, že je to v normále, takže s tým extra problém nemá. Len tie nohy ju nechcú prestať páliť a najmä v noci, a potom nevie spať :/ určite sa ti ozvem, ďakujem :)

Ivka 1

Veronika skús mi napísať na mail ak chceš, presne takéto ťažkosti sme riešili u môjho ocka . Pred rokom mal hodnoty cukru v krvi 15-17 a teraz má 6 - 8 . Bohužiaľ už bolo neskoro , cievy na pravej nohe mal už nepriechodné, noha sa musela amputovať až v stehne ale ľavú nohu má zatiaľ v poriadku.
Tak kým nie je neskoro .

Veronika_27

Port, ďakujem... už som tu o nej videla pár založených tém... ona sa zaoberá liečením asi "všetkého", že?
Skúsim napísať, za opýtanie nič nedám.

port

skus napisat liecitelke albertovej. kontakt najdes na internete. napis jej o co sa jedna, ona ti mozno napise nejaku radu. je ochotna pomoct aj ked sa u nej clovek nelieci.

Veronika_27

tehla, problém je, že ona už k neurologovi chodí, no stále sa tohto problému nevie zbaviť, celkovo berie strašné množstvo liekov, takže preštudujem všetky čo ste tu uviedli a zistím, ktoré môže a ktoré nie.
Ďakujem aj tebe, RNG :)

RNG

Nuz ja na to pouzivam vitamin B-1 vo forme Benfothiamine, 450 az 600 mg, a vitamin B3 vo forme inositol hexaniacinate, 2 x 500 mg. Samozrejme pouzivam aj doplnok ako Milgana, pod menom ALA(alfa lipoicka kyselina) 2 x 300 mg.
A riedim sio krv pre lepsiu cirkulaciu enzymom nattokinaza, 3 x 2000 FU a viac.

tehla

Veronika, ide o diabeticku polyneuropatiu. Treba to povedat diabetologovi, u ktoreho sa lieci, ten jej bud nasadi liecbu sam, alebo ju posle na neurologicke vysetrenie. Zbytocne liecbu neodkladajte. Dovtedy jej mozes pomoct tym, ze jej kupit Milgamma N kapsuly a bude ich uzivat 2-3x1.