Ozvena v telefone, mozem byt odpocuvana?

chrono

Ozvena v telefone moze mat viac pricin,najcastejsie sa to stava,ak ti telefon spadol,pripadne sa osoba,ktorej volas nachadza v miestnosti,kde je vytvoreny priestor na ozvenu.Odpocuvanie nefunguje na principe,ze sa o tom mozes dozvediet a uz vobec ozvenou,ci zvukmi v pozadi rozhovoru.Slovenska informacna sluzba disponuje systemom,na ktorom pracuje aj Ceska informacna sluzba,Izraelskym systemom ktory lokalizuje a zaznamenava ktorykolvek hovor bez moznosti odhalenia,dolezite su slova,ktore v telefone pouzijes,nezabudni na to.

Iveta Michael

jasná vec že máme! :)

Lenže mne osobne to nevadí .. keď mám echo tak vždy pozdravím aj chlapcov zo SIS-ky a to bez ohľadu na to s kým práve hovorím ... :) nežartujem!

lol landia

ved ak mas tajomstvo, tak pre pana jana nerob cez telefon, ale mozes hovor kryptovat.. alebo sifrovat.. to mas za jedno.. a si v bezpeci..

popripade pouzivaj metafory..

mne "ozvenu" robi len niekedy, a je to extremne neprijemne, pretoze neviem sa potom sustredit, mam trochu pomalu hlavu, nuz robi mi to vacsinou ked volam na pevne linky, mozno aj na mobil, neviem..

teraz o takomto case nemozem nikomu zavolat, ze hej pocujem ozvenu nee tak dik cau..

ale odpocuvanie to nie je, to sa da bez ozveny, to je mytus resp neviem jak sa to slovicko vola.

moze to byt mikrofonom, skus to ihlou precistit, ale opatrne.. lebo ho poskodis.
moze to byt software-om napr ak mas android a mas tam voice command, alebo nieco podobne, tak to neposlucha velmi dobre.

moze to byt aj tou druhou stranou (okrem toho ze je odpocuvana), ze je v divnej miesntosti a ma hlasity odposluch

moze to byt este zeleny muz z marsu, ale najpravdpeodobnejsie to bude to, ze sepka ti niekto do ucha, tj ten co s teou vola si z teba robi 3,14cu

ale ne - realne, skus dat dole kryt ak nejaky mas..

ak ani toto nepomoze, tak tu mas par tipov:

1. premiestni sa (zmen miesto kde stojis, alebo sedis, chod do inej mistnosti a podobne)
2. daj mobil na nabijacku (ak ju mas slabu, niektore aplikacie sa mozu vypnut)
3. spytaj sa osoby ci mozes zavolat znovu, pockaj tak pol minuty napriklad
4. ak mas smartfon, tak zapni/vypni echo cancellation

5. dakuj bohu ze nepocujes echo aj mimo telefonneho rozhovoru ;)

0vecka

2 forky ak sa bavime o technike odpocuvania tak preco je tam ta ozvena? xces povedat ze sa neda odpocuvat bez ozveny... to tak mozno v derrickovi ale nie v dnesnej dobe...

forky

ani by som nepovedal ze to zalezi od telefonu druhej strany. V priebehu 5 minut som volal s dvomi kamosmi, obaja mali echo vo svojom telefone.

Ak chcete mat echo v telefone, skuste par krat zavolat ludom, ktory robia veci na hranici zakona alebo nejakemu dilerovi a mozete si pravit vlastny nazor..

Takzvane metadata (kto, s kym a kolko volal) telekomunikacni operatori ukladaju a na vyziadanie urcitych osob (policia a spol) poskytuju tieto data..

Ak sa bavime o technike odpocuvania, tak nie je nic jednoduhsie, ak mate fyzicky pristup k sieti. Staci nastavit tok dat kade potrebujete, alebo jednoducho nastavit zrkadlenie (kopirovanie) dat na dalsie zariadenie..

A myslim, ze sovietska technika na slovensku kludne moze sposobovat echo...

P.S. myslite si ze na internete sme anonymni?? :-)

0vecka

a aj keby ze ta odpocuvaju tak co???

inak ty sa divis ze za tebou idu policajti ked si zrejme niekde vecer na parkovisku a sedis v aute s flasou vodky???

Anonymous1

Mozne to je, technologia to umoznuje aj ked neviem ci na slovensku kedze je 30 rokov pozadu ale zeby kontrolovali kazdy hovor tak to nie..

sorrento

Ešte som v Google čital, že pri googlovani, mozu sa nahrávat zvuky, ktoré su v miestnosti. RNG to sofistikovane napisal. Zase niečo viac viem,čo pisal RNG.

RNG

Dnes idu vsetky telefonaty cez vyhodnocovacie pocitacove centra, ktore podla programov vyhodnocuju telefonaty podla zoskupenie roznych kritickych slov. Najma zahranicne sa sleduju a ja som bol casto rozopaty, ked som pouzil niektore slova. Komu vo vlade a v sukromi to sluzi, nevie verejne nikto.
Podobne su namontovane vsade miliony televiznych kamier, ktorych signaly su tiez pocitacove vyhodnocovane a nikto nevie, komu to sluzi. Iste je to ale nastroj kontroly nad masami.