Nemám menštruáciu

Terka777

Magy ale ja som bola už takmer obézna bmi som mala niekde vysoko pri tej 30. Vsetci mi hovorili nech uz schudnem lebo ze je to strasne. Tak som s tým zacala nieco robit. Zacala som behavat a trosku sa obmedzovat v sladkostiach ale inak som jedla to co sa navarilo a hotovo. Za priblizne dva mesiace som schudla 8kg a potom dalsie 2kg. Predtym som sice nemavala menzes pravidelne, ale kazdy mesiac. Ked som schudla tak som zacala mat kazde dva-tri mesiace. Takze neviem co je v tom.

Dadula56

Magy, vzal si mi to z ust, ak telo stopne menzes, chudnutie normalne nebolo. Bolo bud prilis rychle alebo bolo uskutocnene z normalnej hmotnosti na nizsiu a teda za cenu stravovania sa kaloricky a vyzivovo nedostatocnymi davkami potravy.
Ak tu menstruaciu nemate, chodte k lekarovi, ibaze ten vam da maximalne hormony, co nemusi aj tak zabrat. Ak si maternica prestala vytvarat vystelku, teda stopla sa vasa hormonalna cinnost, tak ten menzes aj tak nedostanete, lebo-ludovo povedane- nema sa vam co odelovat a odchadzat. Mne slahli tri krabicky ktovie coho hormonalneho, vobec to nezabralo. Potom som s tym uz prestala chodit k lekarke, lebo to bolo zbytocne. Menzes sa vratil po 3/4 roku a az ked som pribrala.

Magy

prilis nizka ci prilis vysoka hmotnost sa na nepravidelnej ci dokonca nepritomnej menstruacii podielajú velmi vyznamne. plus fyzicka ci psychicka zataz, stres, nedostatok spanku, odpocinku... pravidelna menstruacia je jednym (nie jedinym) ukazovatelom rovnovahy v tele a zdravia celkovo. nie vsetko, co clovek robi pre zdravie, je naozaj pre zdravie. aj to chudnutie "normalnym sposobom" zjavne nie je celkom zdrave, ak telo reaguje takto.

Dadula56

Mas podvahu, mala by si vazit aspon 55 kg. Menstruacia vynechala s najvacsou pravdepodobnostou kvoli ubytku vahy, priber minimalne na tych 53 kg ako si mala predtym, mala by sa sama vratit.

Terka777

Presne tento problém mám aj ja :( schudla som asi 10 kg NORMALNYM SPOSOBOM a menštruáciu som už nemala asi tri mesiace. Neviem čo mám robiť.