Zdrava nahrada peciva

agartio2

Helus, to sa neda takto radit nadialku na chronicke problemy. Byvaju casto poprepajane, dnes casto az s parazitmi, ktore nicia telo potichu zvnutra.

Na tu kyslost... ja by som skusil kyselinu chlorovodikovu. Zvysene kyseliny casto byvaju kvoli nedostatocnej kyslosti zaludka, je tam nizke pH a tak zacne kvasenie, a rozne plyny ti otvaraju vchod do pazeraka a vylieva sa ti kyselina.

Vyskusaj toto:
V centralcheme si kup kyselinu chlorovodikovu www.centralchem.sk ma okolo 35%.

Naried si ju na 3,5%, co urobis tak, ze do 950 ml destilovanej vody, nalejes 50 ml tej 35% kyseliny chlorovodikovej. Nelepta, iba kovy, takze nie nad nerezovym dresom, cize rob to bud v plaste alebo skle, daj pod to plastovu podlozku.
Nebezpecne su len vypary z tej 35% flase, takze si daj satku a nejake okuliare, rob to pri okne a nemaj hlavu nad otvorenou flasou 35% kyseliny. A daj si gumene rukavice. Tak je to bezpecne.
Moja starka nou umyvala zachod, tiez si davala satku a gumene rukavice, nikdy sa jej nic nestalo.

Ta zriedena 3,5% uz prcha iba velmi malo, takze tam uz si nemusis davat pozor.

Tu zriedenu potom nalej do flasky, z kvapkatkom alebo pouzivaj pipetu.

No a po kazdom jedle, alebo aj pocas jedla to mozes urobit, si daj par kvapiek tej 3,5%, do pol deci vody a vypi to.
Ked si das priblizne 10 kvapiek, uz to chuti ako citronova voda.
Vyskusaj najprv 5 kvapiek, potom zvysuj na 10, a mozes az na 15 alebo 20.
Ak prezenies davku dojde ti len nachvilu tazko, nic sa nedeje.
Toto vacsine ludom dost vylepsi travenie, pretoze vacsina ludi ma odpaleny zaludok od stresu, a netvori sa im dost kyseliny chlorovodikovej.

Po jedle uz samozrejme nepi, iba tych 50ml vody si daj, aby sa ti nezriedili stavy. Ide totiz o to zvysit kyslost v zaludku hned po jedle a doplnit kyselinu chlorovodikovu, aby mohlo travenie prebehnut tak, ako ma.
Po kazdom jedle potrebujes inu davku, to uz podla mnozstva jedla vypozorujes. Ja si naprikald davam po takych strednych jedlach 15 kvapiek, vo vacsich aj 20.

GoFruit

Helus aj po sezame mas kyselinu? A namacas mak? Aby sa lahsie stravil... ja byt tebou dam sa na zelene stavy. Zacnem odstavovat zihlavu pupavu kel kapusty mrkvu. Jest spenat ale surovy. Brokolicu. Tam vsade je tolko vapnika ze az. Ty si prakticky veganka takze uz to je na kosti super. Len to potrebuje cas. A daj si pozor na kadejake kalcia z lekarne lebo casto su uplne nezabudovatelne do kosti ako karbonat. Navyse ku kalciu musis jest vela magnezia aspon tolko co vapnika. Ber chlorid horecnaty. Kalcium ja beriem teraz ked kojim obcas z rias. Zohnala som taky doplnok v jednom bio obchode v BA. Ci pomaha to neviem. Este spirulina ma vela vapnika. Ale ja by som vsadila na stavy. To je proste zazrak. Navyse to lieci aj ine veci.

Helus

AGARTIO2 tymi urcite poradis,bola som na denziometrii,kvoli celiakii,a bolia ma klby,krize,mam artrozu,gonantrozu,a som cely zivot chronicky chudokrvna.bolo mi odporucane jest mak,a je mi zle po nom,kyselinu mam tak by som sa chcela opytat,co namiesto toho odporucas.ma kosti som dostala CALTRATE PLUS.TO lanove semeno uz mam doma,z dm.

agartio2

Mozes pouzit aj pohankovu krupicu, len tam zalezi na tom, ako bola pomleta, ci rychlo alebo pomaly. Pri mleti mozu vznikat vysoke teploty totiz. Ak vznikla prilis vysoka teplota, boli znicene enzymi a niektore nutricne hodnoty. Preto ja radsej pouzivam tu celu. Ja by som skor urobil normalnu pohanku a tu potom roxmixoval tycovym mixerom, ak chces kasu.

Inak aj pohankovu krupicu je lepsie namocit, do 45 stupnovej vody.

Medzi zlatym a obycajnym lanom nieje ziaden velky rozdiel. Pouzivaj normalny je aspon lacnejsi. Lanove semienko kupuj tak za 2-2,50/kg nie viac. Byva niekedy predrazene. Maju ho v DM firma Gesundeplus, tusim za 2,40/kg alebo tak nejak.

Ryzove rezance si musis nejak ochutit, lebo ryza je neutralna.
Mozes skusit na sposob paradajkoveho pretlaku, dat tam pasirovane rajciny, alebo okorenit kari, oprazit ako to robia cinania, dat tam nejaku zeleninu, strukoviny, huby...

Lepok

Agartio,
a čo pohánková krupica,videla som v zdravej výžive a zaujalo ma,že neosahuje lepok - môže,alebo celá pohánka je lepšia.
Kilečko,fakt je lepšie pomleté semiačko ľanové a aj Dr. Bukovský to radí.
Agartio, aký je rozdiel medzi obyčajným ľanom hnedej farby a ľanom žltým takzvaným zlatým,ten som si kúpila ja je v bio kvalite aj keď či je to bio by sa dalo pouvažovať a či to nie je marketingový ťah ...

agartio2

Ozaj, este jedna celkom dobra nahrada peciva, aj rychlo je to hotove.
Ryzove rezance. Zaleju sa vriacou vodou, alebo 2 minutky povaria a je to.
Uz len ochutit ich.

agartio2

Nemlete lanove semienka iba prejdu traviacou sustavou, nic sa z nich nevstrebe.
Vylucuju ale taky sliz, ktory pomaha klzavosti v crevach, cize je to iba na zlepsenie priechodu stolice. Potom sa ich da zjest aj viac, ale neviem o tom, ze by sa mali miesat do jogurtu, zda sa mi, ze to ma pani doktorka trochu pomylene. Do jogurtu sa miesaju namlete.
Nemlete sa zaleju horucou vodou, kym sa nevytvori sliz, a potom sa to vypije.

kilecko

ahoj HELUS tie lanove semienka mozes aj nemlete ale treba si to dat do dakeho bieleho jogurtu alebo tvarohu aby to telo zobralo mam to od lekarky