Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

,,ZRušil som si VŠ koli AP

Príspevok v téme: ,,ZRušil som si VŠ koli AP
TomášNumera

cawte ! našiel som podobnu temu ale je kus o inom... takže ak sa nenahnevate:-)

Bol som evidovaný na upsvar a teraz od septembra mám monžnosť AP- (absolvenstkej praxe) na polroka!!!!

Mal som nastupiť na VS-bol som už aj prijatý----

ale ja som zobral prax..a na vs nejdem...Vyčitam si to..bojim sa že za rok sa toho vela pomeni..mmožno si najdem aj robotu...a nepojdem do školy..

už som po škole 2 až 3 roky doma.. mame financne tazkosti..preto som si vybral tu prax..že si aspon odlozim keš..ak by som sa o rok rozhodol že idem..budem mat aspon dačo odlozene ..a teraz nemam vobec nič odlozene..je to denne študium..ale nemame peniaze..aj skripta a bus stoja,oblecenie vkuse mam to iste ešte zo strednej..... s fotrom sa nebavime(nebyva s nami)..a mama to neutiahne..mam ešte bratov na ZS...

čo si o tom myslite?? urobil som chybu že?? ach jajjjj..:-(((

diki

TomášNumera

dobra vila. na invalidnom dochodku..

nie su rozvedeny..takže sa pozeraju aj na otca..

bratov dochodok sa rata - preto presahujeme hmotnu nudzu...bol som už koli tomu na urade...nemám praavod na štipko..a preto aj že otec neni na urade..evidovany..je dobrovolene nezamestnany a je dakde v ...preč...

sslnieckova

Vyber si odbor, ku ktorému ťa to vnútorne ťahá, hoci je to aj pedagogicko-psycho-neviemaká sféra ako si to nazval :D ver mi, že robiť dennodenne čo ťa nenapĺňa nestojí za nič...

dobra vila

brata mas na dochodku??
No jedno...to, ze preco sa po preruseni studia nemoze ziadat o stipendium, sa radsej pytaj inde...ale je to tak, ver mi. ci to prerusis prvy/druhy alebo treti rok.
Takze radsej si to premysli. Ak otec nie je s vami, o to lepsie (najma ak su rozvedeni). Tym padom ich otec ani nemusi zaujimat a mali by sa riadit vyhradne matkou...Ked na tu prax chces tak velmi ist, tak by som to spravila tak, ze isla na prax a potom si znova podala prihlasku (cize neodkladala studium). Po praxi, ak by nebola praca, by som teda nastupila na VS. Ale ak ti ide tak o peniaze, tak VS sa ti ani neoplati...to uz by skutocne mal skusit tie spominane nemecky hovoriace krajiny (Trebars po praxi), opras si nemcinu, je to na skok, vratit sa mozes vzdy.

TomášNumera

prečo nemožem požiadať???

je to zlozite..ešte mam jedneho nevlastneho brata..ten ma dochodok..a tym prevysuje ,,hmotnu nudzu,,....on ale je v ustave..a otec neni na urade evidovany..a ani neni s nami...čize to tiež ...
ako som povedal, som sebetačný a dokážem si z toho ušetriť minimálne 500euro...

dobra vila

Tak ak si myslis, ze z absolventskej praxe daco usetris po dobu jedneho roka, tak to mas asi dost mylnu predstavu.
Ak nemate peniaze, mama nizky plat, foter nizky plat, alebo male vyzivne a este k tomu surodenci na ZS, dostal by si celkom pekne stipendium....mozno aj v takej sume, ako tvoja absolventska prax.
Studium by som neprerusovala z toho dovodu, ze ak ti ho vobec povolia (kedze si prvak, ale zas preco nie..), tak o stipendium uz NEMOZES poziadat!! Takze pochodis 100x horsie, ako ked nastupis teraz, co by sa ti rovnalo aj istej vyhre!

sad2

zavisi to od toho aky jazyk ovladas,
Cesko je sice o trosku lepsie na tom ako Slovensko, ale stale v Nemecku , Rakusku je to lepsie..

Tomášnumera

ach tak teraz som uplne zle na tom...
nemožem za to, že ma taketo bavia..a uplatnenie a plat su na prd..

a kebyže to zahraničie..tak ake krajiny podla teba by som mohol skusiť??? rata sa aj česko??

sad2

tak pokial ten prirodzeny zaujem o dobor nie je, tak to nema cenu ist nasilu studovat, to doslova poznam na vlastnej kozi..
a zas ked su ti blizise tie socialne sfery, tak potom sa vsak treba zmierit aj s tym nestastnym uplatnenim..
nie je to jednoducha volba..

TomášNumera

tak na tej praxi - to nie je žiadne varenie kávy, makám tam. normálne robenie..nie že zo 4 hodín 3 na pokeci...nie...

technická..nejdem vypisovať kde bývam, ale dopravovo drahšia..ako ta umb...

A ide o to, že nie som vooobec technický typ..na chalana možno čudne..ale čo už..skor ma to takto taha k tým sociálno pedagogicko psycho sferam:D:D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

,,ZRušil som si VŠ koli AP - Fórum - ZDRAVIE.sk