Vela nezodpovedanych otazok

Príspevok v téme: Vela nezodpovedanych otazok
LifeIShort

Ahojte,
neviem ci tento moj vylem bude pochopeny a ci na neho pride aspon nejaky ohlas ale skusim to.

Vela krat sa trapim pre rozne veci ktore nedokazem pochopit a neviem najst odpovede na svoje otazky.
Najviac ma vsak trapi otazka bytia a zivota. Nie preto zeby som nevedel najst jeho zmysel, nie preto ze by som sa mal zle, prave naopak.
Vela ludi mi pride divnych.
Nechapem ako sa niekto moze zmierit s tym ze tu ma odzit trebars 70-80 rokov zivota a dovidenia.
Svet bojuje o ropu, nerastne suroviny, nabozenstvo pritom zabuda na fakt ze akokolvek sa takato vojna skonci, skonci sa aj zivot cloveka.
Ludia chcu vlastnit majetky gigantickych rozmerov, alebo chcu ovladat inych ludi ci pozemky. Ja sa pytam naco? Aj najvacsi vladca sa dozije len trebars do 80? To mu staci? nechapem to.
Miesto toho aby sa spojili a zacali pracovat na technologiach, kolonizacii vesmiru, tu riesime detinske otazky.
Ak by sme vedeli kolonizovat vesmir pre kazdeho jedneho je tam planeta podobna zemi. Bijeme na malom uzemi. A niet z toho ziaden osoh ani progress, naopak len marnime cas.
To je jeden typ spolocnosti.
Druhy typ ako by fungoval podla nejakeho algorytmu prezit ale tiez sa nezamysla do buducnosti a problemy riesi len v kratkych casovych usekoch. Neriesi to ze zomrie a ani ine faktory, zije tu a teraz pracuje, uziva si pozitky. Vam to staci? takyto zivot? Ja mam vzdy pocit ze to nie je ono. Hlava sa s tymto fakto nevie zmierit, vie ze to nie je nemozne.
No podla mna ak sme niektori dostali tu schopnost uvazovat o tom ze chceme prekonat fyzikalne veliciny, procesy, ak sme dostali schopnost uvazovat o nesmrtelnosti, o tom ze okrem zeme je miliarda inych galaxii, potom musime byt predurceny aj tieto hadanky rozlustit.
Momentalny zivot ponuka miliardy moznosti ako ho prezit, otvorenim vesmiru to vsetko znasobime.
Chcel by som rozlustit tieto otazky, chcel by som vediet rozlohu vesmiru, co je po jej krajoch, v com sa tato hmota nachadza, ake su suvislosti medzi okrajmi vesmiru, su vobec nejake okraje?, odkial sa tato hmota z ktorej vznikli planety nabrala kedze viem si predsvit ako vznikal zivot a planety ale neviem si predstavit ako z nicoho mohlo vzniknut nieco.
Niekdy ma trochu stve ze som sa nenarodil par storoci alebo tisicroci neskor, ludstvo je podla vsetkeho strasne v plienkach a som smutny ze sa nedozviem odpovede na moje otazky, aj ked zijem stastny zivot, kiez by trval vecne...
Podla mna ako ludia mame na viac, na kvalitnejsi zivot ako zijeme, dlhsi, rozmanitejsi... ostava len dalsou otazkou kedy sa konecne prestaneme venovat malichernostiam a zacneme pre svoj druh naozaj nieco robit ako team z ktoreho mozme profitovat vsetci.

kafe

LifeIShort, náboženstvá veria, že telo oživuje duch a teda celý organizmus (i mozog) je len schránkou/nástrojom k tomu, aby sa duch mohol prejaviť v tomto svete/čase. Veda už teraz dokáže držať telo pri živote a predsa nedokáže prinavrátiť vedomie/dušu a človeka prebudiť (kóma). Preto otázka transplantácie mozgu nie je LEN vedecká ale i náboženská/duchovná.
Ďalšia vec - kolonizácia vesmíru. Vedeckým spôsobom na to ideš strašne komplikovane a zdĺhavo. Predstav si, že by človek okrem telepatie dokázal aj teletransport. Vieš si to predstaviť, čo by to znamenalo - nepotrebovať žiadne prostriedky ale patrične upravený (aby prežil na povrchu) by sa jednoducho premiestnil tam, kde chce. Ja som presvedčená o tom, že v budúcnosti to takto nejak naozaj bude fungovať. ALE ! Aby človek bol schopný takéhoto niečoho, na to musí duchovne dozrieť nielen jednotlivec ale i celé ĽUDSTVO. Pretože takéto schopnosti sú zneužiteľné a kým nedospejeme duchovne do určitej výšky/hĺbky, tak sa k takýmto schopnostiam nedopracuje ani jednotlivec ani nikto. A preto ti i hovorím veda a duchovno (náboženstvo, ezoterika, parapsychológia..) veľmi úzko súvisia. A ak začnú tieti dve oblasti spolupracovať, to sa ešte len začnú diať veci.

LifeIShort

ajajaja -> pre mna neexistuje, to je fakt, ak by si citala pozornejsie uz davno som napisal ze pre mna je to niekto fiktivne vymysleny .. a ty sa stale dookola chytas toho boha a vzdy ho tu omielas a zapajas ho do svojich prejavov, kde uz na prvej strane vravim ze pre mna neexistuje jednoducho a aj keby sa cela katolicka aj neviem aka obec potrhala, neverim na to a nikdy na tento PODLA MNA a inych ateistov vymysel verit nebudem. V mojom svete jednoducho miesto nema.
Ale to vzdy musia mat katolici a poboznici s tym problem ze su okolo nich aj ludia ktory im povedia ze na tie rozpravky proste neveria.
Ale ak verite vo vysie bytosti, majte potom na pamati ze toto vase konanie a vidia a budute za svoje utoky odmeneni.
Tak ako kazdemu kaze viera nech sa tak sprava.
Moja viera to nekaze. Nenuti. Netresta. Neodmenuje.

ajajaja

myslim,ze je jasne kto komu nieco upiera, ty moj nazor neberies ako 1 z x moznosti...ty mi povies:boh neexistuje...a hotovo....ja som ti nikde nepovedala,ze sa ti nepodari byt nesmrtelnym ...

LifeIShort

ajajaja -> vacsinou nabalujem, takze nie ze by ma nieco prestalo bavit skor islo bokom lebo ho vytlacilo nieco ine, ale rad sa vzdy vratim k niecomu co ma bavi ako hobby, tak isto ako rad objavujem nove veci.

nikto ti tvoju vieru neberie a takisto ty neber moznost druhym vyjadrit svoj nazor aj ked bude odporovat tvojmu presvedceniu, ja mam na to svoj nazor a vyslovim si ho ci sa ti to paci alebo nie, nakoniec robis to iste tak v tom nevidim problem.

ajajaja

no ak ta bude bavit DONEKONECNA riesit problem po probleme ,tak budis. len ma tak napadlo, ze predsa si stale clovek , s istymi zaujmami, kt.ta mozu/nemusia prestat bavit ...(mal si uz nejake hobby,kt.si nechal,lebo ta uz nebavilo?)...kludne sa moze stat, ze budes dajme tomu nesmrtelny, neznicitelny a zrazu ta tvoj zivot prestane bavit......podotykam, dalej bude vyskum a mozno sa bude riesit, ze ako skoncovat s nesmrtelnostou...

anjelik-mne sa nezdaju moje prispevky agresivne ,prudke, skor len velmi priamo uvazujem, urcite tu nechcem nikoho presviedcat...jedine ak o tom,ze nema mi byt upierane pravo verit comu chcem a nechcem aby sa mi niekto za to vysmieval alebo robil zo mna nejaku primitivnu bytost... to aj ja mozem potom z druhych
radsej bude to kvazi roztomile dievcatko drziace sa aspon niecoho ako byt tu a nemat ziadny ciel ...dakedy mi liezli na nervy ludia , kt. vo vsetkom vidia len boha, teraz mi lezu na nervy ludia, kt.chcu vsetko racionalne zdovodnit...najlepsie je zvolit zlatu strednu cestu....aspon v tejto dobe, v tetjo pritomnosti

LifeIShort

doubledog -> z tvojho prispevku je len jasne ze nemas ziadne argumenty a tak pouzivas vyhovorky, aby si ochranil svoju obmadzenost, celkovo sa zameriavas len na osobny utok, pritom ten blesk kludne moze zmenit aj teba a ani to nemusi byt nahoda, v dnesnej dobe je vsetko mozne...

mlost -> vyriesenie 1 problemy vytvori dalsi problem nie je problem.
pytal som sa na rozprudenie diskusie co sa podarilo, nepytam sa na fakty na ktore sa da jednoznacne odpovedat, ak by sa na to dalo odpovedat nepytal by som sa ale tieto zdroje by som si sam nasiel, zdravie.sk nie je zdrojom takychto vedomosti, ale chodi tu dost zaujimava vzorka ludi, ktorych nazory mozu byt zaujimave ci uz v dobrom alebo zlom.

menu a skatulky si vymysleli len ludia, nie su podstatne mena, nie je podstatne preco sa pes vola pes, je to len kategorizacia, preto nie je podstatne ci by sa nejako modifikovany clovek mal volat clovek. v com spociva podstata tvojej otazky? nazov je len meno, oznacenie, nehra v zivote rolu. akurat tak vies odlisit jednu vec o druhej ale podstatu veci to nemeni.

momentalne mozog tranplantovat ludia nevedia, vsetko ostatne ano. uz som to v tejto diskusii spominal, urcite sa to v buducnosti bude dat, transplantovat mozog z jedneho ogranizmu na druhy pri zachovani zivota schopnosti povodnych myslienok a celkoveho stavu mozgu.

doubledog

prepac, moja chyba, nacal som tuto temu, ale zistil som, ze sa mi nechce ti vysvetlovat suvislosti, ktore mam na mysli.
bolo by to nadlho aj v pripade, ze by si mal otvorenu mysel a aspon zakladne vedomosti.
ani jednu podmienku nesplnas, aj ked som si povodne myslel, ze tu prvu ano.
len by som dral zbytocne klavesnicu.
takze to zatial necham tak.

ale ten blesk by to niekedy v buducnosti mohol zmenit :)

ajajaja

jasne, o to mi tu cely cas ide :D ja som len povedala ,ze toto rozpolozenie ma prinutilo zamyslat sa ,na co sa tu tak trapim,keby som to mohla len tak ukoncit...prco mi nechces uznat, ze aj toto je iste vyriesenie problemu a preco mi stale hovoris,ze nic som nevyriesila iba sa oklamala?ty si kto,ze si myslis, ze mas pravdu a patent na vysvetlovanie zmyslu zivota a hlavne druhych ludi(svoj zmyslel si nechaj svojim) ...ja ti do zub nebijem,ani ti nehovorim,ze to co tvrdim ja ,ze 100% cista pravda, iba hovorim,ze tomu VERIM a tak mi to pomaha . a nie ,nie som vypocitava svina , kt. sa ide spravat dobre a robit dobre skutky len preto,ze on to vidi a bude posudzovat, lebo viem,ze jemu cez rozum asi tazko prejdem a uvidi ,ze to robim len z sebeckeho zmyslania ako sa dostat do neba :D to nebo nemyslim tie oblaky ,hej? a predstav si ,ze mi urobi vnutornu radost, ked niekomu pomozem, poradim...hoci aj bezdomovcovi dam tasku plnu potravin a nezabudnem pri tom aj na jeho psa...:D to len na margo tej mojej vypocitavosti ...a ak mi na toto povies, ze aha aka sa ty robis dobra, tak si nepochopil pointu ,co ti cely cas vysvetlujem...a ja rada vysvetlujem na konkretnych veciach kt.zazivam,nie abstraktne ,lebo to tak neviem...

a co si myslis, ze cely cas robim so svojim zivotom? vsak si to riesim a inak ako studiom a pretrpenim poslednych 3 rokov inu sancu nevidim, mohla by som odist z domu (ano ,tu je moj hlavny problem), lenze nemam kde a nemam za co a nemam na to ,aby som popri studiu pracovala, lebo medina sa studuje full-time a len fakt velke mozgy by to mozno zvladli...a placom nikoho nevydieram, este som nerevala pred ludmi ...(domov neratam)

mlost

ak mas tolko know how, ako sa z nezivej veci stane ziva ?
lebo pri velkom tresku asi zive nebolo...
a k trasplantacii mozgu. naco transplantovat kazdu bunku ?? tj pecen srdce ruky zuby oci.. preco nie len mozog? napr by som si hodil moj mozog do nejakej modelky...
a nazory ludi nie su niecim "nad" ? teda nie ze by kazdy okrem teba bol boh, ale naco sa pytat nieco niekoho ineho, ak to mas na wikipedii etc ?
by ma zaujimala jednavec. ak by si mal nekonecno casu. co by si robil? a co by si chcel dosiahnut? ...... pauza..... otazka 2 a co potom ? ak by sio vsetko mozne fyzikalne dosiahol ?? .... ... pauza .. ot3 isiel do alt vesmiru ? a vsetko znovu? preco sa delome na userov a adminov?
stale by si bol len clovek ak by si bol nezranitelny a vsadepritomny ? ako by si taku bytost definoval ?