Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Davate dorucovatelke peniaze pri doruceni dochodku?

Iren 1

poštár,
to ti nie je hanba brať od dôchodcov - hoc drobné? .Veď vidíš tu žobračenku čo im donesieš...oni nechajú nejaké drobné, lebo sa to stalo zvykom...ale už títo novodôchodcovia asi si vážia každý cent a tak im nedávajú.
Mile slovo by nemalo byť odmeňované peniazmi, ale samozrejme vystupovaním poštárky, ktorá pracuje s ľuďmi.

poštar pat

samozrejme davat tringelt doručovatelom nieje povinne, ale každy doručovatel sa poteši ak tringelt dostane. aj my doručovatelia sa vieme odmenit, to zavisi od každeho doručovatela zvlašt:) nieje to len o vyplateni dochodku, ale častokrat o ludskom pristupe, porozpravam sa so starymi ludmi ako sa maju a podobne.. človek vidi že vela krat sa nemaju skym porozravat, niektory byvaju sami takže tak. navyše skuste si mrznut po tejto zime von za tu vyplatu:)
a vždy s usmevom!:)

meh

ja som jedno leto brigadovala ako postarka a starki mi vzdycky nechavali nejake drobne (to boli este koruny), niektori 2sk, niektori 20... zo zaciatku ma to prekvapilo, lebo som to necakala, presne ako hovorite, ved ked donesiem list tak za to nic necakam... len oni boli vacsinou neodbytni, ze len ber ber, este mi niekedy aj kavu alebo kolac ponukli, jednoducho boli tak zvyknuti... jedna pani vzdy vedela kedy chodi postarka tak mala presne na ten cas prichystanu kavu, proste to bol pre nu ritual, spolocenska udalost ze mala navstevu :)) ale podla mna to tiez netreba robit, zalezi na tom aky mate na to vy osobne nazor, nie je to ziadna konvencia ani pravidlo co treba dodrziavat, takze ak je postarka mila tak jej mozte nechat nejake drobne ak chcete, ale nikto to od vas nemoze cakat ani pozadovat

Aja02

Ja som tiež z dediny a pamätám si ako k nám chodila poštárka doniesť starkej dôchodok, ale nikdy sa jej nedávali peniaze. Toto je pre mňa novinka. Ešte som o tom nikdy nepočula.

weird_

no na dedine to tak funguje :D ja som raz prebrala mame nejake peniaze, neviem uz ci to bol dochodok, a postarka cakala ze jej necham tie drobne nad celu sumu. mne to ani len nenapadlo. ale potom sa ma mama spytala, ci som jej nieco nechala, ze to som mala :DD proste moja mama to tak robila!

cize, ano, su to praktiky starsich generacii, postupne sa to hadam (z)meni.

ked si zalozila temu, tak ti to asi vadi. - musis si uvedomit, ze si vobec neni povinna jej dat co i len cent (aj keby vsetci susedia naokolo dali). ma za to plat!
ked ti poda do ruky list, tiez jej hadam nedas par centov "za cestu", tak preco je to ine, ked ti polozi na stol nejake peniaze?

2bodka

Takto si slovaci zvykli davat peniaze za "ochotu" a potom sa cudujeme, ze vsade panuje neochota, bodaj by nie, ked su ludia navyknuti, ze za ochotu dostanu tringelt. Postarka ma plat ako kazdy iny a toto je jedna z cinnosti, za ktoru je platena. Samozrejme o vyske platu sa bavit nebudem, to je uz na inu temu. Otazka je ale zodpovedana.

dolinocka

To myslíte vážne? A za čo jej dávate peniaze veď dostáva plat. Asi máte privysoké dôchodky, mali by vám ich skresat :))

mate59

mama jej dáva 40 centov, susedia berú dva dochodky a dávajú jej 50 centov.Poštárka má za doručenie zaplatené,mama skor dávala 10 korún.Býva v meste,poštárka je ochotná.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.