Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?

Príspevok v téme: Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?
downey

Viete..Človek by sa nikdy nemal vzdávať a mal by nasledovať svoje sny a urobiť všetko pre to, aby sa splnili.Pracovať ťažko, byť ochotný robiť obety, neprestávať .. Hlavne neostávať vo svojej komfortnej zóne, kedy sa ani nepokúsi o nič, lebo "to sa nedá" a "je to príliž veľa čo chcem" ... Viete, ľudia si kladú rôzne ciele rôznych výšok ...Čím to je že niektorí sú schopní nielen siahať ale aj dočiahnúť to, čo je tak vysoko? Samozrejme, nehovorím o tom, že človek chce dosiahnúť cestovanie v čase :) .. ale je ľudská snaha vôľa a vytrvalosť schopná dosiahnúť to, čo si zaumieni? .. dám príklad, čisto obrazne povedané, športovec, ktorý z úplneho amatéra sa dotiahne na olympiádnu medailu? (tak aktuálne:-) )..Prosím pri vašich príspevkoch sa nevzťahujte na šport a medaile ale ľudské túžby ciele a ambície v globále ... Ľudia pri svojich snoch majú milóny (miliardy) iných konkurentov..Tak čím to je, že dosiahne to niečo, práve TEN NIEKTO ? :)

downey

Ja mám napríklad svoj sen a cieľ, za ktorý by ma každý najskôr asi vysmial, ale prečo za ním neísť? Prečo by to človek nemal skúsiť? Veď koniec koncov, naozaj žijeme len tento jeden prítomný raz a čas je veľmi relatívny pojem, ktorý ani nevieme ako uteká a uteká a prekĺza nam pomedzi prsty aj s našími snami a príležitosťami...Ja rozhodne nechcem o 20 rokov premýšľať nad tým prečo som sa neodhodlala a aspoň to neskúsila .. a ktovie, aj keby to nevyšlo, možno ma na tej ceste za snom stretne niečo iné a lepšie ... a predsa, hovorí sa že cesta je viac ako cieľ. tak.
a na margo ľudí postihnutých v rôznych smeroch, áno, je veľa takých, či už je to chudoba, choroba atď..nuž, každý, bezohľadu na také veci, má svoje ciele. Človek ktorý sa dokáže vyrovnať so životným údelom dokáže automaticky si vytvoriť taký cieľ, ktorý JE v jeho moci, ale má obraz nedosiahnuteľnosti .. neviem či niekto chápe ako to myslím, ale to je teraz jedno.

- mira

Leto, i tí ľudia majú mozog a snáď i rozum a majú šancu rozmýšľať, z čoho majú oslabené svaly a telo. Nespoliehať sa na farmkopriemysel, ale na seba. Sami seba by nemali klamať.
Takí ľudia majú nedostatok minerálov a prebytok oslabujúcich pokrmov, hlavne mliečny tuk a bielkoviny, prebytok sladkostí, chemických aditív a povzbudzujúcich látok, prípadne ovocia. Toto všetko ich oslabuje. Je v ich moci s tým skončiť.

letoleto

No a co taky co maju svalove choroby alebo sklerozu multiplex a mnoho inych problemov.Ked uz tu rozoberate aj ludi zo zdrav.problemom.
Tu davate ukazky kde ludia su silny len im chyba kus tela.Su obdivuhodny.Ale su ludia ktory su slabucky a telo ich neposlucha.

pan d.

Ja som si sen splnil, vysku som spravil a uvedomil som si, ze sa tym uzivit neda, resp. da, ale clovek potom zije jak taky stvanec.

lost

ved jeden typek kupil za 500 000 dolarov akcie facebooku v 2004
teraz predal za 1 miliardu dolarov (v cislach 1 000 000 000 dolarov)

sranda co? :D

ale tak, zarobili na blbosti ludi, kto uz mohol kupit akcie FB v 2012?

uff.. to uz fakt musi byt pripad "neviem co s eurami" :D