Kam na vysokú školu

Príspevok v téme: Kam na vysokú školu
Harmonika

Vedeli by ste mi poradiť ako zistím aká vysoká škola by bola pre mňa najvhodnejšia? Rada by som išla na psychológiu alebo na architektúru odbor dizajn. Čakajú ma síce ešte 2 roky na strednej ale ja sa desím toho že to prejde strašne rýchlo a nebudem vedieť čo vlastne chcem robiť. Niekedy mam taký pocit že neviem o všetkých možných odboroch kam by som mohla ísť a neviem čo by ma naozaj bavilo. Psychológia vyzerá super, zatiaľ, takisto aj dizajn, už od malička som bola umelecky založená a milujem najmä interierový dizajn. Taktiež by som sa chcela ešte spýtať či je na tej psychológii moc potrebná matematika a z pri dizajne sa robia iba talentové skúšky ? A ešte neexistuje nejaký test kde by som zistila aké povolanie by sa mi hodilo resp. na akú výšku mám ísť? nejaký seriózny test :D dakujem za odpovede :)

0vecka

vam drbe ludia ... pojde na architekturu a o 8 rokov tu bude dalsia tema o hladani prace... nestudujte take hovadiny s ktorymi sa neuplatnite...

zewa

Ved chod k psychologovi. Urobi ti testy a povie, ktory smer ti ide najlepsie. Ale tie talentove skoly, by som ako vhodny smer pre tuto dobu nevolila. Tvorit mozes aj bez skoly, popri niecom serioznom. Kup si knihu Kam na vysokú školu a tam sa aspon dozvies ake vsakovake odbory existuju.

Harmonika

momentálne chodím na 8 ročný gympel, žiadne zameranie. No toho sa bojím že všetko ide teraz nejak dole vodou aj psychologia aj architektura. Ako končila škola začali sme brať základy psychológie. Ľudské zmýšlanie ego super ego id atd... strašne ma to nadchlo, tento rok budeme pokračovať v tom, tak som si povedala že uvidím podla tohto roku ked budeme mať psychologiu ako ma to zoberie a podla toho sa rozhodnem, na tej architekture mi robí akurát problém ta matematika to nieje moja najsilnejšia stránka a už aj tam sa robia psychotesty? Viem že na psychologiu sa robia ale o architekture som nevedela, hlavne si chcem vybrať niečo čo ma bude baviť a budem mať z toho aj budúcnosť. Niekto mi povie že to je ešte skoro ale ja sa chcem už začať pripravovať, najviac sa bojím toho že sa na žiadnu výšku nedostanem

flegma

za mojich mladych cias, to jest 15 rokov dozadu sa na dizajn okrem talentoviek robil test z matematiky, priestorovej predstavivosti a psychotest + cudzi jazyk
talentovky boli z kreslenia (predloha a vlastna kompozicia) a modelovanie z hliny...
no ale ani s architektmi to v dnesnej dobe nie je ruzove, teda najma tu na slovensku, tiez ich je vela, pracovat sa da zasadne len na zivnost a momentalne je utlm na dobre joby...

preprok

ahoj nepovedala si na aku skolu chodíš , ja idem tento rok do prveho rocnika na VŠ ver tomu že to utečie velmi rychlo, urcite navstivite rozne vystavy o vysokych skolach, navstivia vas z poradne kde budete robiť testy atď (aspon u nas v skole to tak bolo) ale ak možem poradiť nechod na psychologiu , psychologov je prepac za vyraz plná rit, s architektúrou by si sa uplatnila 100x lepsie :) a ak mas talent tak by som uz vobec nevahal , z nasej skoly to bolo tak ze baba ktora nesla na ekonomicku , tak chcela ist na psychologiu ... a uplatnenie sa hlada velmi tazko aspon čo ja viem ..