Môžem sa dostať z hotelovej ak. na medicínu?

Príspevok v téme: Môžem sa dostať z hotelovej ak. na medicínu?
kiki5599

Rada by som šla na medicínu pred rokom ma to nadchlo akosi. Tento rok idem do 5. ročníka Hotelovej akadémie. Biologiu ani chémiu vôbec nemáme tak by som sa to doučovala celý šk. rok čo sa učia na gympli, aj na doučovanie z chémie by som chodila. Myslíte si že sa do dá zvládnuť? Aké sú požiadavky na prijatie na túto školu pretože si myslím že budú brať aj to že som z hotelovej tak budú uprednostnovať gymnázium. Ďakujem vopred za rady

Nela41

Nebolo to zase také náročné. Stačí mať dobrého doučovateľa a keď pochopíš chémii pôjde to. Mne robilo najväčší problém zmaturovať na svojej škole, lebo som k nej mala značný odpor :-D

Lily_15

aj moj kamarat sa dostal z obchodnej akademie na medicinu, kde neni vobec chemia ani biola, proste sa cely maturitny rocnik sustredil na chemiu a biolu a podarilo sa :) a samozrejme ucil sa podklady do bratislavy kde mas tie iste otazky ake su v knihe aj na prijimackach :) taze da sa to ako pise aj nela :)

Dadula56

Ak sa aj nedostanes teraz, tak skusis za rok. Ak to naozaj chces, tak zacni a uvidis.
Je pravda, ze chemia/biologia z gympla je nieco uplne ine nez tieto predmety, ked si s nimi naposledy mala kontakt na zakladnej, ale skusit to mozes. A nevzdavaj sa dopredu. Ak zistis za 3 mesiace, ze ta to predsalen nebavi, tak s tym mozes skoncit, ale aspon to vyskusaj.

xxy

kiki, to sa neda povedat pred tym, ako sa zakusnes do ucenia. otvor knihy a zacni.. a az potom uvidis, ci na to mas, alebo nie.

kiki5599

Keď som šla na hotelovku nemala som ani páru čo chcem robiť. Chémia ma bavila ale bola som malé decko...a chcela by som sa dostať na túto školu len neviem či je to vôbec možné...či sa to dá naučiť za ten necelý rok...no to asi nie ako píšete :/

ajajaja

boli pripady, ze sa ludia dostali z drevarskeho ucilista ci ako ...ja mam spoluziacku zo zdravotky,tam ch ani b nemali velmi ,chodila na kvalitne doucko pocas maturitneho rocnika a zvladla aj odmaturovat aj prijimacky spravit... ked je niekto sikovny a aj sa snazi, tak to nemozne neni