Starí ľudia

Ivka 1

Kožu je potrebné mastiť,mastiť a ešte raz mastiť. Je už veľmi suchá a tenučká. Na miestach ,kde nie je tuk sa veľmi ľahko a rýchlo tvoria dekubity. Na prevenciu pred ich vznikom sa nám osvedčila modrá indulóna a nechtíkova masť. Aj keď je to pravdepodobne obdobie pomalého odchodu, je potrebné jej to uľahčiť čo najviac a užiť si posledné chvíle spolu s ňou. Veľmi ťažko sa mi to píše ale sme v podobnej situácii. Prajem hodne síl.

pluska

zomieranie na starobu je podľa mňa tým najkrajším zážitkom. 11 rokov som pracovala v domove dôchodcov a videla som zomierať viacerých ľudí. ten výraz šťastia a radosti čo mali na tvári po smrti ma utvrdil v tom, že im je oveľa lepšie než na tomto svete. takže sa ničoho nebojte, ak prišiel jej čas, bude to pre ňu pekné. keď leží a či už vníma alebo nevníma, hľadte ju po rukách, tvári, šepkajte jej, že sa netreba ničoho báť a že ju budete stále ľúbiť. rozlúčka so zomierajúcim by mala byť plní nehy a lásky.

škorica

Lekárka bola dnes u nás a povedala, mi viac menej to isté. Mama nie je inak chorá, má stareckú demenciu a o to nťažšie sa s nou komunikuje, teda vlastne nekomunikuje, momentalne len leží a spí, alebo pozerá do stropu. Mia v nedelu bola v nemocnici, volala som jej pohotovosť a zobrali ju na infúzku a hned ju doviezli domov, bola dehydrovaná a mala teplotu 39. A aby toho nebolo málo,včera som jej našla preležaninu na kostrči, takú malú, dala som ju ležať na bok a o chvílu jej zatvdrdla časť na stehne. Lekárka povedala, že tá koža je tak slabá, že sa tomu neubránim, predpísala rôzne masti, lieky, vodičky

kafe

skorica, je mama aj nejako vážne chorá? Podľa mňa sa priprav na najhoršie. Neviem prečo stravu odmieta, ale ak prestane i piť, zakrátko umrie. Pripravte sa na to, strávte s ňou čo najviac času, asi už jednoducho prišiel jej čas. Nechajte ju v pokoji odísť. Ak chce, zavolajte jej kňaza a doprajte jej pekné posledné dni života. Veľa síl prajem.

Ivka 1

No nechcem Vás strašiť ale jej telo už odmieta prijímať jedlo a tekutiny, močiť a stolicu nemá mať z čoho, má nejaké vážne ochorenie ?