Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama chce aby som schudla, mám 175/55

Príspevok v téme: Mama chce aby som schudla, mám 175/55
sedemnastka

uz ma nebavia ustavicne hadky s mamou. stale mi hovori, ze ona v mojom veku nemala nikdy vyse 50 kil. ja mam 17 a stale do mna ryje ze mam schudnut. mam velkost 38 a mne by to nevadilo, keby som od nej nepocuvala kazdy den ze takto budem za chvilu jak mech krumpel. mama ma 37 rokov, 172 cm a 50 kil. je krasna, je to pravda, kazdy den chodi do fitka a stale so sebou nieco robi. rano vstava o hodinu skor lebo cvici, potom sa sprchuje a natiera vselijakymi kremami na telo. ked dojde z roboty tak zas uteka do fitka, potom beha po dome s maskou na tvari. je uplne posadnuta svojou krasou a zaumienila si, ze ona nebude starnut. ja mam ale iny ciel, nechcem cele dni mysliet len na to, ci mam niekde o jeden chlpok viac a neni to pre mna ziadna katastrofa.
problem je aj to, ze sa odmietam kazdy tyzden holit. mama sa holi kazde dva dni, ja raz za dva tyzdne. to som uz uplne zarastena a ona prevracia oci ze sa na mna nemoze ani pozriet. ze co by som robila, keby ma napriklad museli zaviezt do nemocnice, ze by som sa od hanby prepadla keby ma videl lekar ako gorilu.
uz neviem co mam robit. mam este mladsieho brata, tomu da pokoj, ale zasadla si na mna a stale by na mne nieco prerabala. nepaci sa jej ako sa obliekam, stale mi radi co si mam dat. otec jej uz kvoli tomu dohovaral aby ma nechala na pokoji ale ona stale melie svoje, ze raz jej za to budem vdacna a ze dievca ma robit vsetko pre to aby sa pacilo. a ze ked to ja nemam v sebe, tak ma to treba naucit. kazdy den musim skakat na vahu a kontroluje ci som zase nepribrala. a tie reci okolo toho, no mam dost a najradsej by som niekam vypadla. ale nemam kam, chodim este na gympel a chcela by som ist aj na vysku. neviem uz co mam robit.
fakt je to vela kilogramov 55? mne sa nepacia chude baby, ja viem ze je to moderne, ale mne pripadaju ako take laty, ako take obtiahnute kosti. a vobec nechcem chodit kazdy den do fitka. mama kritizuje vsetky zeny ked ideme po meste a stale hovori: no pozri na tu zensku, aku ma ritisko, aka ja tlsta, hlavne ze je namachlena, uz si mysli, ze sa taka bude niekomu pacit. keby radsej cvicila a menej zrala! nie aby si sa niekedy takto spustila, to by som bola velmi smutna z teba.
chcela by som, aby mama bola aspon trocha ina, aby sa zaujimala aj o to, co si ja myslim a co sa mi paci. ja viem, ze je krasna a vyzera mlado, vsetci chalani v skole mi stale kecaju aku mam kocku mamu, ale co ja z toho mam, ked ona stale mysli len na seba a vsetko co ja urobim musi byt take, aby sa za mna nemusela hanbit.
prosim vas, da sa s tym nieco robit?

janinusa

sedemnastka...tvoja mama je presne ako moj otec...v podstate vzdy ked idem k rodicom na navstevu, tak mi nezabudne pripomenut, ze mam behat, cvicit, menej jest. Pritom mam 169 cm a 48 kg a dokonca aj sportujem. A presne ako tvoja mama, tiez komentuje kazdu okoloiducu zenu, ktora nosi vacsie cislo ako xxs...sa cudujem, ze este nie som niekde na psychiatrii.

yuki

Povedz, mami, tuším si pribrala :D pukne od jedu :D si stihla akurát :) nechudni lebo skoncis na psychiatrii s pop. Ostaň aká si.

2bodka

raduj sa, ze si rozum nezdenila po matke ale po otcovi :)
a inak, asi by nebolo odveci jej svoj dovod takto krasne vysvetlit, ako si ho nam popisala...

kafe

sedemnástka, nauč sa mamu slušne odpálkovať.
Príklad: - Mami, prestaň si robiť starosti o mňa, od toľkého stresu ti ovisnú prsia; začnú sa ti robiť pupáky alebo priberieš/ošpatnieš/ a podobne. - Sem tam jej povedz, že sa asi zle nakrémikovala, lebo má vrásky okolo očí, že si jej našla šedivý vlas, nech si lepšie farbí vlasy... Fakt smutný pohľad na takúto ženskú. Pevné nervy prajem. Ak nevieš byť k mame hnusná, tak potom len ignorovať, ignorovať, ignorovať.

Veronika_27

Milá sedemnástka :)
Myslím si, že váha je vtedy ok, ked sa ty cítiš dobre :)))
Vo všetkej úcte voči tvojej mame, ale toto už preháňa. Možno to myslí v dobrom, lebo ťa ľúbi, ale rozhodovať o tvojej váhe a iných detailoch ohľadom tvojho tela? Toto moja mama nikdy nerobila, iba ak tak niečo navrhla, poznamenala... ale nikdy ma do ničoho netlačila (našťastie).
Viem, že ťa hádky s ňou nebavia, koho by aj :/ ale ked nezostaneš verná sebe, tomu čo považuješ ty za správne, kto budeš? Si už vo veku, ked sa vieš rozhodnúť sama za seba :))) držím palce.

RNG

Ta modna stihlost a dievcensky zjav v dospelosti je zdraviu skodlivy.
Moja mama vzdy hovorila, "pokial tlsty schudne, chudy zdochne". Zena ma at urcite percento tuku, chude laty su nezdrave a neznesu porod ani tazsie choroby, lebo nemaju prirodzenu potrebnu tukovu rezervu.
Osobne mne nie su take vyziable zeny nijak pritazlive, aj napriek tomu ze sa v mode taky vzhlad tlaci.
Ale modu diktuju zvrateni ludia, najma taki, co vlastne zeny nenavidia.

Magy

sedemnastka - tvoja mama sa zjavne nezmierila s uplne beznymi, normalnymi a zdravymi prejavmi zivota, starnutia, vyvoja. dost brutalne sa niekde zasekla a tvrdohlavo odmieta akceptovat svet okolo taky aky je vo svojej prirodzenosti.
ano, zatial je krasna, stihla, plna energie... ale vnutorne uz vidi a citi, ze je kazdym dnom tazsie a tazsie ostat taka ista. a vlastne je to aj nemozne. starnutie sa do urcitej miery pozastavit da, ale nie uplne a nie navzdy. skor ci neskor ta dohoni tak ci tak.
Je beznadejna, lebo v hlbke duse VIE, ze nemoze zvitazit, ale dost pateticky sa snazi tento hlas reality prekricat tym vsetkym, co robi - cvicenie, mejkap atd...
A teba v tejto zufalosti pouziva ako zrkadlo pre seba samu, ako vzor, v ktorom sa vidi a aka chce byt ona sama. Preto ta buzeruje za kazde kilo a nedostatok.
Ja si dovolujem dost odvazne vyslovit nazor, ze tvoja mama potrebuje psychologa, alebo mozno az psychiatra. jej obsesia a uplne skresleny pohlad na to, co je krasne a zdrave, totiz nici aj teba a pomaly nahlodava aj rodinne vztahy.
pokial sa to nebude riesit, jej stav prerastie do situacie, ked si uz nebude davat servitku ani pred cudzimi a svojou chorobnou kritickostou k vsetkemu, co nebude podla nej dostatocne krasne, sa znemozni a zruinuje seba v spolocnosti.

si mlada, krasna a zdrava a nenechaj si nahovorit, ze zalezi na kazdom kile, vraske, chlpku. ako vidim, vies to aj sama, ale urcite nepolavuj v tomto presvedceni. je spravne! vela trpezlivosti prajem a myslim ze budeme radi vsetci, ak nas priebezne budes informovat, ako sa veci vyvijaju.

eve21

chudnut by si urcite nemala ved ani nemas preco, a na tvojom mieste by som sla za otcom a povedala mu aby tvojej mame razne dal najavo ze si neprajes aby ti stale hovorila take veci, asi nie je normalna

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama chce aby som schudla, mám 175/55 - Fórum - ZDRAVIE.sk