Budúce bývanie s psychopatom?

Príspevok v téme: Budúce bývanie s psychopatom?
Meretseger

Dnes sa u mňa priateľka celkom dobre vyfarbila. Totiž, takto: Včera som šla s kamarátom na výlet do Smoleníc, perfektný deň, fakt sme si to užili. Je to najlepší kamarát, poznáme sa od škôlky a nikdy medzi nami nič viac než priateľstvo nebolo ani nebude. Hodila som nadšený status na FB, načo som sa od nej dozvedela, že s kamarátom idem von bez problémov a som nadšená z tých chvíľ, pričom chvíle s ňou si vôbec tak neužívam a on je pre mňa prednejší než ona. Mala som s ňou stráviť víkend, ibaže nie, nech si ho vraj strávim s niekým, kto za to stojí, s niekým lepším než je ona!
Citujem: "Nevieš sa už ani ozvať. Takže bez výčitiek? Keby si mala aj so mnou taký dojem z výletu a úžasných slovných hrátok. Robím pre teba, čo sa dá, lebo milujem, chcem byť s tebou. Toto akože čím si zasluhujem? Zase som za pi*u. Mala som pre teba pripravený krásny víkend. Mala, takže si ho uži s niekým, kto pre teba robí viac a viac znamená. ... Jak som naivná. Hlavne, že ty si spokojná, tak krásne sny a zajtrajšky."
Ráno ďalšia: "... Mala som včera hrozný deň. Ty si zrejme doliala poslednú kvapku, vo mne to definitívne explodovalo a všetko som ti to dala vypiť. ... Nedokážem sa držať, nič ma nebaví, všetko mi je ukradnuté. Už aby tento bezvýznamný život skončil. ... Prepáč za je*nuté sms, dúfam, že som ti nepokazila večer. Maj krásny zvyšok týždňa a ešte krajší víkend podľa vlastných predstáv a s ľuďmi, ktorí stoja za to... ... Na mne nezáleží, ja odchádzam do dejín..."
Čím dlhšie si to teraz čítam, tým psychopatickejšie sa mi to vidí. Necítim sa vôbec za nič vinná, koniec koncov, čo som podľa nej spravila?
Začínam sa jej báť, nedôverujem jej. Žiarlivosť zabíja. Žiarlivci sú priam zakázaní ľudia pre vzťah. Chcem s ňou bývať, ale nie trvalo. Je mi jasné, že sa nesmiem ocitnúť v podriadenom postavení a závisieť od nej, pretože to vyžaduje silnú osobnosť, aby to nezačal človek zneužívať... čo ona nemá. Jej smsky nie sú o zlom dni, ale o jej vnímaní. Už viackrát sa mi stalo, že mala "zlý deň" a zlizla som si to ja. Uvažovala som, že by som striedavo pendlovala medzi budúcim bydliskom s ňou a domovom, hoci si myslím, že takýto spôsob bude prijímať veľmi ťažko. Musím jej však jasne určiť mantinely.
Čo si o tom myslíte?

rysavazabka

No a stahujute sa k sebe? Ako mmna do toho nic ale ja som tiez bi a chodila som s lesbou ale mne po case chybal sex s chlapom..a dost ..Vam to nechyba ? Ako dlho ste spolu? Ja by som vztah s babou BI brala na lahsiu vahu...ale tak vztah je o 2 ludoch :) Ale v tom pripade chapem ze ziarli ..to by som asi tiez :P Aj ked skor 1 scenu a potom pokoj nie viacc dni :)

Meretseger

bingham, môžeš mi prosím ťa objasniť to nie príliš kóšer správanie? Dík.
rysavazabka: Ona i ja sme bi, pokiaľ by len o to išlo. A v tomto prípade to jednoznačne je "vrana k vrane sadá..."

rysavazabka

To je v pohode :D ja len ze ci dobre chapem :D:D lebo ja som tiez mala priatelku .. chvilu .. bolo to fajn obdobie ale do zivota? A nieje to nahodou tak ze vrana k vrane sada ? A myslim ze kazdy je svojim sposobom psychopat nie?

Chcela by som sa so zakladetelkou porozpravat o ich zivotoch a pozovnat to stym co som zazila ja :D

A este preco ziarli na chlapa? Si BI?

bingham

Rysavazabka

Ano, su to dve zeny...a ta co pisala tuto temu bol na psychiatrickom lieceni atd...takze mi to pride celkom smiestne ze prave ona sa boji nejakeho psychopatickeho spravania...kedze meretseger je tu uz znama svojim nie prilis koser spravanim :)

anjelik *

Mer, to čo si popísala je úplne * normálne*. Nemyslím si, že by tvoja priateľka bola psychopat. Bežné ľudské vzťahy sú predovšetkým o závislosti jedného partnera na druhom. Asi by si si to mohla predstaviť ako dva hady, ktoré sa ovíjajú jeden okolo druhého. Všetko je nádherné, všetko je krásne, pokiaľ sa jeden venuje druhému. :o) Ale v okamihu, keď jeden odkloní svoju pozornosť, druhý sa začne cítiť zle a myslím tým doslova fyzicky zle a začne peklo na Zemi. Ako si to mohla urobiť? Ak by si ma milovala, nestalo by sa to...atď. Ponechám ďalšie výčitky na tvojej vlastnej fantázii. Tak sa teraz musíš sama rozhodnúť, že či svoju priateľku naozaj miluješ, ale potom ju musíš aj chápať a tolerovať a hlavne neočakávať, že keď ty budeš tolerovať ju, ona automaticky začne tolerovať teba. Vždy je to o duchovnej vyspelosti tej ktorej bytosti, či si dokáže už sama budovať svoj vlastný vnútorný svet, alebo bude stále na to potrebovať toho druhého. :o) Tvoja priateľka nevyzerá podľa statusov, že by patrila do tejto kategórie, tak zváž, či je toto to, čo skutočne chceš. ;o)

zewa

S niecim takymto som sa uz stretla. A bolo lepsie, ze som hned ukoncila vsetky kontakty. Ale rozumiem jej aj tebe. Je starsia trejme a boji sa, ze o teba pride. No a ty si zas mlada a nepotrebujes sa este viazat natolko na jednu osobu. Mozno by som sa jej opytala ako ona v tvojom veku travila vikendy. V konecnom dosledku si to aj tak musis vyriesit sama. Vela zdaru.