Je možné externé štúdium v mojom prípade?

Príspevok v téme: Je možné externé štúdium v mojom prípade?
tom

Ahojte mam 18,tento rok som ukoncil 3.rok gymnazia,buduci rok maturujem.Problemom je,ze sa venujem hudbe a naskytla sa mi dobra prilezitost v zahranici.Pocul som nieco o moznosti externeho studia,ale nic viac o tom neviem.Rodicia su proti,ale kedze mam 18,je to viac menej na mne,nie?Da sa normalne poziadat v mojej skole o dokoncenie 4rocnika externe,tzn.ze by som dochadzal len na skusky a ucil by som sa sam?alebo je to ovela zdlhavejsi proces?Vdaka za odpovede

sad2

sweater: neviem odkial mas info,ze za externe studium na VS sa neplati, ukaz mi jeden priklad takej VS...

a chalan sa pytal na externe studium nie na individualny studijny plan, kt. urcite skola nevydava kadekomu, a urcite ma stanovene presne dovody, na zaklade, kt. je mozne udelovat taketo plany

panča

Je rozdiel medzi externym a individualnym...Kedze si normalne denny student, tak asi individualny ucebny plan. Treba sa vsak informovat v skole -pretoze je na rozhodnuti skoly, ci ti ho schvalia. V podstate je to ale lepsie riesenie, ako prerusit studium pred maturitou...Takze postup je celkom jednoduchy . info v skole, podanie ziadosti, schvalenie/neschvalenie...a potom ide to zlozitejsie -ide o to, akou formou budes zbierat znamky. Vacsinou to byva tak, ze za skolsky polrok musis mat aspon 3 znamky z kazdeho predmetu. Temu/pocet latok na odpoved si urcuje kazdy vyucujuci sam. Niekde Ti ucitelia posielaju poznamky, niekde musis poziadat o pomoc spoluziakov. Hlavne sa netreba spoliehat, ze polrok je dlhy..LEBO NIE JE..znamky treba zbierat rychlo. A pozor - v maturitnom rocniku mas urcite TERMINY, ktore musis dodrzat. Na zaciatku septembra si pisomne vyberas predmety k maturite a ostatne sa uz popytaj

sweater*

sad za externe studium sa neplati ani na vs a na strednej teda uz vobec nie. a prwe tom, je taka moznost nieje to "externe" studium je to individualny studijny plan, a bude to podla toho ako sa dohodnete, urcite to nebude skola po vykendoch atd.

sad2

avsak treba si uvedomit ,ze externe studium neznamena, ze clovek ma volno 4 mesiace a pride len na maturitu..
väcsinou podobne ako na vysokej skole, clovek sa musi zucastnovat skolskych aktivit cez vikendy,
a predpokladam, ze celkovo externe studium je aj spoplatnene tak ako na VS..
a na to,ze ta caka maturita by som sa skor teraz venoval skole, a pracu si nechal o rok..