Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Štítna žľaza, návšteva endokrinológa -áno, či nie?

Príspevok v téme: Štítna žľaza, návšteva endokrinológa -áno, či nie?
AerinSun

Ahojte, potrebujem poradiť. Vždy som bola chudučká, 50 -52 kg/175cm, aj po obidvoch pôrodoch, plná energie, veľa som jedla a nepribrala, avšak.. pred 6 mesiacmi som začal z ničoho nič priberať. k dnešnému dňu je to už 23 (!)kg... bola som u lekárky, tá vyslovila podozrenie na štítnu žľazy, ale krv mi ukázala hodnotu tsh 0,8, čo je norma, ale šialené výsledky triacylglyc. 6,56 (norma 1.28). vravela som jej, že mám problém s prehĺtaním, ale odbila ma s tým, že ŠŽ to určite nie je, lebo to tsh je v norme. nevyšetrila nič viac, nebola som na sone...mamina aj babka mali problémy so ŠŽ.. prosím, má zmysel ísť na endokrinológiu, ak lekárka povedala, že to ŠŽ NEMôŽE byť? už fakt nevládzem, som unavená, spomalená, zaspala som v práci a neviem dokedy mi takýto stav bude okolie tolerovať, no mňa už to ubíja... :( prosím o názor. ďakujem

Ailise

RNG: Tak neviem, mne robili dosť komplexné krvné vyšetrenia pred cca 3 rokmi, ale aj tak ma tam posielali. Ale beriem teda späť. No asi robia aj detailnejšie tie vyšetrenia a tak.

Ailise

Ahoj, ja som tiež bola odjakživa strašne chudá. Pri výške 179 vážim 48 (a to som konečne pribrala 2 kilá). Neviem si ani predstaviť, že by som za tak krátky čas pribrala tak veľa. Určite to nie je normálne, teda pokiaľ si sa fakt toho pol roka nejak úplne extrémne nesnažila pribrať.

Radím ti určite ísť k endokrinológovi na vyšetrenie. Ono sa to vždy odporúča pri tých váhových výkyvoch a tak. Ja keď som bola malá, tak som chodievala na endokrino (mala som hraničné hodnoty). Teraz je to už veľmi dlho čo som nebola. Tak som sa rozhodla ísť na vyšetrenie (takmer každý lekár mi to aj odporúčal). No môj endokrinológ ku ktorému patrím ma nechcel zobrať, vraj už majú veľa pacientov. Tak som si zistila, že táto lekárka by mala byť fajn www.zzz.sk Ordinuje v Petržalke. Aj som sa objednala, nebol žiadny problém. Len objednáva sa pol roka dopredu. Ja idem nejak v októbri, tak som už dosť zvedavá. Určite to stojí za to ísť na to sono žľazy, ako tu bolo písané, krvné vyšetrenia nestačia.

RNG

Neviekm aka je to istota, ked napr v USA ma az 60% zien podla novych udajov znizenu funkciu stitnej zlazy a z krvi vedia urcit len maly zlomok tychto.
Doplnok jodu a selenu mnoho z tychto odstrani a to bez skodlivych chemickych liekov.

RNG

Zialbohu krvny test na stitnu zlazu odhali len male percento hypothyreoz.
Odporucam brat selen, jod a enzymy a to kazdemu.

AerinSun

Gemerka, prosím Ťa, nie si náhodou z BA? Nepoznáš nejakého dobrého endokrinológa? čítala som Tvoju tému a vidím, že máš podobný problém... nemáš zvláštne pocity pri prehĺtaní?

AerinSun

Ahoj gemerka, dakujem, takze bez ohladu na to, co povedala moja lekarka mam tam ist? ona nieco spominala s hormonalnym profilom, ale ten ze si mam vybavit u mojho gynekologa... o endokrinologovi vobec ani reci. viem, ze ked mamina mala problem, tak ju hned poslali a to sa jej ani zle neprehĺtalo. ďakujem Ti za príspevok :)

gemerka

Najlepšie keby si išla na vyšetrenie k endokrinológovi spraví ty hormonálny obraz a spraví ty aj sono štítnej žľazy a budeš vedieť na čom si. A keď bude niečo čo sa ani lekárovi nebude páčiť povedzme že znížená či zvýšená funkcia štítnej žľazy tak ty stanoví liečbu a budeš tie dané lieky užívať a chodiť na kontroly.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Štítna žľaza, návšteva endokrinológa -áno, či nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk