Točenie sa hlavy alebo bolest

Príspevok v téme: Točenie sa hlavy alebo bolest
verads

Dobry den, mám 5 a pol ročnu vnučku, je dost nervozna od malička. Jej matka čiže moja dcera ked bola tehotna aj vtedy sa vela rozčulovala je velmi vybušna a hystericka a malička žije v tom prostredi. Stalo sa velakrat , že sa v aute pohadali s priatelom a malá to musela počuvat. V poslednom čase asi tak pol roka zvykla vravievat , že je unavena, ked sme jej povedali ,že si ideme lahnut na chvilu tak nechcela nikdy ,inak odmalička nechcela spavat cez den horko tažko zaspala asi tak do 2 a po roku odvtedy cez den nespi a večer tiež chodí neskoro spat o 9-10 ale rano si zvykla pospat aj do 9-10 hodiny nakolko nechodi do škôlky. Teraz ma nastúpit do škôlky nechce tam ist a stale sa pýtala , že ešte kolko dni , a minulý týžden sa niečo stalo :-( cez den bola ako zvyčajne živá ,hrava a poobede s nou mamka vyšla von na detske ihrisko za našim domom , niečo ju bodlo nad perov a podišla k matke , že ju tam boli mala tam taku rosičku krvi matka jej to utrela vraj tam nie je nič , dieta sa hralo dalej , ale o chvilu zas podišlo k matke , že ju to tam boli už to mala trošičku začervenane ,potom išli už domov , ked ju sprchovala malá zas jej hiovorí , že ju tam boli a vtedy jej matka hovori a čo to je asi ta niečo uštiplo mala si tam aj troška krvi mala sa prelakla lebo sa boji krvi nato vošiel jej otec do kupelne a vystrašne pred malou a čo je čo sa stalo a mala sa tak zlakla jeho vyzoru , že sa začala triast ,dostala zimnicu. Ja byvam nad nimi dcera ma zavolal dole , že mala ma zimnicu, ja somm nevedela čo sa udialo predtym a myslela som si že ji obchádza nejaky virus zmerali sme jej teplotu ale nemala. triasla sa nadalej tak sme ju zobrali na pohotovostnu službu. Tam ju lekarka prezrela nezistila nič, ale v ten večer každych 5 minut chcela cikat, vyšetrila jej moč vraj je v poriadku. Na druhy den vstala malička akoby bez života :( vraj sa jej točí hlava nevedeli sme čo sa deje tak sme išli k detskej , ale naša je na dovolenke ,ta ktora zastupovala ju vyšetrila a tiež nič nenašla a preto nas poslala na krčne
tam bolo všetko v poriadku , isli sme dalej k neurologičke aj tam je zatial všetko v poriadku reflexy a EEg ma v poriadku a na CT ma termin až 4. septembra , išli sme aj za psychiatričkou ona jej predpisala zoloft 0,5 mg a vraj o mesiac na kontrolu. brali jej krv tam mala všetko v poriadku, ale hlavičku nema v poriadku , my sa jej už nepytame , ale ako pride večer vravi ze sa jej tocila hlava , nevie to definovat lebo sme sa jej na zaciatku ked sa to zacalo ci ju boli nieco a povedala ze nic len sa jej toči hlava , a my že točí alebo boli a ona že toci a ako sa ti toči ako ked sa točiš do kola a zatoči sati vraj nie , že nevie to povedat ale stale to citi. Mám obrovsek obavy , teraz vela hravala playstation asi 2 mesiace stale bola nervozna ked sa jej to nepodarilo, tak teraz sme jej to zakazali aj na mobile často hravala na aplle,ma to teraz zakazane .Bojim sa o nu velmi ,ona je môj život a všetko. Bojim sa vysledkov z CT vlani bola na CT mozgu v maji vtedy mala všetko v poriadku , vtedy bola preto lebo ked bola mala a padala vzdy si udrela čelo a tak troška tam ma take vyoblejsie , ale to vôbec nie je vidiet len matka chcela mat istotu ...teraz sa aj tak zmenila je velmi nervozna a potia sa jej dlane az ich ma mokre ...prosim píšte píšte

verads

Milá Adka tvoje slová ma dojali až k slzám. Aj ja sy myslím , že je to psychika , ale aj to velka vec. Ona je strašne nervozna a neviem či ten pokoj bude mat , lebo jej matka ju samozrejme miluje , ale akonahle zaspí už tam v izbe šramotí, nahlas rozprava, chodí hore dole ,otvara skrine na chodbe zažne svetlo , čo svieti hned do izby a ked je poviem nech už to nerobí ked spí mala tak mi povie aby som bola ticho, ona v tej izbe cez mobil chatuje aj to nie je zdrave , ale neda si povedat.ved ta malička je už napoly zblaznena z matky . Ona by mala ist na liečenie ked si neuvedomuje tieto veci a s nami s rodičmi sa bavi hore dole , aj zo svojim druhom .ona je velky sebec :-(

adka--

Neboj hlavicku ma urcite v poriadku moj syn sa tiez na vseko stazoval bolela ho hlava ,zaludok.Ale to je vsetko psychika .Neviem preco jej doktorka nasadila hned silne lieky,tie potiaze mozu byt aj z toho .Len nestresuj a hlavne nie pred nou ona to vie ze nie je vsetko v poriadku a hned chyta paniku.Ja som to uz so svojim synom prezila preto ti hovorim prejde to ,chce to cas ,a hlavne dietatko potrebuje pohodu a klud.No a moj syn je uz dospely a chvala bohu zdravy a tvoja vnucka bude tak isto .Drz sa moja.

verads

Sama neviem , že prečo hned take silne lieky , ja by som jej dala asi niečo take slabučke na ukludnenie , ved predsa bez liekov to asi nezvladne , i ked viem , že ani to nie je dobre a na uzkost jej to asi nepomôže. Adka , ale tvoj syn sa len bál vetra alebo ho aj bolievala alebo sa točila hlavička ? lebo naša nevravi , že sa boji toho alebo toho len mi to na nej vidíme mne štve skôr to , že si stažuje na tu hlavu...neviem či sa dožijem toho 4 septembra kedy ma ist na to CT hlavy

adka--

A este k tomu zoloftu .Preco hned silne lieky ty potrebujes dieta vylicit nie utlmit.Ja by som hladala inu doktorku.

adka--

Ja som mala podobny problem so synom.Mal asi 10 rokov ked bol doma sam vonku fukal vietor a on pozeral film o hurikane.Rano vstal a nechcel mi ist do skoly stale len pozeral na stromy ci fuka vietor.Hrozne sa bal vetra ,do skoly som ho nosila aj som chodila prenho.Myslela som ze to prejde ale nepreslo museli sme ist detskej psychiatricke.Ta sa s nim pekne porozpravala ze coho sa boji a dala mu to nakreslit bol to samozrejme vietor.Dostal lieky a chvala bohu do mesiaca ho to aj preslo.Nikdy viac by som to nechcela prezit bolo to hrozne .Ale cudujem sa ze s nou psychiater nepracuje ved ja som chodila za nou kazdy tyzden .

verads

ano malička je velmi nervozna a v poslednom čase sa začína všetkeho bát , nemá rada hlasne zvuky ako ked je nejake vystupenie alebo hlasne zvuky seliem , zato nerada chodi velmi do zoo a nechce ani do cirkusu, burky sa velmi boji( aj ja )mačiek, tmy, sama nechce ostat v izbe ani na minutku. Hlasne zvuky nemala nikdy rada . Nezakazali sme jej tak tie hry , len sme jej povedali , že pár dni nech nehra playstation, a telefon nech uz nebere do ruk je to škodlive. Ano boli sme s nou aj na očnom pozerali jej očne pozadie tam je všetko v poriadku. No a ten sirup zoloft aj ja som zhrozena , ale jej to predpísala psychiatrička ve dto by sa malo podavat od 18 roku a vo vynimočnych pripadoch od 6 rokov a ona nema ešte šest. Som úplne zdesena a hotova aj dnes urcite niečo pocitovala , lebo si pytala chuda panadol , vraj ju boli alebo sa jej toči hlava nevie to definovat. ja sa asi zblaznim , musim byt silna , inak som liečena na vysoky tlak a cukrovku ...Asi jej prestaneme davat ten zoloft, lekarka je teraz na dovolenke pride az za dva tyzdne ...

kto asi ja

A nemôže to mať tým, že ste jej tie obľúbené hry zakázali? Veď ako reagovala? Veď ste jej to nemuseli zakázať úplne, ale len obmeziť napríklad na pár minút denne. A bola by spokojná...
ale môžu sposobovať aj tie hry take choroby
a...tabletky zoloft? zblaznili ste sa?? kuk:
www.pfizer.sk

pampeliška

na očnom ste boli? ak má bolesti hlavy a závraty, možno má refrakčnú chybu, alebo nepoznanú tupozrakosť.

verads

Alenka , my to vieme , že to je všetko pre nu škodlive , playstation začala hrat asi pred dvoma mesiacmi a s telefonom tiez od maja , predtym nikdy, ale teraz to ma zakazane , samozrejme sme to povedali doktorke a ona vravela , že ma tak isto stareho syna a tiež má vela hier... máte pravdu ,že dcera by mala už davno chodit k terapeutovi a ja už z nej tiež.

Ivka 1 na boreliozu jej nebrali teraz . ale keby ju aj ustipol kliešt ,boch chrán tak to až za 6 tyzdnov by sa jej zobrazilo v krvi. Ja už myslim aj na to najhoršie prečo to CT hadam sa nedomnievaju , že by tam bol nejaky nador ? ja som z toho hotova a kedykolvek sa jej opytame ci ju boli hlavička vždy povie že troška ano...a pytame sa či ine nie a vraj ine nie ... ako to môžže byt ? inak takto sa hra s detmi ,bicykluje je živa ...