Prejedanie sa = krátkozrakosť ??

Príspevok v téme: Prejedanie sa = krátkozrakosť ??
andy331

Ahojte :-)
mám 16 a nejaké moje komplexy zapríčinili, že som sa začala prejedať...už pol roka jem všetko, čo mi príde do cesty, aj keď nie som hladná, proste sa prežieram, ale neviem to zastaviť...pribrala som asi 8 kíl..a teraz mi doktorka zistila, že nevidím do diaľky...može to byť z toho?? aj keď vobec nechápem, čo majú oči spoločné s váhou :/
Inak oči som nikdy nezaťažovala pri pc, v rodine to tiež nemáme...

xx_yy

ja mam 17r , kratkozrakost mi zistili este ked som mala 4-5 rokov.. odvtedy v kuse nosim okuliare,teraz uz sosovky ..
ja to mam v rodine.. ale ked ty to nemas v rodine,tak to urcite neznamena ,ze to mas z prejedania sa..
ono sa to vekom aj horsi.. ja uz mam dioptrie ľavé oko -2,75 a pravé -3,5 .. stale horsie... ale malo by sa to ustalit v 18-20 roku zivota .. teda v dospelosti.

andy331

zistili mi dioptrie -1, ale ja som za očnou lekárkou išla sama lebo som nedovidela na tabulu...ale ja viem, ze predtym som videla stopercentne, mali sme 4 mesiace predtym v skole vysetrenie...

Magy

"zrazu" to urcite nebolo. jednoducho sa na to prislo vysetrenim. otazne je, do akej miery je ta kratkozrakost silna, teda ake ti zistili dioptrie.

andy331

ale ja sa pýtam opačne - či tú krátkozrakosť nemám z toho prejedania sa...čítala som, že to súvisí s rastom...ale v 16 už človek veľa nevyrastie. Ja som bola vždycky chudá, ale chcela som pribrat, tak som jedla.moc a v kuse..pribrala som aj koli tym stresom...a zrazu sa mi zhorsili oci :(