Čo je lepšie na raňajky

ellie

Myslienka vazne je dobre jedavat stale priblizne tie iste ranajky? Lebo ja napriklad uz roky jem takmer tie iste ranajky, aj na dovolenkach, vzdy su to ovsene vlocky s nejakym druhom ovocia (to sa snazim mat pestre, tak to vzdy striedam), dalej vzdy s medom a obcas, ale malokedy s jogurtom asi raz za mesiac s mliekom, ked mam viac casu spravim si ovsenu kasu, teda tam podavam aj orechy, kokos a vecer predtym uvarim. Kedysi som to zvykla viac striedat a jedavala som aj platok clz chlebika (ozaj clz) so sunkou a zeleninou, ale potom mi to nejako prestalo vyhovovat a celkovo nechcem jedavat tolko peciva este aj rano. Cize je to ok, ked su ranajky plus minus rovnake?

[zruseny20]

Co sa tyka travenia, tak ovsene vlocky.. ale mne napr nechutia, tak sa do nich nebudem tlacit nasilu.. takze obycajny celozrnny krajec chlebika + zelenina a hydinova sunka/syr + 100% pomarancovy dzus (to su moje ranajky) :))

A vraj praveze nie je dobre striedat ranajky - na ranajky je vraj najlepsie jest priblizne to iste, aby zaludok nemal zmatok a lepsie sa nastartoval metabolizmus..