Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa zbavit falosnosti

Príspevok v téme: Ako sa zbavit falosnosti
artroza

Ahojte,
mam pocit ze vo svete je obrovske mnozstvo neuprimnosti, falosnosti (viem, nic nove pod slnkom), ludia sa nespravaju tak, aki su, ako sa citia, ale nesmierne hlboko podliehaju okoliu, pretvaruju sa-PODVEDOME! Ne-skutocnost, falosnost sa nam dostala tak hlboko pod kozu ze sa smejeme tym, co sa nad to vedia povzniest (,,ten je divny" ked sa niekto sprava ,,nenormalne"). O tomto by sa dalo rozpravat cele hodiny a nic by z toho aj tak nebolo, lebo su to prazdne slova, ale ja sa chcem poradit. Sama citim tuzbu nenechat sa... strhnut tymto svetom, ale citim sa velmi slaba a nevedoma-hlavne to nevedoma. Akoby som mala zavrete oci, alebo satku cez oci a neviem sa z toho nejako vymanit. Naozaj sa chcem naucit-verim, ze sa to da, ze ta pretvarka je iba sila zvyku- by sama sebou, ale citim sa akoby som.. neviem, chcela ovladat lietadlo a nemala navod. (to bol poriadne hlupy priklad :D) Citim sa, ze potrebujem vedomosti, aby som si hlbsie uvedomovala veci a az potom sa mohla naucit robit prve kroky, cvicenia a podobne smerom k ,,oslobodeniu" (necakam nic absolutne, cely zivot bude plny nedokonalosti, ale chcem uobit co sa da). Nepoznate nejaku knihu, texty, nieco, co by som mohla prestudovat v tomto smere? Alebo nejake osobne rady, navody, pomocky?
Vdaka za pomoc, aj ze ste ma pocuvali do konca

Magy

artroza - tak ako si to popisala, sa to co potrebujes zvladnut da zhrnut pod jedno slovicko.
asertivita.
Nie je nutne niekomu povedat brutalne uprimne, ze je tlsty, aj ked to tak citis a mozno fakt vyzera otrasne a ledva chodi. sebe nepomozes a jeho nezmenis.
asertivita je schopnost vyjadrit primerane svoje pocity, nazory a myslienky.
je to (spolu s diplomaciou) taka zlata stredna cesta medzi uprimnostou, priamociarostou, ohladuplnostou, pretvarkou... a dalsimi sposobmi spravania sa.

mas pravdu, dnesny svet si viac ceni lichotnikov (rozumej falosnych ludi), nez pravdu. a falos/pretvarku vseobecne. ocividne klamstvo do oci, ze vyzeras super, znie lepsie nez pravda, hoci dotycny/a sam vie, ze to nie je ziadna slava. ale nechce/nevie sa zmierit s pravdou, prijat ju a akceptovat, preto si ju sam pred sebou skryva a ospravedlnuje kdejakymi hovadskymi vyhovorkami. a skus takemu cloveku povedat pravdu! heh...

myslim ze staci ak zacnes s tou asertivitou a potom, ak ju zvladnes spolu s diplomaciou a dalsimi vecami, mozes zit slobodny zivot podla seba a nie podla inych a pritom nebyt opovrhovany touto pokazenou spolocnostou.

Sejla

artróza
Máš pravdu, o tomto by sa dalo rozprávať celé hodiny. Ale stručný návod asi neexistuje. Zdielam s tebou podobné názory. Už teraz si na správnej ceste a si viac sama sebou, než si myslíš. Je to o sebapoznaní, ktoré človek dosiahne mimo iného aj pozorovaním ostatných. Nestačí len poznať, ale aj porozumieť. Ako sa ľudia správajú a prečo sa tak správajú. Takto ľahšie porozumieš aj sama seba a chce to veľa praxe. Asi ďalšia vec je zbaviť sa strachu. Náš vlastný strach (z odsúdenia, z nevedomosti, z pravdy, sklamania, pred samými sebou) ľudí ovplyvňuje každý deň, prakticky neustále. Strach nás však vedie na zlé chodníčky. Najväčší nepriatel človeka je on sám. A poraziť samého seba prináša človeku poznanie princípu, ktorý vedie k sebaúcte, pokore, odvahe. Keď porazíme seba, porazíme kohokoľvek a čokoľvek. Ďalšia vec, byť sám sebou po tej praktickej, intelektuálnej stránke chce len okrem používania vlastnej logiky aj dôveryhodné zdroje informácií, takže asi vzdelávanie, čítanie literatúra faktu a na inšpiráciu filozofia, teológia, psychológia. A z toho si postupne skladať puzzle a utvárať subjektívny obraz sveta

anjelik *

Choď do kníhkupectva,alebo do knižnice. Postav sa pred regál s knihami o filozofii, ak nevieš, kde také sú, spýtaj sa obsluhy. Prečítaj si obsahy a tá kniha, ktorá ťa niečim zaujme, tú si vyber. A prečítaj. Alebo sa jednoducho pýtaj...ktorá oblasť života ťa zaujíma a ja ti možno poradím.Je to ale veľmi individuálne, každý má svoje postoje a návody, tak neviem či sa to až tak dá zovšeobecniť. Mne osobne sa najviac páčili knihy od týchto autorov: Don Miguel Ruiz, Anthony de Mello, Kurt Tepperwein, Neale Donald Walsh, Richard Bach. Každá ma v určitom období života niekam smerovala. :o)

bodhisattva

Su rôzne učenia a filozofie. Veľa čítaj, všetko čo ta zaujme a budes tomu rozumieť, filozofia, náboženstva, história, psychológia. Najmä východná filozofia je prínosna.

artroza

ale ako sa mam ucit... je vela ludi, co taketo cesty skumali, nie? Kazdy zivot je ucenie, kazda minuta nas nieco uci, ale ja to chcem korigocat spravnym smerom, aj svoje spravanie, lenze neviem ako. A prisla som na lepsi priklad- pocitanie rovnic, ked clovek nevie konstanty a matematicke zakony.
Verim, ze to dokazem, ani sa neponahlam, len potrebujem poradit, ako, cim sa riadit. Myslim, ze keby som na to mala prist sama, tak by to trvalo cely zivot- a su ludia, ktori tomu zivot zasvatili, tak sa chcem od nich ucit, ale ich nepoznam.

arman

Tie vedomosti ti ma poskytnut rodina a spolocnost, aspon vo fungujucej spolocnosti.
Kedze, dnes sa tak skoro nikdy nestane, musis si najst cestu sama. Hlavne musis chciet. A verit. Verit, ze to dokazes, ze najdes to poznanie. A zivot ti prinesie presne tie situacie, ktore potrebujes. Niekedy mozu byt vsak dost bolestne, na to sa priprav, lebo zivotne poznanie ide casto cez utrpenie. A takisto to moze trvat roky. Nesnaz sa to znasilnit, urychlit, proste trpezlivo si ver... ono sa na tom bude pracovat, len co zacnes verit, takze mozes byt v klude. Tak funguje vesmirny zakon.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa zbavit falosnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk