Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kam ta nasa republika speje....

Príspevok v téme: Kam ta nasa republika speje....
Simonella

Aj Vy ste si vsimli, ako to tu je (v nasom state) za posledny cas na *** ? Neviem, ci sa to zda len mne, ale takto este nebolo. Myslim financie, praca, depresie z toho a pod. Ved to je hrozne.. Ludia tu nemaju pracu, musia odchadzat do zahranicia a nechavat tu rodiny s malymi detmi aj na dlhe roky, aby tu vobec prezili..Vsetko ide hore, len prace niet. Nviem ci to je take alarmujuce aj v inych castiach SR, alebo len na vychode, ale na to sa neda divat. Ved rodiny nemaju dat co detom do ust, hlavne ze cigancata si chodia v najnovsich NIKE botaskach..
Ludia pomaly nemaju z coho vyplacat odvody, na krkoch maju exekucie a dlhy, same depky, ja nechapem..Kazdy den nejake samovrazdy.. a preco asi.. Ved to nie je zivot tu. Tu je to len o nejakom prezivani z dna na den. Ked sa pozriem ako ziju napr. ludia v Amerike, v kolkej hojnosti, kazdorocne vselijake dovolenky a rozhadzovanie penazi na hovadiny. Tu clovek obraca kazdy cent. Vazne premyslam, ze odtialto je najlepsie odist co najdalej.. Podla mna si mame zivot uzivat, ved je len jeden, a nie ho takto prezit..
Pisem to tu, lebo chcem vediet, ci to takto vnimate aj Vy, alebo ja to len vidim takto hrozne..

zdradca

sion,suhlasim a very very sorry za moju slovencinu ale som nuteny viac kamunikovat v anglickom jazyku tak uz mi ten pravopis nejde.
Ale dik za upozornenie a prosim aj ostatnych preglgnite moju gramatiku.
Za pochopenie dakujem,islo mi hlavne o obsah

zdradca

capricorn suhlasim s tvojimy nazormy.Ano sme hrdy slovaci a to je asi vsetko,poserieme sa a klaniame pred kazdym ako jeden polityk povedal co ma veciu v riti dieru ako my.Stale to tak bolo a stale bude sme hrdy bijeme sa do prs ale to je asi vsetko.
Ked som studoval v cechach v 90 rokoch tak uz vtedy cesi vraveli ze slovakovi k spokojnosti treba falat chleba,vela roboty a flasu palenky a bude spokojny.a coskoro pride doba ze slovaci budu chodit pracovat na cechov.Jasne ze sme sa aj s nimy pobili ale ako sa ukazalo uz vtedy sa v ich rodinach vedelo ze sa rozpadne republika a slovaci budu hladat pracu najme v cechach. Jeden stary cech mi vravel a mal pravdu,Vy slovaci mozete byt hrdy ale nemate naco byt.Nikdy ste neboli monarchia,vy ste nesli bojovat za svojho krala ci kralovnu,ale stale za dakoho ineho.Kto na vas zhukol alebo vam nasluboval horydoly za toho ste bojovali.Kto sa vyzna v historii isto mi da za pravdu.
sano zije cim dalej tym viac ludi na slovensku nespokojnych ale kazdy cusi,boji sa vystrcit nos.Kazdy caka,co je pozostatok byvalej ery ze stale niekto rozhodoval za nas.Tak slovaci zdvihnime zadky nikto to za nas nespravy a podme do toho.Nie krcmove reci ale skutky robia zmeny.VIVA revolution

zdradca

moja k tvojej otazke len jedno,milujem ta pretoze konecne niekto uz nahlas hovori ci verejne pise ze nasa krajina sa stava ciernou dierou. Tu mozu prist peniaze so zapadu ana podporu neviem coho a hned miznu.Ja pracujem v zahranici a ako tu uz napisali viaceri, som hrdy ze som Slovak ale to je asi vsetko. Musim pracovat v zahranici konkretne v NL aj ked nechcem tu byt,mne to tu lezie krkom ale doma nemam robotu a za nejakych 400 eur ja robit nepojdem.Uz 8 rokov pracujem mimo slovenska nechal som doma zenu s dvoma detmi,vystriedal som viac krajin ale poviem ti,TRPYM, lebo milujem svoju zenu aj deti ale doba je taka ak je.Ja tvrdim zlaty komunizmus.To co museli znasat nasi pradedovia (ja mam 42)ze museli ist pracovat ci uz do Ameriky ci inde to je tu zase.A ked som rozpraval s ludmi aj s inych krajin co som postretaval zhodli sme sa ,ze speje to k vojne,historia sa opakuje.Ja napriklad nevidim ruzovo buducnost pre svoje deti(18,15) a to je smutne.Opakujem Zlaty komunizmus vtedy kazdy musel pracovat a ked nie tak sedel,dnes nezaujima nikoho nic len peniaze.Neflakalo sa po mestach tolko pedofilov ci mafianov a inych asocialov.Nechybal mi ten zapad,ja som bol spokojny aj na vychode.

313

necudujem sa,ako by kazdy rad odtial odisiel.ja som bola viackrat v zahranici s tym,ze vyriesim tu situaciu,sice tam zarabate pekne prachy,ale napr.stale nemate vlastne byvanie,verte,nie je to moc dobry pocit.no a nasetrit tam na vlastne,to nie je tak jednoduche.neviem ako vy,ale ja si neviem predstavit roky stravit v podnajme..vlastne bez istoty..

capricorn

viva la revolution :D je radost pozerat a pozorovat kolko je na slovensku nespokojnych ludi :) ale co sme z tym ochotny spravyt? sme slovac zvyknuta od nepameti ohybat svoje sproste chrbty aj hlavy :) spanieli,francuzi,greci ci madari sa dokazu zburit a dat nespokojnost jasne na javo :) a my?pologrotestne strajki typu gorila... v taliansku by tych politikov palili na namesti unas ich opet zvolia do parlamentu :) ved toneni normalne co sa tu deje:D kocurkovo ci bananova republika to nazyvat mozme ale dokedy to tak chceme nechat? to uz vazne posledne volby kto volil peres leady mal viac rozumu ako ty co volili ktorukolvek z tych prehnitych a skorumpovanych stran lebo na slovensku pravica pcha vrecka penta spol a lavica j@t a istrokapitalu.a pokial ty sa maju dobre seru na nase cesty,skoly a zdravotnictvo lebo oni to vsetko maju vo viedni :D

Simonella

a wreck.. ja necakam ze stat sa o mna postara,,. ved ako, ked nie som cigan ? :P
chcem len aby tu bola praca a normalny zivot.. lenze to tu mozne asi neni, pri takej vlade aku mame, a dokedy budeme cakat na lepsie casy ked vsetko sa len zhorsuje.. ? mozem kaslat.. zblait sa odtialto a vypadnut..vsade inde sa maju lepsie ako tu... ved len ja napr. co studujem za ucitelku (haha) by som tu zarobila cca +/- 500 eur, a napr. v Rakusku 2.000e. tak kde sme.. ved tu sa z toho neda vyzit..

mlost

wreck.. alebo skus autobazar a testovaciu jazdu na sti zadarmo :)

zvysovanie dani je cesta do pekla.. je to psychologicky zly krok a doktor fico to nevidi ??? ak znizi kazdy ma vyssiu spotrebu a radost minat. defacto zvysi vyber dane kvantitativne a nie kvalitativne.
rozmyslam ci neskocit natankovat do hainburgu a rovno sa tam aj naobedovat :D
prispel by som cca 100 eurami do rakuskej pokladnice..
este aj potraviny a nejake osatenie by som zobral...
to by potom mohli byt kludne aj dve stovky do rakuskej statnej pokladne :D
som zvedavy z coho bude nas doktor zit potom..
lebo uvazujem nad trvalym odchodom taktiez a nie som sam...

Aja02

Wreck, ale na co potom mame zit v tomto state? Tu nejde o to, aby sa stat o niekoho staral. Ide o to, ze ty ako sprosty budes odvadzat tomuto statu prachy, od buduceho roka budu ti sikovni dokonca musiet platit milionarsku dan, a co z toho? Zdravotnictvo je na nic. Pokial nedas uplatok, nikto po tebe ani nestekne, skolstvo je taktiez na nic a ide to dolu vodou. Na VS uz ide kazdy treti idiot, podporujeme Spanielov, Grekov a nemecke nenazrane banky, pritom my Slovaci zijeme pomaly ako ludia v Uzbekistane.
Ja nechcem, aby sa o mna stat staral. Chcem ale zdravotnictvo na urovni, chcem dobre skolstvo, chcem kvalitne cesty a hlavne nechcem v parlamente ziadne gorili! Ak mi toto stat neda, resp. neposkytuje, nevidim ani jeden jediny dovod zostavat zit v tomto Bananistane a uz vobec nevidim dovod na platenie dani.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kam ta nasa republika speje.... - Fórum - ZDRAVIE.sk