Kam ta nasa republika speje....

Príspevok v téme: Kam ta nasa republika speje....
Simonella

Aj Vy ste si vsimli, ako to tu je (v nasom state) za posledny cas na *** ? Neviem, ci sa to zda len mne, ale takto este nebolo. Myslim financie, praca, depresie z toho a pod. Ved to je hrozne.. Ludia tu nemaju pracu, musia odchadzat do zahranicia a nechavat tu rodiny s malymi detmi aj na dlhe roky, aby tu vobec prezili..Vsetko ide hore, len prace niet. Nviem ci to je take alarmujuce aj v inych castiach SR, alebo len na vychode, ale na to sa neda divat. Ved rodiny nemaju dat co detom do ust, hlavne ze cigancata si chodia v najnovsich NIKE botaskach..
Ludia pomaly nemaju z coho vyplacat odvody, na krkoch maju exekucie a dlhy, same depky, ja nechapem..Kazdy den nejake samovrazdy.. a preco asi.. Ved to nie je zivot tu. Tu je to len o nejakom prezivani z dna na den. Ked sa pozriem ako ziju napr. ludia v Amerike, v kolkej hojnosti, kazdorocne vselijake dovolenky a rozhadzovanie penazi na hovadiny. Tu clovek obraca kazdy cent. Vazne premyslam, ze odtialto je najlepsie odist co najdalej.. Podla mna si mame zivot uzivat, ved je len jeden, a nie ho takto prezit..
Pisem to tu, lebo chcem vediet, ci to takto vnimate aj Vy, alebo ja to len vidim takto hrozne..

pan d.

Hej, poniektori cigani maju Nike, ale preto, ze pracuju v Anglicku, kde robia podradne prace, ale za tyzden zarobia tolko, co my tu za mesiac. 250 libier/tyzden napr. za viazanie cibule:D

ewelin28

Aja02...tak ak si niekoho volila..je to jedno, lebo lepšie nebolo :D a asi ani nebude, tak skoro :(
A tí čo nadávajú na Fica, Radičovú a neviem koho a nechodia voliť, tak nech sú radšej ticho :) lebo sťažovať sa vie každý...to píšem všeobecne :)
Buď budeme zanedlho svedkami SNP2 alebo to pôjde s našimi životmi, našou úrovňou dolu vodou..

milli11

Istoty? Jedine istoty su dane a smrt.

Ano, mate pravdu. Sice nam hovoria, ze sa nam zvysuje zivotna uroven, ale aj ja vidim, ze je to coraz horsie.

Ale taky je vlastne plan istych ludi, co potahuju snurky. Nie su to vsak politici, ti su tiez iba babiky v rukach bohatsich ludi. Treba vyhubit ludstvo na urcity pocet. Zem vraj nema zdroje na uzivenie 7 miliard ludi. Preto treba niekde robit nepokoje a rozbroje, inde mat potraviny samu chemiu, inde davat platy, z ktoreho sa neda vyzit.

Hm, potom je zaujimave, ze ked je vacsia uroda, ako mala byt, tak sa nici. Citala som, ze raz napr. vysypovali zrno do mora, aby nedajboze neklesla jeho cena.

Ozaj, cital uz niekto z vas o revolucii na Islande, uz to bolo davnejsie? Ludia tam odmietli platit dlhy sukromnych bank, zvrhli vladu a vytvorili si svoju, postupne sa dvihali na nohy. Preco o tom nase media mlcia?

Aja02

Ewelin, ja som tiez Slovenka a Fica som nevolila. :)
O par rokov tu zostanu uz len politici, cigani, prachaci, dochodcovia, par patriotov a silni zastancovia ludskych prav.

Simonella

No ved este ked sa dostanu romovia do vlady, tak sme nahrati :D ved uz teraz ich je ako hadov.. co bude o 5 rokov..

Simonella

ewelin, podla mna sa tu uz nic nezmeni, ide stale len k horsiemu. kazdy vidi, ako to je, no nikto nic pre to nerobi, aby bolo lepsie. Preto radsej vsetci mladi poutekaju do zahranicia..

Jamajka

Pripájam sa k ,ewelin28, . - videla som asi tu, davnejšie, taký nazor, že keby sa všetci ludia spojili, ako sa spajaju a teši alebo smutia ohladom hokeja..tak keby sa tito všetci spojili a zurivy isli na protest gorila..alebo hocičo ine...tak by to inak vyzeralo!!!!!!!

ale nie..ide o hokej..z ktoreho, či už mi prehráme alebo nie...sa nenažereme!!!!!!

Ale ked ide O NÁS!!!! tak to maju všetci v ---i----!!!!!!