Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dôchodok

Príspevok v téme: Dôchodok
j19

Dobrý deň.Chcem sa spýtať,či by som mohol poberať invalidný dôchodok,ak mám:19 rokov,problémy s tachykardiou,ale hlavne som po operácii zlomeniny stehennej kosti,stále som o barliach a mám bolesti.Musím si vybaviť aj individuálny študijný plán,pretože s tým nedokážem cestovať.Koho mám osloviť,obvodného lekára,ktorý je pre mňa teraz novým lekárom,pretože som bol doteraz u detskej,alebo ortopéda,ktorý ma operoval a idem k nemu na kontrolu.Ešte chodím na strednú školu.Ako rodina sme na tom zdravotne a tým aj finančne zle,pretože mama je na polovičnom dochodku a je na tom stále horšie,nedokáže už ani doma fungovať a je to na mne.Bojím sa,že už to ďalej nezvládnem,ani psychicky už nevládzem,nechcem sa ale oblbovať liekmi.Neviem,na koho sa mám obrátiť,prosím poraďte.Ďakujem.

j19

Ďakujem tým,ktorý mi úprimne radili.DDana,no nielen tí,čo boli na uzavretom oddelení majú invalidný dôchodok.Neviem,čo si sa tu do mňa tak pustila,s nikým sa nechcem porovnávať,je mi ľúto naozaj chorých ľudí aj s týmito diagnozami,ale viem, kde žijeme a čo všetko je u nás možné,len tak na porovnanie...Týmto som túto debatu ukončil. Pekný večer...

lebopreto

Kks sak pochop že máš len zlomenú nohu. Ak sa dobre nezhoji a nebudeš si môcť kvôli tomu najst prácu, lebo ti ju odrezu alebo proste bude nefunkčna, potom sa ozvi.

[zruseny17]

no ja som napr.ani nebola pn, dokonca ani zly zdravotny stav mi netrval rok a dochodok mi priznali...
ale moc by som sa na ten dochodok nespoliehala,keby ti aj dali-ako som ti okopirovala tie miery poklesu, keby ti aj dali 45%,to by si mal tak 50 eur...
prepac ale ist na id po zlomenine nohy tak to je tato republika samy invalid:)))

ddana

j19, prosím Ťa, hádam nechceš porovnávať svoj stav so schizofréniu. Ďakuj Bohu, že máš zdravú hlavu. Určite je podľa Teba fantastické odležať si pár týždňov, resp. mesiacov s bludmi a halucináciami na zatvorenom oddelení psychiatrie 0 bodov, oproti Tvojmu stavu, že?

j19

Posudkár,si veľmi milý....AK moja noha bude mať trvalé následky,tak asi mám problém,nie?A problém mám už vlastne teraz...A je to problém,ktorý je aj vidieť a je dokázateľný...Naproti tomu neviem,ako sa dá napr.dokázať s určitosťou napr. schyzofrénia a veľa ľudí na to berie dôhodok.Veď preto sa pýtam najprv tu,aké sú možnosti.Či mám vôbec nad tým uvažovať.Ak by som napríklad do školy nenastúpil,tak by som mal asi problém sa zamestnať ,nie?Musel by som to nejako riešiť...

posudkar

Ak si mal uraz v maji tohoto roku, tak nerob zo seba u lekara debila a nic neziadaj, nemas nan ani najmensi narok.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dôchodok - Fórum - ZDRAVIE.sk