SOS vši a hnidy!

Príspevok v téme: SOS vši a hnidy!
Misis

Zdravím Vás všetkých, máme doma problém. Vyskytli sa u nás vši a hnidy!!!Nevieme kto, odkiaľ to priniesol a už sa to ani nedozvieme. Viem je tu strašne veľa tém ohľadom tohto hnusného hmyzu!!! Ale ja chcem konkrétne odpovede...Takže moja otázka:mohla som chytiť len hnidy a vši nie? Alebo ak som tomu správne rozumela chytím všu a ta mi nakladie xyz hníd? Lebo sestra mi hovorí ja mam len hnidy ja vši nemám!!!Ja jej hovorím musela si mať aspoň jednu voš...Nie??? A ďalej ak mi vypadne vlas s hnidou...Čo sa s ňou ďalej deje???Prežije, alebo je už po nej? Teda keď ju nemám vo vlasoch tak hnida už mimo hlavy neprežije??? Ja konkrétne voš už nemám ostali len hnidy. Bojujem s nimi česanie všivákom, šampón, spreje. Teraz skúšame konopný olej Tea Tree. Už som uvažovala aj nad petrolejom. Má tu niekto skúsenosť s petrolejom? Ak nám nepomôžu tieto prípravky tak skúsim petrolej...Zničí mi to veľmi vlasy? Treba to riediť aj s vodou? Niekedy som už zúfala hnusí sa mi to, fuj, už aj uvažujem, že sa ostrihám len ma priateľ odhovára, nech tomu dám čas...Liečim sa už 4deň, so strachom čakám, že sa z tých níd vyliahne voš. A ďalšia otázka ako mám vedieť, že je už hnida odumreta? ĎAKUJEM Vám za odpovede

_anicka::

ten sampon by som ti odporucila dat si ked si si nie na 100% ista ze si sa toho zbavila lebo zatial sa mozu na hlavke namnozit a zaciname odznova..plus este pre istotu treba oprat vsetku bielizen v dome (aj ked som citala ze bez krvi vsi rpeziju len nejakych 24h ale tymmto cislom som si uz nie celkom ista nepamtam presne)

_anicka::

ahoj,tesim sa s tebou ak si sa toho zbavila:) ja som sa tiez s tym natrapila pred troma rokmi..vycitala som ze zabije ich aj to ked si narabis vlasy ze to je pre ne silna chemia..ale nepomohlo uplne,len na polovicu asi, tak som si kupila sampon Parasidose,stacia dve umytia a vsetky vsi aj hnidy su zaonacene a staci to len zdochnute vycesat.vlasy ale po tom dost pachnu(prirovnala by som to k neskutocne intenzivnej voni detskej orbityk ale strasne inzenzivnej :D ),ale to uz je nic oproti tej radosti z vyhrateho boja :D

Kaťa55

Nevyhadzujte pri tomto probléme peniaze za drahé prípravky, sú neúčinné. Chodte do DM drogerie alebo v chovatelskych potrebach si kúpte šampon pre psov : orthosan. Je spolahlivý, účinný, nie je az tak agresívny a hlavne lacný. Po prvom a druhom umytí máte po probleme. Mám to odskúšané. Deti nam doniesli vši zo školy a pritom sme tiez čistotní, mne sa mastia vlasy, tak si hlavu umyvam kazdy den, takze špinou to nebolo.

Misis

Takže do dnešného dňa som žehličku na vlasy doma nemala, kedže mám rovné vlasy. Dnes som si ju kúpila a prešla ňou celú hlavu. Hádam aj toto trošku pomohlo. Ráno hnidy ešte padali, poobede na prekvapenie nepadali. Prípravky ma stali 40euro takže sa momentálne musím trošku uskromniť, ale obetovala som ich radšej nech mám s tým hmyzom čím skôr pokoj. Takže po piatich dňoch som hádam ten boj vyhrala, uvidíme...Predčasne sa netešim :))) Ale ten pocit, že sa mi občas niekto ešte promenaduje po hlave niekedy mám, fúúúj, ale už nič nie je vidieť. A to som si myslela, že vši chytia len smradoši a taký čo im hygiena nič nehovorí. A im sa zaráčilo prísť aj na moje vlasy, dokonca farbené. Ďakujem Vám za rady

Naja85

Ja som mala tento "dar" minuly rok-skadial som ich dostala, doteraz neviem, kedze som sa ucila mesiac na stanicu a bola som skoro stale doma nad knihami. Nasla som ich dva tyzdne pred statnicami:D. To bola "sranda". Pouzivala som prirodny sampon proti tejto havedi Capissan forte a cez den som si asi kazdu hodinu brutal(!) vycesavala vlasy vsivakom(mam dlhe vlasy)nad bielou plachtou, aby som mala prehlad, co sa von z mojej hlavy dostane. V zufalstve som vyskusala aj nocny zabal z octu(niekde som to vycitala na nete). A len som sa modlila, aby to zmyzlo, lebo keby som mala ist na statnice a nieco by mi chodilo po vlasoch a niekto by to zbadal...Nastasie sm tam z hora bola vyslisana a tohto problemu som sa vlastne zbavila za necele dva tyzdne:).
PS1: urcite bola najpr dospela vsa a az potom hnidy.
PS2: este niekolko mesiacov som nachadzala vysusene hnify prilepene na vlasoch. Parada.

Jessi_1111

Dobrý večer.

Nie, nemohli ste chytiť len hnidy. Musela byť aspoň jedna voš, ako píšete ale zvyčajne ich je viacej. Dospelá voš za určitý čas nakladie aj 200 vajíčok (svojich detí), - teda hníd. Áno, chytíte voš a tá nakladie veľmi veľa vajíčok - hníd. Áno. Nie, ak vypadne vlas - tak voš prežije maximálne pár hodín (asi 4). Žiadny petrolej nie! Skúste šampón Parasidose poux+lentes. Zničilo by Vám to vlasy, jejda. ( Teda ten petrolej). A všiváčik, každý deň aj po kúpeli (umývanie vlasov, sprcha a / alebo kúpeľ). Hnida nemôže byť odumretá, keď sa vyvíja. Šampóny ju udusia, zabijú a ona vypadne, takže to už vidieť nebudete.

Rada som pomohla.

Dovidenia.

zuzanka555

dám ti radu ako sa ich zbaviť.......určite máš doma žehličku na vlasy,oddeluj si pramene vlasov ako pri žehleni a poriadne ich spal........oni sa vysusia a same vypadnú