Manželstvo

Príspevok v téme: Manželstvo
miselka007

Ahojte, mám takú jednu otázočku a neviem či mi budete vedieť poradiť z vlastnej skúsenosti alebo zo života.
Jedná sa o to, že mám priateľa s ktorým sa veľmi milujeme a chceli by sme sa vziať. Lenže je tu taký problém že on už bol raz ženatý a je rozvedený. Ja som ešte stále slobodná. Veľmi by som chcela svatbu v kostole ale už to nie je asu možné. Preto sa chcem opýtať či sa to nedá nejak zrušiť to jeho predchádzajúce manželstvo aby nam povolili svatbu v kostole. Je to nejak možné aby mal to povolenie? Ja viem že sa môžme vziať aj na úrade ale kostol je predsa kostol.
Ja si ho ale aj tak vezmem, aj keď to bude na úrade, len som sa chcela teda spýtať či sa to nejak dá alebo nie.

Veľmi pekne vám ďakujem

miselka007

vedma neboj sa, ja urcite nejdem nikoho podlpacat.. to miza to nestoji... urcite nie..

flegma ja viem, su krasne svatby aj v kastieloch... ved urcite sa volaco vymysli..

doubledog

manzelstvo je hlavne pragmaticka zalezitost a romanticke typy ako si asi aj ty mozu mat problem, ked to po case zistia.

flegma

miselka007 - nedaj si kazit sny:)
pozri, ak to nevyjde v tom kostole, mozte si to spravit stale romanticky, odbijete tu povinnu cast na urade a potom niekde v krasnej zahrade, nejaky altanok kvazi oltar, dnes uz nie je ani toto problem :)

vedma

Nepodplacaj, maj svoju hrdosť. Potom sa stazujeme na korupciu. Cirkev mocnie aj vďaka takýmto peniazom. Čím viac majú, tým sú hamtavejsi. A vraj slúžia bohu, haha. Ak ti to nepovolí zadarmo a z presvedcenia, nic mu nestrkaj.

wreck

ma to svoje caro. vo vacsine ludi je este stale dost silno zakodovana tuzba po obradoch a ritualoch. je to take vznesene, slavnostne, ine, pripadas si, ze nieco mimoriadne sa deje...

mam skor averziu, nez sklon k tradiciam a ritualom tohoto druhu, ale toto je pekne, ma to atmosferu, suhlasim.

miselka007

ja viem ze kazdy mate iny nazor na to, to je v poriadku nikomu ho neberieme... :))
ja neviem preco sa mi vlastne tak paci svatba v kostole.. ja si myslim ze to ma svoje caro a mozno som kukala vela filmov :))