Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

zemiak

Optimizmus je najpríjemnejšia stránka odvahy. (A.France)

Optimizmus bol vždy záchrancom ľudstva. (Dante)

Svet patrí optimistom, pesimisti sú len diváci. (F.Guizot)

Nech ťa netrápi to, že si sa potkol. To je znamenie, že ideš. (W.C.Novina)

Nazvite svoj omyl skúsenosťou - jeho ťarcha bude ihneď ľahšia. (L.Borne)

Tajomstvo úspechu nie je robiť to, čo sa nám páči, ale nachádzať zaľúbenie v tom, čo robíme. (Edison)

zemiak

Múdre je myslieť skepticky a počínať si optimisticky. (Hermann Hesse)

Optimista je človek, ktorý sa ožení s vlastnou sekretárkou a myslí si, že ju bude môcť aj naďalej upozorňovať na pravopisné chyby. (Tristan Bernard)

Optimisti a pesimisti majú jednu spoločnú chybu: boja sa pravdy. (Tristan Bernard)

Pravý optimizmus života: človek môže všetko stratiť a pritom môže všetko mať. (Peter Strauss)

anita

aňa,
ale veď ty si nás vôbec nerušila....veď vieš, že pete tu už takmer nechodí. Inak, ako sa má? Keby niečo, daj mi vedieť...pete nie je proti :)) Pozdravuj ho mockrát.

aňa

Anita, nehnevám sa na to, ako si na mňa reagovala, chápem to a máš pravdu, že viem prečo. Ďakujem za virtuálnu starostlivosť. Už Vás tu nebudem rušiť. Maj sa pekne a veľa energie:)

thesiamee

Hoci úsmevom a bylinkovým čajom chorú dušu nevyliečime, nehádžme flintu do žita. Je zopár vecí, ktoré pre blízkeho človeka urobiť môžeme.

VYHNITE SA NEBEZPEČNÝM REAKCIÁM

Vzchop sa! Prekonaj sa! Musíš to zvládnuť! Podobné reakcie sú vynikajúci „rozjatrovači rán“. Blízkemu nimi nepomôžeme. „Naopak, ešte viac si začne vyčítať, že zlyháva. Vo vzťahoch, v práci, vo výchove,“ upozorňuje odborník.

DÔLEŽITÁ ĽUDSKÁ BLÍZKOSŤ

Depresívny človek sa neustále obviňuje: Som vám na ťarchu. Praje si, aby sme ho nechali samého. Ubezpečte ho, že vás neotravuje, naopak, ste pri ňom radi. Každá prítomnosť blízkeho človeka má význam. Dbajte však na to, aby nebola násilná. Vyvarujte sa príkazov: Poď, Vstaň, Ideme.

ZABEZPEČTE PRAVIDELNÝ REŽIM

Ťažko depresívneho človeka nemôžeme nútiť do komplikovaných aktivít. Napriek tomu by jeho deň mal mať svoju štruktúru. Inak preňho trvá nekonečne dlho. Svoje urobí malá prechádzka, výlet či rozhovor.

z casopisu Zdravie. www.casopiszdravie.sk

anita

damaxy...a práve to neviem v tomto prehliadači, ktorý mám. Neviem si to uložiť na PC. Zatiaľ som všetko ukladala, len táto pieseň mi nejde :((
damaxy, prvá moja otázka na teba je, ako sa máš. Ale odpoveď už poznám :))
Ja stále rovnako...žiadne veľké pozitívne zmeny v tom, v čom by som rada. Možno jediná je, že ide jar konečne aj k nám :))
Sústreďujem sa na to, čo pekné mám v živote...a je toho dosť. Lenže niekedy to človek nevidí...alebo nechce vidieť, lebo to považuje za maličkosti, alebo za veľké veci, ale už si na ne zvykol, tak ich už považuje za všedné, čo nie je dobre.
Dúfam, že pete sa bude mať lepšie!! Veľmi dúfam a teším sa z toho.