Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

pete

Neviem opísať ako sa mám. Ani tak ani tak, nejak pusto a chvíľami smutne, chvíľami veselšie, ale aj tak pusto. To však vôbec nevadí.... Zamyslel som sa a ak ti poviem, že sa mám unavene, tak ťa klamať nebudem. Ale ty o sebe popíš, veď nikto nevie, kto si naozaj. Či máš taký stav, že nevieš o sebe písať? Bojíš sa o sebe písať? Nechceš sa prejaviť, lebo máš strach, že by si sa potomcítila zle alebo by sa tu s tebou niekto prestal rozprávať?

iris

mishi,ako mozem spat,ked tu mam teba??vobec sa mi nechce.
mishi,ako pise alti,aj teba sa tykaju tie predpoklady.aj teba,aj mna..dufam! aj tvojho bruska.ma predpoklady sa liecit,tak mu to umoznime,ano?

alti

Caute vsetci, co este nespime,
Pete, paradne si to napisal o tych Anitkinych predpokladoch na stastny zivot. Iba vsetkym tu chcem povedat, ze take nadherne a realne predpoklady mame uplne vsetci. Vsak?

misha

zuju, chcem Ti len povedať, aby si skúsila ústne vody, ja som mala tiež chirurgický zákrok, skoro som mala zápal okostice- zubárka mi naordinovala ATB a ústnu vodu na dezinfekciu. Ak to bude aj zajtra takto bolieť, do ponedelka určite nečakaj!!!!!!

misha

iriska, tak teraz si pripadám ako ten najväčší sobec na svete:-( Ako sa Ti za to len odvďačím....Moja, tak choď spinkať, ja to prežijem..Veľmi Ti za všetko ďakujem. Dobrú nocku, pekne sa vyspinkaj.

pete

Anita, presne. Tak ako hovoríš, ale ja viem, že odstrašujem ľudí svojou depkáčskou povahou a viem aj to, že neviem chytiť šancu alebo uvidieť príležitosť. A príležitosť vidím tam, kde nie je. Tebe gratulujem, že tak krásne bojuješ a ide ti to. Ak vydržíš, určite sa veľa vecí v tvojom živote zmení k lepšiemu, lebo si myslím aj keď ťa nepoznám osobne, iba takto cez internet, že ty máš veľmi veľké predpoklady a dispozície pre šťastný život. Stačí len zmeniť myslenie. Otáźka znie, že ako a či sa to dá. Sama si už veľa vecí asi zmenila, zlepšila, takže si na dobrej ceste. Áno, môžeš sa pýtať, že čo je dobrá cesta, ktorá je tá správna (tiež sa to pýtam seba samého) ale odpoveď na tieto otázky dostaneme pravdepodobne len od seba samých. Tu nám asi nik správne neporadí, možno by nám poradil nejaký psychológ, ktorý by nás dobre a dĺho poznal. Ani to však nie je isté. Život sa mi zdá čudný, je to ako v prírode prežije ten silnejší. Ten šťastnejší a spokojnejší. Každý sme na niečo iné, no málokto sa cíti byť šťastný ak sa cíti byť opustený, zradený, odmietnutý. Keď budeme vedieť byť šťastní sami zo sebou, tak sa nám určite otvoria nové možnosti a možno si budeme môcť povdedať:"aha, teraz som ozaj šťastný". Čo sa však stane, ak o to šťastie nejakým spôsobom prídeme? Budeme už naňho zvyknutý a bude trvať dĺho, veľmi dĺho, kým to prekonáme ak vôbec prekonáme. Tým sa dostaneme k ďalšej otázke, či je vôbec dobré hľadať to šťastie a mať ho. Osobne myslím, že je to dobré. Je skvelé mať pri sebe niekoho s kým si dobre rozumieš, dobre sa cítiš a tri bodky :) Ty anitka mi napíš, čo si myslíš. Rozmýšľam, že sem dám aj mail, aby sme si mohli popísať všetci, čo sme sa tu spoznali a rozumieme si, lebo by som bol smutný, ak by sme si tu jedného dňa už prestali písať. Bola by to škoda. Ja by som tak aspoň cítil. Ty Anita, teraz čítam, čo si napísala, že sa si vyčítaš a umárala si sa... To nemusíš robiť. To bola tvoja skúsenosť. Viem, ako ťažko si to je povedať tak naozaj, sám to neviem, no ty sa pokús, keď si teraz v pohode, aby si si nič nevyčítala. Nič tým nedosiahneš, bude to len škoda pre teba. Zažeň tie myšlienky prekliate. Lebo viem, naozaj viem aké to všetko je. Viem? Možno neviem, lebo povedz mi! Dá sa vedieť, čo si niekto myslí? Čo cíti a ako? Dá sa to? To nie, to je naozaj ťažké pochopiť. Dobre, dobre :)) Už končím, lebo nebude miesto pre ďalšie príspevky, ktoré sú dôležitejšie ako tento:))

iris

tlaci zaludok,lebo bol stiahnuty.to nevadi.len psychicky sa drzkaj.ziadne vycitky,bola to dobra vec,aspon sa zaludok vytrenuje na travenie. musi sa to ucit aby sa vratil do normalu,vies. a nauci sa to iba papanim.aj svaly ak netrenujes,tak ochabnu.aj srdce,ak necvicis,tak nevladze zataze a mozog treba tiez trenovat.a to iste aj zaludok. ved on sa roztrenuje,nebojkaj.
pripadas mi normalne,moja.ja uz som bola v posteli.to bol budicek.tak aspon moja vidis,ze mas aj priatelov,ktori kvoli tebe vyskocia aj z postele.