Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Matná sklovina zubov

Príspevok v téme: Matná sklovina zubov
Zuboček

ahojte, chcem sa poradiť.
nemam prirodzene biele zuby..su do žlta..hoci hygienu dodržiavam. A nefajčím.
mama vraj brala počas mojho tehotenstva nejake lieky alebo sirup či čo..a mam teda prirodzene tmavšiu sklovinu(zubarka povedala, že je to koli tomu)

predne zuby som si často krat ,,drhla,, solou, sodou bikarbonou..citronom...praškom do pečiva..typicke ,,babie,, recepty...(v snahe mať ich biele ako väčšina).

teraz sa mi však zda..že mám nejake matne zuby..vzadu a z boku su normalne leskle.aj dolne celkom..ale horne su zvlaštne,..ako keby mi chybal tá uplne vrchná tenučká vrsva zubu. ked ,,vycerím,, zuby..a nechám ich chvilu tak.aby ,,sliny uschli z nich,,...tak spodne sa stale lesknu..ale horne ostanu uplne matne!!!

čo s tým???

da sa to nejako napraviť????(leštenie alebo neviem čo)

dakujem

- mira

Predné zuby - jednotky - poukazujú na stav močovopohlavného systému. Ak sú žlté, znameno to, že systém je zanesený tukom, pochádzajúcim z nesprávne zloženej stravy.

Carie

to co je ze leskle a matne zuby? ja teda nepoznam nikoho, kto by mal leskle zuby. sodou si ich nedrhni, znicis si sklovinu. Ked mas zlte zuby to nemas tak zle, zlte sa daju pekne zosvetlit, ale nechaj to na odbornikov.

peťko454

Inak,ja ho používam už cca 2 mesiace.Mne sa odvápňoval zub tak mi zubárka vravela že to je dobré a fakt mi to pomohlo.A aj na tu matnú sklovinu ti pomôže ;) všetko chce len čas.

zuboček

a keby som si ten Elmex gelee dávala každý den, každý druhý, mohlo by sa stať dačo zle mojim zubom?? nejaka ,,prefluorizácia" alebo čo??

peťko454

Elmex gelé ti len zosilný sklovinu.Ak ju máš fakt narušenú tak možeš aj každý 4 deň používať.A tie recepty,to si robila veľkú chybu.Zuby nie sú ako choroba že na ne niečo dáš "domáce" a bude to.

ajajaja

mozno si si poskodila sklovinu tymi babskymi receptmi...neviem,mozno trepnem , ale podla mna potrebujes sklovinu rychlo remineralizovat, teda pouzivaj pastu s fluorom alebo gel (elmex napr.) ...alebo sa rovno opytaj zubarky co s tym...len uz si tie zuby nedrhni sodou

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.