Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neuveriteľne mi chutí jesť

Príspevok v téme: Neuveriteľne mi chutí jesť
nechudnuca

Dva mesiace som sa trápila s Dukankou...a potom reku začnem sa obmedzovať..začnem normálne jesť ako človek..čo budem môcť, nahradím niečim zdravším a lahším,...najskôr to celkom šlo..len postupne som dačo pridávala pridávala, až napokon som zase začala nie jesť, ale žrať, všetko čo vidím..a neviem sa skrotiť..strašne mám na všetko chuť, až mi pomaly slinky tečú :(( nechcem vidiež zmysel života len v jedle...ach, zas môžem dávať všetko dole, ale ako??? 5x denne malé množstvá, le keď ja to neviem :((( ako zistím pre seba vhodnú diétu...mám tu prečítaných tisic článkov a aj tak som neúspešná :((( potom len zúfalstvo a depresie :((

sorrento

Dobrý deň,
ja som niekde čital, že pri chudnuti treba vela pit, najlepsia je dobra voda z vodovodu.
Teda nezabudat na pitný režim. /nie krčmovy ha-ha/
Poz. Veľa tekutín pomáha aj proti bolestiam, rôzneho pôvodu, npr.žaludka. Sebov overené.
Pekny víkend.

RNG

Ziadna obmedzujuca dieta, ktoru nemozes drzat stale nemoze pracovat. Telo sa snazi ziskat co najvacsie zasoby na pripad nedostatku a hladu, co v minulosti bolo caste a preto nam ten pud dosial zostal. Po vacsej strate vahy z obmedzujucej diety je ten pud o to silnejsi.
Kto chce permanentne stratit vahu, musi sa v prvom rade destresovat, lebo stresovy hormon cortizol je najviac obvinovany za priberanie a "zravost".
A treba jest jedla s pomalsim travenim, tj pri sacharidoch co najnizsi glycemicky index(celozrnne, hrubozrnne, hodne mikrovlaknin), viac zelenin, menej cukru a bielych muk, prinutit sa jest pomaly, s prestavkami, lebo nas pocit nasytenia je az 20 minut oneskoreny po jedeni.
A treba kazdodenne cvicit, aby si clovek prirodzene zvysil metabolizmus, co zaroven zlepsi kondiciu tela, cirkulaciu krvi a lymfy. Nepravidelne cvicenie a raz pritazke, inokedy nic len podporuje priberanie.
Na potlacernie chuti su octy, hoodia gordonii, teobroma cacao a ine.

Niekedy sa da chut potlacit zjedenim cukrika 20 minut pred jedlom. Vyborny je cukrik napr z xylitolu, co je sladky polyol, rastlinny, ktory sa sice absorbuje, ale pre malu molekulu az 95% vzapati vyluci mocom.
Stevia tiez niekedy oklame chut svojou vysokou sladkostou.

Samozrejme psychologia, ako privsetkych telesnych funkciach tu hra znacnu rolu

Magy

nechudnuca - to chce zrejme kombinaciu viacerych veci.

- nekupovat si nic, co naozaj nepotrebujes. prip. si dohodnut s rodicmi, aby nezasobovali chladnicku a komoru vsetkym moznym. tym si odrezes fyzicky pristup k tomu vsetkemu moznemu aj nemoznemu, na co mas chut.
ked raz to jedlo neexistuje, to ho ani nemozes zjest!
- hybat sa! kazdy kaloriu musis spalit. samozrejme ze nechudnes, ak zeries a nehybes sa. to priberies aj ked budes jest len stvrtinu!
- poobzerat sa po dobrom miestnom psychologovi. par sedeni ti neuskodi a kedze je to odbornik, na zaklade osobneho poznania ti moze presne a spravne mierenou radou viac pomoct, ako my tu vsetci dohromady.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neuveriteľne mi chutí jesť - Fórum - ZDRAVIE.sk