Nekonečný problém s akné

Príspevok v téme: Nekonečný problém s akné
HankaLe.

Mám 16 rokov a som celkom pekná baba. Jediná vec ktorá ma trápi už od mojich 11! je akné. Chcem sa spýtať kedy sa to už konečne skončí, prípadne čo mám robiť? Viem že niektorí sú na tom aj horšie, pretože ja mám vyrážky len na čele (ale naozaj veľké, ani trošku sa nedajú zakryť)Prosím o nejaké rady od ľudí, ktorí mali/majú rovnaký problém čo treba robiť? Ďakujem.

lucia62

ja si to tiez neviem predstavit, ale ak to ma fakt pomahat tak stoji to za vyskusanie...len sa mi to nezda, vravite ze staci vynechavat pecivo a mliecne vyrobky? a co take mastne jedla, popcorny, cokolady, pizze a tak? sem tam to potrebujem :/

a Majur, ako casto si mam davat na tvar ten chren s jablcnym octom a kde kupim jablcny ocot?

marry1444

a čo potom jes okrem zeleniny a ovocia? Neviem si predstaviť jedálniček bez mliečnych výrobkov a pečiva, lebo to tvorí asi základ mojho jedálnička.

lucia62

preco vlastne to pecivo vynechat? podla mna vacsie skody robia mastne, sladke a slane veci, nie? s pecivom nemam problem ze by som sa nejak vyhadzovala potom

lucia62

aj zinkovu mast som mala, tiez nijake zazraky....geoffrey pecivo jem, mlieko vynechavam, to iste syry, mastne , vyprazane a sladke ....stve ma to ze si poriadne ani cokoladu nemozem dat lebo hned by som mala dalsiu velku vyrazku, ziadne hranolky s tatarkou aspon raz za cas :(

a marry zatial som este neobjednala ale ak budem mat peniaze navyse tak z iherb.com, daj si to vyhladavaca Pantothenic Acid, nieje to zas nejake drahe, ale bohvie kolko bude postovne a tak, takze potrebujem si najprv zarobit a potom si to urcite objednam, lebo citala som ze vraj fakt to pomaha daj si do googla b5 a akne alebo nieco take, fakt strasne vela ludi pise ze to pomaha

geoffrey22

Doporučujem mladej slečne, aby vynechala zo stravy chlieb (biely čierny - obä sú nevhodné), všetky pekárenské výrobky, vôbec všetko, čo má spoločné s obilninami, ďalej mlieko a mliečne výrobky - výnimkou je tvrdý syr. Pozitívne príznaky by sa mali prejaviť už za týždeň. Akné ustúpia, a pokožka bude mäkká a hebká.Tvoj problém spôsobuje zápal v tele, v ďaka horeuvedeným potravinám.
S pozdravom, Imro
viac na: (www.paleolit.sk)

lucia62

dobre tak ja to teda skusim, dakujem za radu :) ... mirka, zinok papam, aj vitamin A, aj chlorelu a kadejake ine veci, nemam to nejake zle, ale ja uz som tak zufala ze z jednej vyrazky uplne saliem, ked mam make-up, este ako tak v pohode, ale bez make upu mam aj kadejake cervene flaky a hrozne vyzeram, velmi ma to trapi, no este si chcem zo zahranicia objednat panthetonic acid, to je vitamin b5, vraj vo vysokych davkach lieci akne, lenze na slovensku su iba 100mg-mové tablety, co je malo, v zahranici su aj 500mg a balenie obsahuje aj 250 tabliet, lenze postovne bohvie kolko bude stat, musim najprv na nejakej brigadke zarobit a potom to skusim