Som slušniačka?

Príspevok v téme: Som slušniačka?
Slušniačka

Dobrý deň.

Neviem, či niektorí z Vás vedia, čo je to slušniačka, tak Vám to trochu objasním. Je to človek, ktorý je nadmierne slušný a zodpovedný a ja neviem, či taká som aj ja. Zaregistrovaná tu už som ale chcem, aby to bolo anonymné. Takže mám 12 rokov a každý mi hovorí že som slušniačka ale podľa mňa nerobím nič, čo by ma za zodpovednú slušniačku opisovalo. Som normálne dievča, ktoré nepije alkohol, nefajčí, nedroguje, netúla sa po večeroch do noci, (zvyčajne von ani nechodím, keď tak len poobede, večer vôbec). Televíziu taktiež cez týždeň nesledujem, lebo mám veľa príprav do školy, učím sa asi 2-3 hodiny denne, len v sobotu a v nedeľu mám oddych, ale podľa mňa je to málo. Idem do siedmej triedy. Chodím aj na tanec, klavír a spev, ale podľa mňa nerobím nič výnimočné. Neviem, čo ich to napadlo, myslíte si, že preto, že sa netúlam večer po uliciach a po diskotékach, nesedím pred televíziou a počítačom celý deň, nepijem alkohol, nefajčím, nedrogujem, cez vyučovacie hodiny dávam pozor, sústredím sa, s nikým sa nerozprávam a poslúcham, som slušniačka? Neviem, či je dobré alebo zlé byť slušniačka, ale každý deň chodím do školy načas, aj na krúžky tak, aby bolo všetko v poriadku, nevyrušujem, sústredím sa a každú hodinu sa hlásim odpovedať. Neviem, ako by som sa ešte mala popísať. Na počítači nie som často, aj to len radím ľuďom, poslúcham aj rodičov (jednoducho každého, aj učiteľov), zdravo sa stravujem a športujem. Raz poobede za mnou prišla kamarátka, rozprávali sme sa, hrali, bicyklovali a rodičia išli do obchodu, kúpiť niečo na večeru. Ja som si čítala knihu a ona mi niečo hovorila. Dostala nápad, že si objednáme pizzu a ja som nebola proti. Dala som jej peniaze na pizzu a telefón (zabudla si doma), a keď tá pizza prišla, čudovala sa, že som si z nej nedala. Ja jednoducho odmalička jem pravidelne 5 krát denne a keď už som raz jedla, tak už nechcem sa prejedať, nemám zapotreby jesť pizzu, čipsy a koláče. Samozrejme, že pri výnimočných situáciách, ako sú narodeniny, meniny, Vianoce alebo Veľká noc, si dám niečo nezdravé, ale aj to len v malom množstve, neviem, prečo sa mi všetci tak čudujú, veď na tom predsa nie je nič zlé, či je? Ďakujem veľmi pekne.

Dovidenia.

sweater*

zi si zivot aky ta bavi a pripada ti spravny, nenechaj sa odradit blbimi kecami druhych. slusniacka ti hovoria pretoze dneska sa povazuje za normalne chodit sa minimalne kazdy piatok zdrat sa ako prasa, jedvavat v zdravuckych fastfoodoch a ine veci ktore si opisovala... no a ten kto vybocuje z radu smerom k lepsiemu, ono vacsina ludi to nejako nechape :). je to pre nich rovnake ako ty nedokazes pochopit co niekoho bavi na tom chodit pit, ja neviem brat drogy, mastit cely den pc., jest same hovadiny nevyzivne atd. oni nechapu teba rovnako ako ty ich, lenze ty si z mensiny zatial co oni z vacsiny :)

Zaran

No kedysi som mala takú kamarátku,ktorá bola tiež taká "slušiančka" ako ty,vkuse sedela nad knižkami,počítač ani telka pre ňu neexistovali,tobôž nie nejaky alkohol,cigarety či drogy.Problém nastal,ked sa dostala do zlej partie, tam poobjavovala kade čo a od 14-tich to šlo š ňou dolu vodou,tak uvidíme,čo z teba o také dva-tri rôčky bude,ešte k tomu táto skazená doba...ale samozrejme nechcem maľovať čerta na stenu,môžeš taká zostať a nemusíš,všetko je vo hviezdach :)

Mrska Silvuska

...fuuuha...tak slovne spojenia vo vetach ako mam 12 rokov, nepijem, nefajcim,nedrogujem, netulam sa po nociach...prve, co ma napadlo, ktore 12rocne decko toto vsetko robi?
viem, ze je ina doba, ale toto vsetko v 12tich rokoch je extrem...mne to pride normalne, ak 12 rocne deculo (lebo to teda este deculo je) nepije, nefajci, nedroguje, po nociach sa nema co tulat ani v 15tich, nieto v 12tich...
a tiez ma zarazil vek vzhladom na obsah textu a sposob pisania...nuz, ak mas 12, klobuk dole, citat tvoje slohy je asi fajn.
ak je pravda, co si pisala, prides mi taka "sama pre seba"...a chces byt najlepsia vo vsetkom, v com mozes...len problem nastane, ak pride niekto este lepsi od teba...ako sa s tym dokazes vyrovnat...

xxy

slusnacka, narazala som na to ze nepit a nedrogovat v 12 skutocne nie je nic vynimocne. skutocne nie. ale ked si myslis, ze si v tom vynimocna, tak prosim.

weird_

a tak mi napada, co vlastne riesis?

keby ti tu teraz 200 ludi napise, ze si uplne nenormalna a ze by si mala zit inak, zmenila by si sa?

si so sebou asi spokojna, nie? ja som ti uz napisala, na mna posobis prilis upnuto, ale je to tvoja vec ako zijes.

inak neviem kde vyrastas, ale v 12 nepit a nedrogovat, neflakat sa do noci bola za mojich cias :D a z okolia mam stale pocit, ze je, skor norma nez vynimka...

Slušniačka

Lea, alebo kto to písal, prosím Vás, aj Albert Einstein sa pomýlil, veď mýliť sa je ľudské, každý sa mýli, neexistuje taký človek asi, čo by sa nikdy v živote v ničom nepomýlil.
Ale ďakujem za Váš názor.