Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skaredy zub

Príspevok v téme: Skaredy zub
bela111

ahojte, chcela by som sa opytat (aj odbornikov ak by sa nasli), na to, ako vybielit, hoci len trosicku, zub z ktoreho bol vytiahnuty nerv. Takyto zub po urcitom case ztmavne a viem, ze sa s tym neda nic robit, ale pre istotu sa chcem informovat:( Mozno nieco existuje, ked vidim ake maju vsetci biele zuuubky :)

zuzi74

nie, korunku mam zatial v poriadku, ale aj tak sa snazim vyhybat kusaniu tvrdych potravin...

nemam sice skusenosti s dorabanim odstiepenej korunky ale pamatam si, ked som mala svoj zdravy zub a odlomil sa mi kusok z neho dorabali mi to, ale vzdy po case to odpadlo...nasledkom toho som si dala urobit porcelanovu korunku.

mate59

porcelám je tvrdý,ale krehký.Dosť vydrží,normálne sa dá hrýzť všetko ako jablko,toust a iné pomerne tvrdé potraviny,treba si dať pozor napr pri kostkovom ovocí, nedrviť tvrdé cukríky a podobne.Aj ked by sa stalo, že sa odštiepi, dá sa to opravit dorobením.O korunky sa staráš normálne ako o pravé zuby.

bela111

zuzi, vdaka za radu. a co sa tyka tych potravin, na ktore si musis davat pozor, tak ake napr? a stalo sa ti zeby sa ti to nejak ulomilo?

zuzi74

bela, nemusis si zvykat na nic cudzie v ustach...mam tiez keramicku korunku, jednotka hore a v pohode, ani mi nepride, ze mam v ustach nieco cudzie...jedine na co si davam pozor je kusanie do tvrdsich potravin...predsa len je to keramika

bela111

korunka: No tak to je riadna palka, to aby si clovek setril na to, ale uz mas aspon pokoj. Ja to budem musiet prekonzultovat u mojho zubara :) co s tym vlastne.

bela111

No tak to nie je az take zle ako som myslela, uz len by bolo zvyknut si na nieco cudzie v ustach :)Co sa tyka ceny, tak si myslim, ze uz nech to stoji co to stoji, lebo je to dost dolezita zalezitost. Hoci je jasne, ze dnesne ceny u zubarov a celkovo za zuby su az krute. A ozaj Vam vsetkym DAKUJEM za rady.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skaredy zub - Fórum - ZDRAVIE.sk