Skaredy zub

Príspevok v téme: Skaredy zub
bela111

ahojte, chcela by som sa opytat (aj odbornikov ak by sa nasli), na to, ako vybielit, hoci len trosicku, zub z ktoreho bol vytiahnuty nerv. Takyto zub po urcitom case ztmavne a viem, ze sa s tym neda nic robit, ale pre istotu sa chcem informovat:( Mozno nieco existuje, ked vidim ake maju vsetci biele zuuubky :)

mate59

zub netreba menit, akože trhať,dá sa aj keramická fazeta,cenovo asi rovnako,ale o tom rozhodne pri posúdení zubár,ak už sa zub musí vytiahnut, náhradné riešenie je implantát,ale je to pomerne finančne nákladná záležitost.

mate59

ak má zub dobré ukotvenie do kosti, bez zápalu, tak ti ho obrúsi pri omrtvení,urobí otlačok, nasadí hned provizornu korunku a asi o 10 dní po vyhotovení tek keramickej definitívne nasadí. Sú metalokeramické a celokeramické,tie druhé sú najlepšie,ale i najdrahšie, cena asi 150 eur,ale každá ambulancia má svoje ceny.
Zákrok netrvá dlho a neboli vobec.

bela111

mate59: keramicka korunka? mas nieco take? boli to? zvykol si si? alebo vies nieco presnejsie o tom? inak vdaka vsetkym za rady :)

bela111

ouhaa, takze len vymenit zubok :( ja som prave to nechcela, ale je to tak, ze sa s tym asi nic ine robit neda. A aj u mna to je presne predny zub :)A niecim zamalovat, tak to by som urcite nerobila. Skor som myslela, ci by to zubari nejak nevedeli, ale nevadi :)

dedy

u mňa napríklad o horný predný, najviac viditeľný, mám mŕtve aj iné zadné ale to nevidieť, tento pri každom úsmeve a nie je to nič pekné

Allenkaaaaaa

presne tento problem mam aj ja, dokonca je to jednotka hore.....cize to vyzera desne. Zub odumrel, pomaly sa dokonca aj lame...Videla som ludi, ktorym sa to snazili cimsi zatret a vyzera to otrasne. Ja sa chystam zubok vymenit a bude po probleme.