Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problem so zaludkom

Príspevok v téme: Problem so zaludkom
EditaH

Ahoj..mam 20 rokov a uz asi 3 mesiace mam problem so zaludkom..zhorsuje sa to a uz je to moj kazdodenny problem..neustale mi je zle a mavam caste krce v zaludku a crevach..je mi navracanie od rana..casto ma napina a vyvraciam len horku zltu masu..velmi som schudla pretoze aj moje porcie ktore zvladnem su o dost mensie ako som bola zvyknuta..casto zjem na obed len obycajnu zeleninovu polievku a mam pocit plnosti ako keby som zjedla 4porcie..stava sa mi ze ked vecer nieco zjem rano to cele ide von..v noci sa budim,prehadzujem a potim pretoze sa snazim jedlo v sebe udrzat..par rokov mavam migreny a samozrejme sme si mysleli ze to bude aj pricina pretoze mi obcas byvalo nevolno, lenze migreny su zriedkave a zaludok neposlucha viac a viac..skusam veci ktore pomahaju na travenie napr. Rano si davam jablcny ocot..idem na vysetrenie zaludka na ktore som objednana az za mesiac a chcela by som vediet co by to mohlo byt este predtym ako tam pojdem..dakujem

RNG

Zlte zvratky znamena prienik zlce do zaludka. Tj z dvanastornika plyny vytlacia vylucenu zlc nespravnym smerom do zaludka a zaludok je sice velmi dobre obrneny voci kyselinam(preto reci okolo prebytku kyselin su mytus rozsirovany lekarmi), ale nie proti zlci, ktora doslova zacne rozkladat zaludocne steny. Pomoc je jednoducha, jest mikrovlakniny, co tu zlc nasiaknu do seba, zobrat kyseliny a enzymy proti kvaseniu a hnitiu v zaludku a crevach a problem travenia je vyrieseny. Pripadne si obcas dosadit aj dobre kvalitne tepelne a kyselinovo odolne probiotika a tymi vlakninami ich podporovat a rozmnozovat.

Inac viaceri lekari tvrdia, ze na to staci zjest 1-2 jablka pred spanim, a je po probleme.
To sice tu zlc nasiakne(pektiny v jablkach ) a vynesie von spravnym smerom, ale to neadresuje dostatocne napravenie travenie, tj doplnenie chybajucich kyselin a enzymov.

EditaH

Lulu2011:robili mi iba bezne testy krvy,mocu a pecene..v krvy som mala zvysene mnozstvo bielkovin ale ze to nic nieje..stale ma posielali k neurologovy pretoze si doktor mysli ze to je tou migrenou..potom zase somna spravili bulimicku tak som uz nesla k svojmu doktorovi ale sa objednala u toho sukromnika..teraz sa len psychicky chcem pripravit na to co by mi mohol povedat a informujem sa..

philips

Dôvod nemusí byť priamo v žalúdku... Môže to byť aj nadbytok žalúdočnej kyseliny...

A nechcem strašiť, ale príznaky sa podobajú aj na to, že máš v tele pásomnicu...

EditaH

Objednana som u sukromneho lekara na odporucanie preto az za mesiac a zacalo to postupne..praveze zo zaciatku som myslela ze to moze byt z toho ze som nieco zjedla co mi nesadlo alebo uz pri spominanych migrenach..nenapadlo ma hned ze to moze byt priamo zaludkom..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problem so zaludkom - Fórum - ZDRAVIE.sk